דנה אינטרנשיונל שרה על אהבה וקבלה

"התשובה שלנו לשנאה, היא אהבה. אני מקווה שכל מי שיהיה שם, יצטרף אלי, וישיר איתי ביחד בקול שיישמע ויגיע לכל בני האדם"

בדיוק 20 שנה אחרי הופעתה בחלק האמנותי של האירוויזיון בירושלים, אז בחרה לשיר על חומות העיר העתיקה את "דרור יקרא לבן עם בת", קטע מתפילה שליווה אותה בשבתות ילדותה בבית הכנסת של סבא, תופיע דנה אינטרנשיונל במסגרת מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים שיתקיים ביום חמישי 2.8.18 עם שיר מהמקורות שמביא איתו מסר של אהבה, קבלה וסובלנות, מסר רלוונטי ובמיוחד בתקופה שבה שנראה רבה מופנית כלפי הקהילה הגאה.

הביצוע של דנה אינטרנשיונל, בלווי חמישים נגני תזמונת סימפונט רעננה, עשרים וחמישה ניצבים וחמישה זמרי ליווי, מרגש עד דמעות.

[youtube _pH1MKaC3ZE nolink]

מִי-הָאִישׁ, הֶחָפֵץ חַיִּים; אֹהֵב יָמִים, לִרְאוֹת טוֹב
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ מֵרָע; וּשְׂפָתֶיךָ, מִדַּבֵּר מִרְמָה
סוּר מֵרָע, וַעֲשֵׂה-טוֹב; בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ

דנה אינטרנשיונל מספרת על השיר ועל הקליפ שיזמה חברת מיקרוסופט:

"השיר הזה הוא לא חלק מהדי אן איי המוסיקלי שלי, אבל אני אוהבת אותו עוד מהילדות, מטקסי חגים בבית ספר. הוא תמיד מרגש אותי, במיוחד הבצועים של חווה אלברשטיין הנהדרת, שרק בגללה חששתי לשיר אותו, אי אפשר לעשות שום שיר יותר יפה מחווה, אני מקווה לפחות שהיא תחבב גם את הביצוע שלי. והמחשבה שהפעם אשיר אותו על הבמה של אירוע סובלנות אהבה וקבלה, בעיר המיוחדת הזו שלנו, מול עשרות אלפים המתגוררים בה, וכאלה שעלו אליה במיוחד כדי להשתתף בהתכנסות החשובה הזו שמעבירה את מסר זכויות האדם וקבלת האחר מישראל, אל העולם, האנשים שהם הקהילה שלי, המשפחה שלי. בעיני, אין תשובה נכונה יותר, לקומץ האנשים שנותרו עדיין בתפיסת עולם ששייכת לעולם ישן ואחר. התשובה שלנו לשנאה, היא אהבה. אני מקווה נורא שכל מי שיהיה שם, יצטרף אלי, וישיר איתי ביחד בקול שיישמע ויגיע לכל בני האדם.

"התשובה שלנו לשנאה, היא אהבה" דנה אינטרנשיונל (יחצ)

לרגל ההופעה, החלטנו להוציא גם קליפ לשיר, ולעשות משהו שונה מהקליפים האופייניים למצעדי גאווה, משהו שיתאים לירושלים. הבמאי אורן סולו המוכשר הביא את הרעיון שריגש אותי מאוד, כל סיפור שם, הוא הסיפור הפרטי והאמיתי של מאות יחידים, שמכירים אותו מחייהם, אבל לא אצל כולם, זה מסתיים כמו בקליפ, בהפי אנד, החיים הם לא סרט ולא קליפ, אבל אלה נועדו כדי לתת אופציה אחרת, טובה יותר ואנושית, לעולם. אני מקווה שהמסר השיר והקליפ, יחדרו ללבבות של כל סוגי האנשים שחיים בירושלים, והופכים את העיר הזאת, לפסיפס אחד של הארץ שלנו.

אני מזמינה אותם למצעד לחגוג את אהבת האדם ולהצטרף אלינו בשירה: סור מרע ועשה טוב. בקש שלום ורדפהו. מעניין איך זה יהיה להרגיש עינת שרוף לשלוש דקות. צריך להעריך יוזמה כזו של חברה כמו מיקרוסופט שמתגייסת לטובת הקהילה, הזדהות כזאת היא מסר מאד חשוב לנערים ונערות בכל הארץ, הם החלוצים ואני מקווה שאחרים יצטרפו".

 דנה אינטרנשיונל והתזמורת (יחצ)

מילים: מתוך תהילים
לחן: ברוך חייט
הפקה מוזיקלית: חן מצגר אדר ודוד זבה
תזמור וניצוח: דודי זבה
עיבוד קולי ופסנתר ותיכנותים: חן מצגר אדר
נגני הסימפונט רעננה
מקהלה: גילן שחף, לירון לב, עדי בוסקילה וליטל גבאי
הוקלט באולפן של חן מצגר אדר ודוד לוריא לייב בסימפונט רעננה
טכנאים: דוד לוריא, עמרי קסטן, חן מצגר אדר, שי ברנדר ועופר פרוינד
מיקס: עופר פרוינד
מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים
שיר היום
הדרך הכי טובה לפתוח את הבוקר. בכל יום שיר - או אוסף שירים - חדש, שרלוונטי לאותו היום