הום סטודיו: 10 טיפים מעולים לצילום ביתי

אנשים רבים מעוניינים לפתוח סטודיו קטן בבית אבל אין להם את הכלים בסיסיים לצילום. בסטודיו גברא תוכלי להצטייד בידע ובכישורים הנדרשים, ליקטנו עבורכן 10 טיפים ואת סיפורה מעורר השראה של פזית עוז

אם חלמתם פעם ללמוד צילום ביתי עם תאורת פלאשים ולא ידעתם בדיוק איך, ההזדמנות שלכם הגיעה. אמנם צריך לפנות מקום בחלל הבית ולהשקיע בציוד אבל לא מדובר במשימה בלתי אפשרית והיא יכולה להיות פשוטה יותר ממה שדמיינתם. ליקטנו כאן 10 טיפים מעולים, באדיבות שרון שטרן (ב.ה), מורה בכירה בסטודיו גברא, שמלמדת קורסי הום סטודיו ושנה א׳ Available Light. שרון היא צלמת עצמאית שמציגה את תצלומיה במגזינים ותערוכות ויש לה ניסיון רב בתחום והטיפים שלה שווים זהב.

10 טיפים לצילום בסטודיו ביתי בתאורת פלאשים

1. מומלץ להחשיך את החלל עד כמה שניתן, על מנת שניתן יהיה לראות באופן מדויק את נפילת האור על המצולם.

2. ישנן ערכות מוכנות ולא יקרות, לצלם המתחיל בסטודיו. הכוללות: זוג חצובות, שני ראשי פלאשים, ולעיתים אף מחזירי אור ומרככים למיניהם). קומפקטי, מגיע ארוז במזוודה. ומספק בהחלט לסטודיו ביתי.

3. כדאי להתרחק כמה שניתן ממקור האור פיזית,להשתמש בעדשה ארוכת מוקד(Telephoto Lens), ולהרכיב את מגן השמש (Lens Hood). לקבלת תוצאה קונטראסטית וחדה.

4. יש להרחיק את המצולם מהרקע משתי סיבות עיקריות: הראשונה, לקבלת רקע נקי מצללים. והשנייה היא האפשרות להארת הרקע בנפרד, עם השפעה מינימלית של אור על המצולם.

5. מקור ההשראה הטוב ביותר עבור צלם סטודיו – הוא אור השמש. נדיר לראות ברחוב אדם, המסתובב עם שני צללים מאחוריו. כדאי לזכור זאת, כאשר מתחילים להוסיף יותר ממקור תאורה אחת על המצולם.

צילום של שרון שטרן מהום סטודיו

6. שימוש בכיסא או סולם קטן, רק על מנת שניתן יהיה להישען עליו, יכול לתרום רבות ליציבה ולתחושת הביטחון של המצולם.

8. בלהט הצילום, לעתים נוטים להתעלם מאותם צללים קטנים שמטיל האף על הפנים. יש להתעכב ולנסות למנוע אותם (בהתאם לדרישות כמובן). או לדאוג שיפלו באופן מחמיא (תאורת פרפר, רמברנט וכו').

9. פידבק חיובי לאורך כל הצילום, של הצלם למצולם, הכרחי להפקת המקסימום מאותה מערכת היחסים הנרקמת בין השניים.

10. וכמובן… מוזיקה טובה בסטודיו – תמיד תשפר את התוצאה.

בקורס הום סטודיו אנחנו מארחים צלמות שעברו תהליך אישי ומקצועי ומהוות השראה לכך שהכל אפשרי, זה הסיפור של פזית עוז:

במשך 13 שנים עבדתי בסקטור העסקי. הייתה לי קביעות, משכורת טובה ויציבה ועבודה מסודרת, עד ליום שבו עברתי משבר אישי משפחתי שטרף עבורי את כל הקלפים ושינה לי את החיים. כשאני חושבת על זה, החיים תמיד חיכו לי בסיבוב והמשבר האישי שלי, גרם לי להבין שאין דבר כזה "יום אחד", כי בשנייה אחת – הכל יכול להיגמר. זה לא שהיה לי רע, או שלא הרגשתי משמעותית בארגון שעבדתי בו, אבל המשבר היה לגמרי הטריגר שגרם לי להבין שאני לא נמצאת במקום שבו אני צריכה להיות.

שלישיית מה קשור צילום סטודיו גברא, פזית

החלטתי שאני הולכת לממש אהבה ישנה. וכך הגעתי לסטודיו גברא. אני זוכרת את היום שבו ישבתי מול רותי מנהלת הסטודיו, שקלטה אותי בשנייה, את המסכה, את הפחד אבל בעיקר את החזון והפוטנציאל. אחרי שנתיים בסטודיו, החלטתי שהגיע הזמן לקפוץ למים. פיתחתי שיטת צילומים תרפויטית על בסיס כל הידע שצברתי במהלך השנים בסטודיו גברא ומחוצה לו, שיטה שמאפשרת לך לנגוע עמוק בכל הפחדים, הרצונות, החלומות. שיטה שמייצרת שינוי.

אישה הפוכה צילום פזית עוז

הסשן שלי מתבסס על מספר גישות טיפוליות ביניהן NLP ו IEMT. בנוסף לכך, במהלך הסשן, אני משלבת סל שלם של כלים שלמדתי ורכשתי – גישור, עבודה אישית ורכישת כלים מפסיכולוגים קליניים, חדשנות עסקית וגישות שונות של משאבי אנוש. אני מאמינה שלצילום יש כוח לשחרר, ולהוכיח לנו כמה דברים יכולים להראות אחרת כשמורידים מסכות, הגנות ומשנים זווית. כיום אני מובילת תחום הפוטותרפיה הנשית בארץ ומתמחה בצילומי נשים, פורטרטים ואמנים. את BARE  הקמתי מתוך שליחות שמבוססת על חווית חיי.

נערת פרחים צילום פזית עוז

מלאת חששות, יצאתי לדרך, עם חלום, ידע והרבה רצון. האמונה שלי בעשיה החשובה, בדיוק המקצועי ובמותג שלי – עשו את העבודה. היום, אני מסתכלת על מה שיצרתי ואני גאה. אני גאה בשינוי שהובלתי, אצלי ואצל נשים אחרות, ואני בעיקר גאה על כך שיצרתי לעצמי את המציאות שרציתי לחיות בה. לא חשבתי לרגע שאפגוש כל כך הרבה נשים מדהימות ומעוררות השראה כל יום. שאהיה חלק בלתי נפרד מקהילות חזקות בונות ונבנות, קהילות עצומות של נשים נדירות.

אישה יושבת צילום פזית עוז

שאקבל סמסים שיגרמו לי לבכות מאושר והתרגשות, על נשים ששינו את חייהן, שהבינו, שקיבלו, ששיחררו – כי הן הצליחו לעצור את הגלגל המטורף הזה שנקרא החיים לכמה שעות, ולאפשר לעצמן להתבונן פנימה אצלי בסטודיו. השינוי הזה גרם לי להבין שאין דבר גדול יותר מהאמת הפנימית שלנו, שלחלום זו אבן הדרך הראשונה בלהגשים, ושאם נקשיב מספיק טוב לעצמנו, תמיד נהיה במקום הנכון.

אישה יושבת על הכסא צילום פזית עוז

** הכותבת, פזית עוז, היא המייסדת והבעלים של BARE By Pazit Oz.