10 דברים מפתיעים שלא ידעתם על בריז'יט מקרון

הגברת הראשונה של צרפת שופכת את הקרביים בראיון ראשון למגזין ELLE וחושפת את חוקי ה"אני מאמין" שלה. אם כבר לחיות כמו פריזאית אמיתית, אז רק ככה

אל נא תאמרו "הגברת הראשונה" כשאתן פונות לבריז'יט מקרון. אם תעשו את זה, היא תסתובב לאחור כדי לראות למי אתן פונות. בראיון ראשון מאז נבחר עמנואל מקרון לנשיאות צרפת לפני שלושה חודשים, חושפת אישתו, בריז'יט, את ה"אני מאמין" שלה על השער של גיליון ELLE הצרפתי ובראיון של עשרה עמודים.

"אני לא מרגישה לא ראשונה, לא אחרונה ולא גברת! אני בריז'יט מקרון" היא מתייחסת לפולמוס שהתעורר סביב רצונו של בעלה הנשיא להעניק לה תפקיד רשמי. בעקבות התרעמות הצרפתים, חזר בו מקרון ובריז'יט תישאר בריז'יט: ללא שכר, ללא צוות עובדים וללא משרד.

כשנכנסה קרלה ברוני לארמון האליזה, היא אמרה באופן פומבי אחרי שלושה חודשי נישואים "אני עדיין לומדת". מקרון, שמבוגרת מברוני כמו מבעלה שלה ביותר מעשרים שנה, נזהרת גם היא בראיון הראשון הזה, אבל נשמעת הרבה יותר בטוחה. מה בכל זאת אפשר ללמוד על אשת הנשיא הצרפתי מהראיון?

brig_634

1. היא לא מאמינה בתפקיד "חוקי" אלא ב"שקיפות"

 בריז'יט מקרון היא הראשונה לדבר באופן פומבי על תפקיד אשת הנשיא. אחרי סיבוב הפרסה שעשו היא ובעלה בנסיון להפוך את התפקיד של "הגברת" לתקני, עוברת מקרון לדבר על שקיפות בכל הנושא לתפקידה. היא מדברת על כך שתעסוק בהתנדבות בכל הקשור בחינוך ובנכים בצרפת ולא תעשה זאת בפומבי או מול התקשורת.

2. היא אוהבת אופנה

 "תמיד שמתי לב לאופן בו אני מתלבשת. מעולם לא יצאתי מהבית מבלי להיות לבושה היטב, מסורקת, וזה מצליח, אבל אני לא יודעת לעשות את זה אחרת". בין מעצבי האופנה החביבים עליה אפשר למצוא את ניקולה גסקייה וקארל לגרפלד.

3. יש לה פוביה ממוות

הפחד הזה קשור לאבדן של אחותה בתאונת דרכים ושל אחייניתה, שנה מאוחר יותר.

4. היא אוהבת את ההורים שלה

 את גיל ההתבגרות היא לא אהבה אבל את ההורים שלה היא מתארת כ"משגעים" וככאלה שחינכו אותה לכבד אחרים. היא מודה שיכלה להביא הביתה ציונים גרועים אבל להורים שלה היה חשוב בעיקר שתהיה בן אדם טוב ומכבד את הזולת. היא פיתחה מגיל צעיר מבט ביקורתי, אבל על בעלה הנשיא היא לא מעבירה ביקורת. "אני נותנת לו את דעתי והוא עושה מה שהוא רוצה".

5. היא נפגעה מההתייחסות למראה שלה במהלך קמפיין הנשיאות

ולכן החליטה לשתוק ושזה יעבור. גם מההתייחסות ל-24 השנים שמפרידות בינה לבין בעלה היא הופתעה ובראיון היא אומרת "אנחנו לא חיים בתוך הבדלי הגילאים. מעולם לא נמשכתי לבחורים צעירים ממני, זה לא נגע לי". עד שהיא פגשה את עמנואל מקרון. והיא מוסיפה על יחסיהם: "אני יודעת שעשיתי רע לילדי, וזה הדבר שאני עצובה עליו הכי הרבה. אבל לא יכולתי שלא לעשות את זה. יש רגעים בחיים שלך שבהם את עושה בחירות של חיים. ובשבילי זו היתה הבחירה הזאת".

מאיה גז בכחול אדום

6. היא מרגישה שהיא בתוך זוגיות רגילה

 "אנחנו מתווכחים, אנחנו מפסיקים להתווכח… כשאני קוראת דברים על הזוגיות שלנו תמיד נדמה לי שאני קוראת סיפור של זוג אחר. הסיפור שלנו מאוד פשוט". ובכל זאת היא מודה שמאז שהיא עם עמנואל מקרון היא רגועה יותר: "אני, שהייתי בחרדות תמידיות, נרגעתי מאז שהכרתי את עמנואל".

7. היא כל כך אוהבת את בעלה שהיא מוכנה להיעלם בשבילו

"אם ארגיש יום אחד שהנוכחות שלי מסבכת לו את הנשיאות, אני אעלם. תמיד אהיה לצידו, ברור, אבל מאחור".

8. היא נסעה במטרו עד לאחרונה

 "אם לא רואים את השיער שלי, אני רגועה, אם רואים אותו, זה אבוד!".

9. היא לא בטוחה אם היא פמיניסטית

 "אני מודה שתמיד ריתקו אותי נשים הרבה יותר מאשר גברים. אני חושבת שהמאה העשרים ואחת תהיה נשית, שאלה הן נשים שיכולות אולי, למצוא את הפתרון לעולם הזה. אם זה פמיניזם, אז אני (פמיניסטית), אבל בכל מה שקשור לגברים, אני לא נגד".

10. החברים שלה מכנים אותה "ביבי"

*** הכותבת היא ד"ר מאיה גז, מומחית לתרבות צרפת. להרצאתה הבאה על הנשים של נשיאי צרפת הכנסו ל- mayaguez.co.il