תמונת השמלה של איוונקה שעוררה סערה

הבת של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, העלתה תמונה בשמלה מפוארת לצד בעלה וחטפה תגובות זועמות מגולשים שלא הבינו עד כמה היא יכולה להיות רדודה ושטחית בזמן שאנשים מפגינים נגד הצו האנטי דמוקרטי של אביה

בשבת האחרונה, דונלד טראמפ חתם על צו נשיאותי שמגביל כניסת מוסלמים מ-7 מדינות במזרח התיכון, לתוך ארצות הברית. כן,  האיש לא מבזבז זמן ויוצא עם מדיניות הגירה מטרידה במיוחד. תכנית קליטת הפליטים תושעה למשך 4 חודשים והוא אוסר על כניסת פליטים מסוריה. בקושי הספיק האיש לשבת בחדר הסגלגל וכבר הוא יצר בלגן וכאוס חסר תקדים.

שדות התעופה באמריקה התמלאו באלפי אנשים מוחים, שהחזיקו שלטים "No ban, no wall", הרשתות החברתיות התמלאו בפוסטים שקראו לשחרור מוסלמים שעוכבו בכמה שדות התעופה. רבים תקפו את המהלכים המקוממים של טראמפ, הנוגדים את החוקה האמריקאית. בית משפט בניו יורק אסר לגרש מוסלמים שנחתו בארצות הברית ומחזיקים באשרות כניסה, זאת בניגוד לצו הנשיאותי שעליו חתם הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ.

רבים הפגינו נגד ההחלטה ובקנדה הצהירו כי יקבלו את הפליטים שכניסתם נאסרה. בזמן הזה, בתו של טראמפ, איוונקה, עסוקה בדברים אחרים, "דחופים" יותר.

היא העלתה לרשת תצלום, בו היא עומדת לצד בעלה, ג'ארד קושנר, יועץ בכיר בבית הלבן, כאשר שניהם לבושים בשיא האלגנטיות. השניים היו בדרכם לאירוע רשמי במועדון סגור בוושינגטון, אכן, החיים דבש. בזמן שאביה פוגע ביחסים עם מדינות ערב, היא עושה את דרכה לחגוג את מעמדו החדש, כנשיא ה-45 של ארצות הברית. כן, קשה להאמין שהבדיחה הזו אמיתית.

העוקבים שלה קצת פחות התענגו מהשמלה המרשימה שלה והרגישו שהטראמפית פשוט מנותקת מהמציאות. בזמן שמדינה שלמה בוערת מעצבים ומתעמתת עם קרייסיס הומוניטרי,הזוג נראה כאילו הוא חי בלה לה לנד.

איוונקה וקושנר

 

התזמון אכן היה גרוע במיוחד והגולשים לא סתם ראו בה גרסה מודרנית למארי אנטואנט, הדוגלת ב"אם אין לחם תאכלו עוגות", או במקרה שלה, "אם אין דאגות, לבשו שמלות". במצבים כאלה, היה עדיף שפשוט תוריד פרופיל עד יעבור זעם – אם בכלל – או שתביע עמדה כלשהי אבל שלא תיראה כאילו כל מה שקורה בארצה עובר לידה וכי הדבר היחיד שחשוב כעת זה להצטלם בשמלת פאר ולא לומר כלום.

הנה חלק מהתגובות:

 ציוץ על איוונקה

ציוץ על איוונקה

ציוץ נגד איוונקה

ציוץ נגד איוונקה טראמפ נוסף

 

איוונקה ציוץ נגדה co

איוונקה בטוויטר

איוונקה

 

צילום: צילומי מסף מטוויטר