שובה של "נערת הגלגל" למסך

מסתמן שארז טל ובר רפאלי ינחו את האירוויזיון ובעוד שאחד הוכיח במשך עשורים כישורי מסך מצוינים, השנייה היא דוגמנית יפה שלא מומלץ שתחזיק מיקרופון ביד

בשבוע שעבר התפרסמה ידיעה לא מפתיעה במיוחד ובה עולה שמסתמן שארז טל ובר רפאלי ינחו את האירוויזיון, הבא עלינו לטובה. לא קשה להבין מהיכן באו עם שמות המועמדים המובילים הללו, שנבחנו לג'וב הנחשק לצד כמעט כל סטאר בישראל. טל הוא כריש ותיק בתחום, שחתום על מספר פורמטים מצליחים והגיש לצד אסי עזר למשך מספר עונות את "האח הגדול". הוא הוכיח את השילוש הקדוש, כשרון, ציניות ונונשלנטיות מאז שהבליח על המסך הקטן שלנו לפני עשורים.

רפאלי היא הדוגמנית הבינלאומית הכי מצליחה שלנו, אחרי גל גדות. ברזומה שלה תראו אינספור קמפיינים אבל בניגוד לטל, הנחייתה ב"אקס פקטור" הייתה לדעת רבים בסיסית במקרה הטוב ומביכה במקרה הרע. כבר בזמנו חטפה רפאלי ריקושטים כסייד קיק עם אוצר מילים מוגבל אבל סלחו לה, כי בכל זאת, היא בר רפאלי.

החתונה של בר רפאלי ואתם. צילום: Clemens Bilan/Getty Images)

היה עדיף שרפאלי תשקיע את זמנה בדוגמנות ועסקים, כפי שעשתה עד כה בהצלחה ("הודיז", "אורבניקה","קרולינה למקה") ותנטוש את כל העניין הזה של הנחייה. אבל כל עוד פונים אליה, לא ניתן לבוא אליה בטענות. בזמן שרפאלי בעיקר החליפה שמלות פאייטים על המסך והתקשתה להביא ערך מוסף, טל הביא לכל תוכנית שהוביל סרקזם, ניסיון ניכר וזרימה טבעית. אבל כנראה שמקבלי ההחלטות לא מחפשים הנחיה מבריקה משני הצדדים. מספיק שיהיה אחד ש"יציל את המצב" ואם לשפוט לפי תגובות הגולשים ברשת, על טל יש הסכמה גורפת אבל על רפאלי ממש לא ובצדק רב. איך נאמר זאת בעדינות, לא כל פרצוף יפה צריך להשמיע קול ולקבל מיקרופון ליד. את זה הוכיחה בעבר שלומית מלכה שהיא ללא ספק, בחורה יפה ומתוקה אבל לא קורצה מהחומרים של מנחת טלוויזיה.

ארז טל צילום: יחצ

מוטב היה לשכנע את רותם סלע, שמביאה לשולחן גלאם לצד קלילות והומור ואם רצו בכלל לצאת אלופים, היה עדיף לתת את הכבוד ליעל אבקסיס הענוגה, שהייתה יכולה להשוויץ עם קצת צרפתית ולא להיות נחותה לצד טל. אמנם אנחנו ב-2018 אבל מתברר שהמלהקים עדיין מתעקשים על שמירת הקונספט של "היפה והחנון". רפאלי תהיה על המסך לא יותר מ"נערת הגלגל" לצד ארז טל ותעלה זיכרונות נוסטלגיים על הימים בהם בהינו כשבט מאוחד ברות גונזלס וסיגל שחמון. כמוהן, רפאלי תהיה הפרסונה החטובה שתעמוד ליד מיסטר אינטלקט. עצוב שזוהי תפקיד המנחה הנשית בימינו וחבל שלא מבינים שהנחייה זה מקצוע לכל דבר ועניין. או שיש את זה או שלא.

ארז טל צילום מסך

יהיה נחמד לקום ליום בו נשים לא ישמשו כקישוטים מחייכים שנועדו בעיקר להבליט את המנחה הגבר לצדן כשנון, ביקורתי וחד. הן הרבה יותר מפלקט מדקלם ולא חסרות כמה מנחות שהוכיחו זאת (לוסי אהריש, למשל). ברור שבסביבת התאגיד שרצו שם מפוצץ שירתק את הקהל האירופאי למסך אבל אין זאת הצדקה לשבץ דוגמנית נטולת ניסיון בהנחיה מורכבת כפי שמצריכה הגשת האירווזיון. כדי למזער את הנזק, מציעה שיתחילו חזרות כבר היום (או שבכל זאת תמצאו מנחה אחרת), אחרת נצפה באירוביזיון ארוך ומביש במיוחד.