קירסטן סטיוארט צועדת יחפה בקאן

בהשראת ג'וליה רוברטס או סתם כי לא התחשק לה לאמץ את קוד הלבוש של קאן, שמחייב נשים לצעוד בעקבים, השחקנית הלוהטת הורידה את עקבי הסטילטו וצעדה יחפה כמו מלכה

להיות כוכבת גדולה מצריך לא מעט מחשבה על התדמית שרוצים לשדר, הליבוש, האיפור וכן, הנעליים שמשלימות כל הופעה. בפסטיבל קאן, היכן שכל השמות הגדולים צועדים על השטיח האדום, הסלבריטאיות יודעות שהן מתועדות מכל זווית וזאת הזדמנות נפלאה לייצר כותרות בכל העולם. קנדל ג'נר עשתה זאת, כשבחרה שמלה שקופה לגמרי ואמש עשתה זאת בחינניות ונונשטלניות היא קירסטן סטיוארט שהסירה בעבר את נעלי העקבים הגבוהים שלה (כריסטיאן לבוטין) וצעדה יחפה בפני כל המצלמות.

לא ברור אם השחקנית, שנמנית בין השופטים השנה, עשתה את האקט יוצא הדופן כי היה לה קשה לצעוד בתוך נעלי עקבים באורך של מגדל אייפל או שהיא בכוונה רצתה לייצר מהומה סביב קוד הליבוש של פסטיבל קאן, שמחייב נשים לצעוד בנעלי עקבים בעוד שלגברים אין שום מגבלה. בפסטיבל 2016 היא יצאה נגד הסעיף והצהירה שהוא לא הוגן ולא ניתן לחייב אישה לעשות משהו שלא מצפים מגבר באותו מעמד.

קירסטן סטיוארט Zunino Celotto/Getty Images for Kering

כצפוי, סטיוארט זכתה לתמיכה עצומה בקרב נשים, ששמחו על כך שהיא העבירה מסר פמיניסטי בדרכה הקולית. סטיוארט כבר מזמן הוכיחה שהיא לא רק פנים יפות ובכל הזדמנות היא מזכירה לנו שהיא טיפוס עם עומקים, רבדים ואישיות לא מיינסטרימית. כשג'וליה רוברטס עשתה את אותו מהלך, בפסטיבל קודם של קאן, כולם הריעו לה גם אבל התקנון לא השתנה. לא ברור למה מחייבים נשים לצעוד על עקבים, שאינם נוחים תמיד ואפשר להפגיז הופעה אלגנטית ומכובדת גם בנעלי סירה.

קירסטן סטיוארט צילום:Photo by Andreas Rentz/Getty Images

 

בעבר נרשמה מחאה עולמית קטנה סביב העניין כאשר נשים מבוגרות לא הורשו להיכנס להקרנת הסרט "קרול" ב-2015 רק כי הן באו בנעליים שטוחות. לא ברור איך ב-2018 לא טרחו לשנות את המדיניות סביב העניין אבל כנראה שבסוף זה יקרה. אולי אם גל גדות תצעד יחפה בפסטיבל הבא. בכל זאת, וונדר וומן.

קירסטן סטיוארט צילום:  Pascal Le Segretain/Getty Images

קירסטן סטיוארט צילום:  Pascal Le Segretain/Getty Images