קים קרדשיאן התחפשה לג'קי קנדי-אונאסיס

גולשים זועמים על הפקת השער של מגזין "Interview" של חודש ספטמבר שתיעד את קים קרדשיאן בדמותה ג'קי קנדי-אונאסיס. "תתביישו! זה דוחה וחסר טעם. אין לכם טיפת כבוד לגברת הראשונה לשעבר של אמריקה"

ג'קי קנדי-אונאסיס עלולה להתהפך בקברה לנוכח הפקת האופנה המסעירה שיזמה מגזין "Interview" עם קים קרדשיאן ובתה, נורת'. צלם-העל סטיבן קליין, תיעד לגיליון ספטמבר את מלכת הטראש הבלתי מעורערת מחופשת לגברת הראשונה לשעבר של ארצות הברית. זה היה עובר בשלום אלמלא הייתה קנדי-אונאסיס אחת הנשים האייקוניות ואהודות שידעה האומה האמריקאית. מישהי שייצגה קלאס, אצילות ואלגנטיות – כל מה שאין בקרדשיאן.

גולשים רבים שטפו את הרשת בתגובות זועמות על הליהוק התמוה שלטענתם פוגע בכל מה ששיקפה קנדי-אונאסיס. הם טענו שהישגיה של קרדשיאן מסתכמים ב"קלטת סקס ומותג קוסמטיקה מאכזב" ושהבחירה בה לגלם את אחת מהנשים האהובות בכל הזמנים מעליבה את האינטליגנציה ומעידה על כך שעורכי המגזין איבדו שפיות וירדו לשפל המדרגה.

אנשים זעמו על כך ש"אשה מנותחת מכף רגל ועד ראש חיללה את כבודה של ג'קי" וטענו שזה "ביזיון שאין כמוהו" ואף פנו למגזין עם תגובות כמו "תתביישו. איך אתם מעזים? אין לכם טיפת כבוד לג'קי!".

ג'קי קנדי

לעומתם, מעריציה היללו את ההפקה והחמיאו לקרדשיאן על כך שהיא "מעולם לא נראתה קלאסית יותר" ו"היא נראית ממש יפה" וש"לא אכפת לה מה אתם חושבים. היא מצליחה ואתם לא".

קים קרדשיאן ובתה כמו ג'קי

אני מציעה שניקח הכל בפרופורציות. אין לי בעיה עם לשחוט פרות קדושות, גם אם אלו מזוהות עם משקפי שמש אימתניים, שרשראות פנינים וכפפות עד המרפק. אני דוגלת בבחירות נועזות ומפתיעות ששוברות סטיגמות, זה מעיד על יכולתו של עם לבקר את עצמו, לצחוק על עצמו ולהזכיר לעצמו שהכל נזיל. לא הייתי מצפה מסטיבן קליין לפחות. הוא אחד הצלמים הכי יצירתיים ופרובוקטיביים שיש בעולם וחי בשביל לנפץ תבניות ולייצר קונפליקט. היה ברור לו שהתמונות הללו יעוררו סערה, שיח והרבה באזז. מה עוד רוצה צלם בעידן הנוכחי?

קים קרדשיאן עם שיק ג'קי

יחד עם זאת, קרדשיאן לא מצליחה לרגש אותי עם הלוק המוקפד והסטרילי. היא קרה, מנותקת ונטולת סקס אפיל. ניכר שהיא צולמה מחוץ לאזור הנוחות שלה וזה קצת כמו לראות חיה מסורסת בתוך כלוב. היא אמנם הצליחה להפוך לאימפריה אדירה המבוססת על עוקבים, עירום, ייחוס וריאליטי אבל אין לה את היכולת לשדר אצילות גם אם נורא תתאמץ. ג'קי שברה את לבנו ביום הנורא ההוא בו בעלה, ג'ון קנדי נרצח וקרדשיאן שברה את האינטרנט ותיחקק בתודעה כ"זאת שהצטלמה עם כוסית שמפניה על התחת".

קים קרדשיאן והבת

בניגוד לגולשים, שמתייחסים להפקה הזאת כאילו מדובר בפצצה על הירושימה, רצוי לקחת אותה בהומור ולדפדף הלאה. בסופו של יום, תמונות נועדו לתקשר איתנו. הן הסיפור שאנחנו מספרות לנו ולא יותר. אין מה להיעלב מלראות פרסונה מתחפשת לאחרת, אהובה ככל שתהיה. כל עוד אנחנו יודעים מה קרדשיאן מייצגת באמת, שתגלם את מי שהיא רוצה.

"אפשר להגיד הרבה דברים עלי אבל אי אפשר להגיד שאני לא עובדת קשה", סיפרה קרדשיאן בראיון. "אני לא שרה. אני לא רוקדת ואני לא משחקת אבל אני לא עצלנית".

קים קרדשיאן בשחור לבן