קים קרדשיאן: "אני סובלת מפסוריאזיס"

כוכבת הריאליטי חשפה שהיא מתמודדת עם מצב עור בעייתי שהתפשט לה גם בפנים. בעבר הדוגמנית קארה דלווין חשפה שהיא סובלת מפסוריאזיס גם. קים, את מוזמנת לים המלח

קים קרדשיאן חזרה לרשתות החברתיות אחרי כל סיפור השוד בפריז ובימים אלה פורסם שהשודדים נעצרו, כולל הנהג הפרטי שחשוד בכך שהיה מעורב. הייתה זו תקופה קשה עבור קים, בהתבסס על כך שנעדרה מאינסטגרם ושמועות על גירושים מקניה ווסט התפשטו בכל פינה. הזמן עשה את שלו והמרחק מכוכבת הריאליטי דווקא לא עורר אצלי געגועים עזים.  למען האמת, החופש ממנה עשה רק טוב והיה נחמד לראות אתרים מסקרים דברים אחרים בחיים.

יחד עם זאת, קרדשיאן העלתה ציוץ בהקשר למצב העור שלה ומאחר ותמיד טוב לעורר מודעות למחלות וסוגיות בריאותיות כאלו ואחרות, הפוסט הזה נולד. היא הודתה שהיא מתמודדת עם מצב עור בעייתי, פסוריאזיס, שהתפשט גם בפניה. למי שלא בקיאה, פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית כרונית בה תאי העור מתחלפים בקצב מוגבר בשל זיהויים כפתוגן. המחלה מתבטאת ברבדים עוריים, לרוב בצבע אדום-סגול המכוסים קשקשת. כ-30% מחולי הפסוריאזיס מפתחים גם דלקת פרקים פסוריאטית. במילים אחרות: לא תענוג בלשון המעטה.

קים קרדשיאן

בעבר, האיט גירל הנצחית, קארה דלווין, חשפה את התמודדותה עם פסוריאזיס בזמן שצעדה בתצוגות אופנה והצטלמה למגזינים. באומץ היא שיתפה את מעריציה במצבה ולא התביישה להודות שסטרס החריף את המחלה. גם קרדשיאן דוגלת בכנות אבסולוטית עם עוקביה והיא סיפרה שהיא עושה מאמצים רבים על מנת לטשטש את המראה שלה כדי שלא ממש יראו משהו. האמת? אם לא הייתה מגלה לא הייתי יודעת. גם ככה פניה מלאות בשכבות של מייקאפ, אין דבר ספונטני בה או במהות שלה. הכל מחושב, כמו הציוצים שלה.

קשה לי להזדהות עם פרסונה שעושה הכל כדי לזכות בכותרת. בניגוד לסטאריות אחרות שנראות אותנטיות, קרדשיאן תמיד מעבירה תחושה רובוטית וסטרילית עד אימה. אבל לפחות היא מתעלת את חשבון הטוויטר שלה למטרות טובות, כמו להעלות מודעות על מחלת העור שלה ואני מאחלת לה בריאות. היא מוזמנת לים המלח, שעשוי לעזור לה ביג טיים.

קרדשיאן עם ילד

"אחרי הרבה שנים, למדתי איך לחיות עם זה", סיפרה קרדשיאן בפוסט שהעלתה. "אני אפילו לא ממש מנסה להסתיר את זה יותר. לפעמים אני חושבת שזה הפגם הגדול שלי וכי כולם יודעים אז למה אני מסתירה את זה? יחד עם זאת, לחיות עם פסוריאזיס אינו דבר קל. המצב מחריך בכל מיני מצבים לא נוחים". קרדשיאן הודתה שהמצב החריף לאחר התקיפה בפריז.

ציוץ קים

צילום: גטי, אינסטגרם של קים