צלם ממתין ומתעד מבקרים המתאימים לציורים

הצלם סטפן דראצ'ן מתעד עוברים ושבים במוזיאון המשלימים במראה את היצירות התלויות על הקיר. הפרוייקט המהפנט הפך ויראלי בימים אלה וממחיש את הגאונות שבסבלנות

אחד הפרוייקטים היפים ביותר שעלו לרשת והפך ויראלי שייך לצלם, סטפן דראצ'ן, שממתין בשקט במוזיאונים ולוכד מבקרים שמתאימים ליצירות שעל הקיר. הוא לא מחפש מצולמים שלבושים בדיוק כמו הציורים אלא יותר משלימים ומעוררים דימיון עז ליצירות. התוצאה היא סדרת תמונות מהפנטת, המתעדכנת כל הזמן ומכונה "People Matching Artworks".

צבע שיער, מעיל או הדפס בשמלה, אצל המתבוננות הם מה שגורמים לצלם להתלהב, להרים את המצלמה ולעשות מיד קליק. הפרוייקט המופלא, שממחיש את גאוניותו של המונח סבלנות, מציג את היופי באקראיות החולפת וביצירת משהו בלתי נשכח מאנשים שהופכים בלי לדעת, לאמנות בפני עצמם. המצולמים תמיד מתועדים מהגב, בנונשלנטיות ומתבוננים אל היצירה. פניהם לא מעניינות את הצלם. הם נועדו לחזק את היצירה ולא להפוך לאישיו בפני עצמם.

ככל הנראה, זאת אחת הדרכים המבריקות ביותר להציג אמנות בעידן הנוכחי. מוזיאונים ויצירות אמנות אינם ויראלים במהותם ופונים בדרך כלל לאליטה גבוהה ומצומצת. בכשרון רב, דראצ'ן הפך אותם לנגישים ומרתקים עבור קהלים רחבים יותר שלא היו נחשפים אל הציורים בדרך אחרת. הקסם בפרוייקט, שנחשף לראשונה באתר "Bored Panda", הוא העדינות שבו, כשיצירת האמנות האמיתית היא השילוב בין הישן לחדש. את צילומיו מוזיאונים בברלין, וינה ופריז, מעלה דראצ'ן לטמבלר ולאינסטגרם הפרטי שלו ושווה לעקוב אחריו עוד היום.

ממבט חטוף קיבלתי חשק עז לטוס עוד היום למוזיאון אירופאי ולחפש יצירה שתתאים לי. וכמובן, לוודא שהצלם בסביבה.

מוזיאון אדום

צלם מוזיאון כחול

מוזיאון מבוגר

מוזיאון כחול

מוזיאון חום

מוזיאון נוף

מוזיאון פרחים

מוזיאון ירוק

מוזיאון צהוב

מבקרת באדום במוזיאון

מוזיאון אשה מבוגרת

תמונה אפורה מוזיאון

מוזיאון ציור אמנותי

כחול במוזיאון

אדום במוזיאון

זוג במוזיאון

 

זוג במוזיאון אדום

 

חום במוזיאון

 

ירוק במוזיאון