פריס ג'קסון העלתה תמונה מסמרת שיער

הבת של אגדת הפופ המנוחה העלתה לרשת תמונת מסמרת שיער ועוררה דיון מסעיר. חבל שנשים מקדישות זמן בלהעליב נשים אחרות על הבחירות שלהן במקום להשקיע זמן במה שחשוב ומועיל

לא ברור למה ב-2017 שיער בבית השחי אצל נשים עדיין מעורר סערה כזו עצומה. ממש לאחרונה גל גדות חטפה ביקורת קשה, מצד כמה נשים שהגדירו עצמן כפמיניסטיות, על כך שבאולפנם החליטו שהיא תוצג חלקה מתחת לזרועות, בסרט החדש של "וונדר וומן". טענתם הייתה שבתקופה ההיא לא הייתה מודעות להסרת השיער וכי דמות האמזונה הפראית לא החזיקה בבית סכין גילוח. והנה פריס ג'קסון, בתו של אגדת הפופ המנוחה, חטפה עלבונות על כך שהיא נתנה לשיער שם לצמוח.

הסיפור התחיל כאשר הדוגמנית החדשה של "שאנל", בת ה-18 העלתה תמונה לאינסטגרם והתגאתה בפלומה הזעירה שלה בבית השחי. הגולשים מיהרו להשאיר תגובות פוגעניות וקטלו אותה על המהלך. המסקנה: לא משנה מה תעשי, למישהו יהיה משהו לומר. אי אפשר לרצות אף אחד ואין טעם להיעלב ממגיבים ברשת.

"לא תיארתי לעצמי שאנשים הולכים להתעצבן סביב השיער שלי בבית השחי", אמרה היורשת המפורסמת בסרטון. "לא ידעתי שזה כזה אישיו. זה כל כך מצחיק ואנשים התחרפנו לגמרי. הלוואי ויכולתי לפרסם חלק מהתגובות. רק מלקרוא אותן ניתן להבין עד כמה אנשים זועמים סביב זה". ג'קסון המשיכה לתאר עד כמה היא גאה מכמות השיער הקטן שצמח בזמן הזה. "אני אוהבת שיער וזיעה. זה נהדר. הרבה אנשים חושבים שזה דוחה, בעיקר על בנות אבל כל גוף פועל אותו דבר. זה טבעי אז צאו מזה".

פריס ג'קסון

אולי יעניין אותך לקרוא:

פריס ג'קסון: "אבא שלי נרצח"

פריס ג'קסון: "ניסיתי להתאבד"

לא ברור איך שיער בבית השחי מצליח לעורר דיונים ארוכים ומתישים, כאילו שיש בזה בשורה מסמרת שיער. נשים יכולות לעשות מה שבא להן עם גופן. זה לא פמיניסטי או לא פמיניסטי אם את מגדלת או לא. פמיניזם זה לא להציק לנשים שמגלחות או מאפשרות לשיער לצמוח ולהעביר עליהן ביקורת. זרם הפמיניזם דוגל בהעברת המסר שנשים צריכות לעשות עם גופן מה שבא להן. אנחנו צריכות להתמקד בלעזור לקדם שוויון זכויות, שוויון בשכר ולעזור לנשים לשבור את תקרת הזכוכית. לא אמור לעניין אותנו מי מגדלת כמה ולמה. כאילו שלא קשה מספיק בחיים, נשים צריכות להתמודד גם עם שיימינג גוף.

באמת שאנשים כבר שכחו על מה כדאי להשקיע את הזמן ואת האנרגיות שלהם.

ג'קסון גם העלתה ציוץ בנושא:

פריס ג'קסון