פסטיבל "אפוס" מגיע

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות, יפתח השנה ב- 5 באפריל 2017 במוזיאון תל אביב לאמנות. הפסטיבל יתקיים במשך ארבעה ימים ולילות רצופים, בהם יוקרנו למעלה מ-50 סרטים חדשים מכל רחבי העולם, בהקרנות בכורה בישראל

 אפוס- הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות, יפתח השנה ב- 5 באפריל 2017 במוזיאון תל אביב לאמנות. הפסטיבל יתקיים במשך ארבעה ימים ולילות רצופים, בהם יוקרנו למעלה מ-50 סרטים חדשים מכל רחבי העולם, בהקרנות בכורה בישראל.

בטקס הפתיחה של הפסטיבל יוקרן בבכורה הפרק הראשון של הסדרה "חנוך לוין – חיים שכדוגמתם עוד לא ראינו מעולם" , ערוץ 1, רשות השידור, "אנחנו אנשי בסדר" של היוצרים שרון קרני, רן לנדאו ורוני קובן, עוסק בסאטירה של לוין, 18 שנה אחרי פטירתו, רגע נדיר בתולדות המדינה שבו אדם מתייצב מול עם ומציב לו מראה דרכה משתקפים היוהרה, הצביעות והציניות של הפטריוטיזם הישראלי. את הפסטיבל ינעל סרטו החדש של הבמאי הספרדי קרלוס סאורה – "פלמנקו ומעבר".

אוטו כחול

הפסטיבל יערוך השנה מחווה לרשות השידור, לקראת סגירתה ויקרין את הסרטים "זוהר המלך" של לינה צ'פלין מ-1994 על עלייתו ונפילתו זוהר ארגוב, "לשחק שדים לשחק מלאכים" סרטו של רם לוי מ- 1978 על קבוצת התיאטרון של נולה צ'לטון שעוברת לפעול בקרית שמונה, "איך אומרים ג'אז בעברית" של לוי זיני על מוסיקאים שמחפשים את הפרשנות המקומית לג'אז וסרטים על אהובה עוזרי ז"ל וסנדרה שדה מהסדרה "לגעת ברוח" של יואב גינאי במלאות לה 15 שנה.

מריה קאלאס

הפסטיבל שמשלב את קולנוע עם מכלול האמנויות גם יחד, כולל קולנוע על קולנוע, מקיים תחרות נפרדת לקולנוע ישראלי ובמסגרת התחרות הישראלית  יתמודדו 6 סרטים ישראלים תיעודיים חדשים, ביניהם "השמיעני את קולך" מאת תמר שופוני שמציג שיח אינטימי עם היוצרות המופלאות ויקטוריה חנה, מורין נהדר, לאה אברהם ועלמה זהר על מקומו של הקול הנשי בעולם הפיוט היהודי ועל מפגש עם טקסטים עתיקים שהיו משויכים במשך שנים רק לגברים.

אנדי וורוהול

 במסגרת אירוע הפתיחה יוקרנו סרטי שירה בתמיכת מכון גתה, ביניהם גם הפתעה, סרט שירה קצר שיצרו זוג הבמאים המוכשר גילי דנון ואפרת שלום דנון, בעקבות השיר "גבולות" מתוך ספרי "אז מה היה לנו פה / שירה על קו הגבול" בהוצאת ספרא.

לתוכנית המלאה של סרטי השירה ולהרשמה לאירוע לחצו כאן