סשה וולץ ואורחים מציגים: מופע "קונטינו"

אם אתם מחפשים לראות מופע מרשים ויוצא דופן, אל תחמיצו את "קונטינו" עם סשה וולץ ואורחים, שיעלה ב-15/5. אנחנו מחלקות כרטיסים זוגיים אז שריינו ביומנים!

הכוריאוגרפית סשה וולץ ולהקתה, סשה וולץ ואורחים, חוזרים להופיע בתל אביב לאחר שני ביקורים מוצלחים בהם הרשימו מאוד את הקהל הישראלי עם המופעים הקודמים ("גוף", "דידו ואניאס"). הפעם וולץ שבה עם יצירה חדשה, שנוצרה בשיתוף 24 הרקדנים הנוטלים בה חלק: קוֹנְטִינוּ Continu הבוחנת את המתח הנוצר בשילוב האנרגטי בין כוריאוגרפיה, מוזיקה ועיצוב הבמה. שמה של היצירה מעיד על המשכיות ועל הפעילות הבלתי פוסקת של כוחות הטבע.

היצירה התפתחה משורה של עבודות גדולות אותן יצרה וולץ לאירועי פתיחה של כמה מוזיאונים בולטים ב-2009. בפתיחה המחודשת של נוייס מוזיאון בברלין, שעבר שיקום על ידי האדריכל דייויד צ'יפרפילד וגם בפתיחת המוזיאון לאמנות בת זמננו שתכננה זהא חדיד ברומא. מאז הבכורה של היצירה בשאופילהאוס ציריך ב-2010, סשה וולץ וחברים עבדו על קונטינו. בתחילת העבודה בגרסתה הסופית מנגנת יצירתו של יאניס קסנאקיס לכלי הקשה המבוצעת חי על הבמה על די נגנית כלי ההקשה רובין שולקובסקי.

רוצות כרטיס זוגי למופע קונטינו? מלאו את הטופס למטה ואולי תהיו בין הזוכים!

קונטינו צילום יחצ

הרקדנית מיכל מועלם, שמשתתפת במופע, כתבה עבורנו טקסט מיוחד:

אני מיכל מועלם, רקדנית ויוצרת.

ההיכרות שלי עם סשה התחילה בשנת 2001 כשנסעתי לעשות אודישן בברלין לפרוייקט ראשון איתה בתיאטרון ה-Schaubune. מאז אני משתפת איתה פעולה כרקדנית בפרוייקטים שונים, כמו גם כאסיסטנטית ומנהלת חזרות. אני תמיד אומרת שמערכת היחסים שלי עם סשה היא סוג של נישואים שניים, מעבר לריקוד עצמו חלקנו יחד נתח גדול של חיים. את בן זוגי הכרתי בפרוייקט איתה, הופעתי עד חודש שישי ושביעי בהריונות של שני הילדים שלי.

קונטינו צילום יחצ

המיוחד בעבודה אם סשה הוא האחריות שהיא נותנת לרקדנים שלה, כרקדנים יוצרים ושותפים כוריאוגרפים, הדיאלוג האישי שיש לה עם כל אחד מאיתנו והנאמנות לאורך שנים. סשה איפשרה לי לגדול לא רק כרקדנית מבצעת, אלא כיוצרת, כאמנית, כאדם. בעזרתה פיתחתי שפה תנועתית אישית שלי וקיבלתי כלים לכוריאוגרפיה והוראה. כל עבודה שלה היא שונה מהאחרת, ברוב הכוריאוגרפיות שאני רוקדת בהן יצרתי את התפקיד שלי, בחלקן למדתי תפקיד שרקדנית אחרת יצרה, בסך הכל יצרתי איתה 8 עבודות לבמה ולמדתי תפקיד ב-3 נוספות.

לרוב לפני כל יצירה שהיא יוצרת לבמה היא עושה פרוייקט מחקר, היא קוראת להם דיאלוגים, במוזיאונים או באתרים אחרים מעוררי השראה. סשה מאוד מושפעת מאומנות פלסטית, ארכיטקטורה פיסול וציור ולכן הויזואליה של מקום קיים שהיא בוחרת לעבוד בו משפיעה עליה ומעוררת בה רעיונות חדשים, או שהיא יוצרת את הוויזואליות בעצמה מתוך רעיון או תחושה שהיא מבקשת להדגיש… בחירת הויזואליה של החלל שלה, כמובן משפיעה עלינו כרקדנים ויוצרים.

קונטינו צילום יחצ

לדוגמא ביצירה ׳קורפר׳ הויטרינה שיצרה, שהרקדנים נראים כמרחפים בה בתוך קיר מסיבי שנופל כמו נוצה במהלך העבודה ומשנה לגמרי את החלל, כמו בעבודה ׳אימפרומפטוס׳ שבה יצרה במה לבנה מרחפת שנצבעת בצבעים תוך כדי היצירה ומתגלה במהלכה אמבטיה נסתרת, כמו ׳קונטינו׳ שמתחילה בחלל שחור סגור והופכת לבמה לבנה, כמו באופרה ׳דידו ואנאס׳, שמתחילה בתוך אקווריום גדול שבו הרקדנים שוחים.

זו תהיה פעם שלישית מאז שנת 2001 שאני מגיעה להופיע עם עבודה של סשה בארץ. השנה אנחנו מגיעים עם קונטינו שהיא עבודה שחזרתי אליה אחרי שני ילדים. לעבודה הזו יש הרבה גלגולים מבחינתי כי בעוד חודש אני חוזרת לארץ להופיע אותה שוב בתפקיד אחר אותו לא יצרתי של רקדנית שהחליטה לפרוש מהעבודה. אצל סשה מכיוון שהחומרים התנועתיים נוצרים ע״י הרקדנים, כל תפקיד יש לו אופי אחר ולכן בתפקיד הזה אני מגלה נקודת מבט נוספת אחרת של העבודה ובו בזמן צופה על הבמה בחומרים אחרים שאני יצרתי ורקדתי, שזו מן מראה של עצמי תוך כדי שאני מופיעה וזו תחושה מאוד מעניינת. אני שמחה לבוא להופיע שוב אחרי שנים בפני משפחה וחברים והקהל הרחב ומקווה שהעבודה הזו תדבר לקהל הישראלי כמו שהיא מדברת אלי.

מועדי המופעים: יום רביעי  15/05  בשעה 20:00, יום חמישי  16/05  בשעה 20:00, יום שישי   17/05   בשעה 13:00 ושבת   18/05 בשעה 20:00

 כל המופעים בבית האופרה על שם שלמה להט צ'יץ' בתל אביב, משך העבודה 95 דקות כולל הפסקה. להזמנות כנסו לאתר האופרה הישראלית.

קונטינו צילום יחצ

רוצות כרטיס זוגי למופע קונטינו? מלאו את הטופס ואולי תהיו בין הזוכות!

בביצוע להקת סשה וולץ ואורחים

יום רביעי 15 במאי בשעה 20:00

 בבית האופרה בתל אביב

 הכרטיסים ימתינו לזוכות בעמדת חלוקת הכרטיסים