סרטון הנטישה שלא יעזוב אתכם

האם ניתן להשוות בין הורה שנוטש את ילדו למי שמפקיר את חיית המחמד שלו? סרטון מ-2015, שהפך שוב ויראלי בימים אלה, בא לענות בדיוק על השאלה הזו ועורר דיון סוער ברשת

לפעמים נדמה שאנשים נהיו אדישים לזוועות ומרוב סיפורי מצוקה שמתפרסמים חדשות לבקרים, קשה להתרגש – ויותר מכך – לפעול למען מטרה נעלה. התחושה העוטפת את רובנו היא שכבר ראינו כבר הכל. המציאות הזאת מעמידה ארגונים רבים, הזקוקים לתרומות, במצב בו הם חייבים לטלטל את הצופים כדי לגרום לשינוי ולעורר מודעות. זה בדיוק מה שקרה עם הסרטון כאן, אותו ביימה סופיה זמברי, שהפך ויראלי וגרף יותר מ-36 מיליון צפיות.

בסרטון רואים ילדה קטנה שנמסרה לאימוץ, כשהיא מנסה לקבל תשומת לב מהסביבה. היא כל הזמן באה להורים והם רק מנפנפים אותה. הם חסרי סבלנות וטרודים בזמן שהיא בסך הכל רוצה יחס ואהבה. באחד הקטעים רואים אותה מנסה שוב ושוב לגרום לאביה המאמץ לשחק עם הבובה שלה אבל נראה שהמחשב חשוב יותר ממנה. בסוף הם מביטים עליה, בעודה מתבודדת בחדרה, במבט של רחמים. הם מקבלים החלטה בלתי נתפשת – להיפטר ממנה.

ילדה קטנה מאוד

בסרטון רואים את האיש נוהג והילדה יושב באוטו כשהיא עוד לא יודעת מה מחכה לה. הוא עוצר ומשאיר אותה בחוץ, לבד. מאוד קשה לראות את הנטישה הזאת והקלות בה הוא פשוט מתרחק במהירות. כשהמצלמה חוזרת אליה, רואים במקום הילדה כלב באמצע הכביש כשהבובה לידו. באופן מובהק נעשה ניסיון להשוות בין נטישת ילד לזו של בעל חיים כשהמסר הוא: חיים הם חיים ושניהם חסרי ישע מול האטימות האנושית.

מי שעומד מאחורי הסרטון ודאי רצה ליצור בום בלב ובבטן ואכן, זה הצליח. ברשת גולשים רבים טענו ש"אי אפשר להשוות בין ילד לכלב" בעוד שאחרים טענו "שאפשר ועוד איך וכלב אינו נחות מבן אדם".

אדמונית קטנה

הנה הסרטון:

[youtube JMs7dkdO4YY nolink]