סופיה ורגרה בעירום על שער מגזין

הכוכבת הלטינית, הנחשבת לאחת הנשים הסקסיות בעולם, הצטלמה בגיל 45 לשער מגזין בעירום ומודה: "להתאמן זה עינוי". אבל מי צריך כושר כשיש פוטושופ

היא אחת הנשים הלוהטות על מסך הטלוויזיה ("משפחה מודרנית") וכעת, בגיל 45, היא מעטרת את שער המגזין של "Woman's Health" בעירום מלא. סופיה ורגרה אולי לא ממש מוכרת בארצנו אבל הסלבריטאית האמריקנית-קולומביאנית היא אחת הנשים האהודות בעולם עם 13 מיליון עוקבים באינסטגרם, אינספור קמפיינים יוקרתיים ומקום של כבוד בכל רשימת דירוג מפרגנת.

למרות שהיא יפה מאוד, קצת מאסנו בטרנד ה"לס איז מור", בו כל מפורסמת מסירה בגדים רק בשביל למכור ירחונים אך מה שבאמת מרגיז זה ששוב ושוב אנחנו רואים נשים רזות וחטובות העוברות דרך מחוזות הפוטושופ. עולם האופנה מנסה בכוח לשמר אידיאל יופי מסויים, בו אשה בכל גיל אמורה להיראות אותו דבר – בלי קמטים, סימני מתיחה, צלוליט או רמז לשומן.

במקום לתקן את עיוות המציאות המוצגת בפנינו חדשות לבקרים, ממשיכים להציג בפנינו סלבריטאיות "מושלמות". הקוראות, שלא תמיד מזהות את כל המניפולציות הוויזואליות, מרגישות רע עם עצמן על כך שאינן עומדות בסטנדרט היופי המקובל.

סופיה ורגרה

מה שבאמת מגוחך הוא שבעוד התמונות של ורגרה מציגות גוף מרוטש היא עצמה מתפייטת על קבלת הגוף שלה "כפי שהוא". היא נראית כאן מיליון דולר (ובטח יודעת את זה) אך בראיון היא מקטרת ומתבכיינת על גודל הציצי (תיכף נזיל דמעה). "הלוואי ויכולתי להיות יותר אתלטית", אומרת מי שמתעמלת 3-4 פעמים בשבוע. "אבל כשאת נולדת עם שדיים ענקיים… היו לי אותם מאז גיל 13 והם רק גדלו עם ההריון. אני לא בעניין של שרירים או ריבועים בבטן כי איני דוגמנית עם 'גוף מושלם'. לפתח גוף כזה יצריך ממני יותר מדי מאמץ".

סופיה ורגרה בעירום פיזי

היא גם הוסיפה בראיון תובנות שבאו לה עם הגיל. "אני בת 45. גם אם הייתי ממש רוצה, בשלב הזה בחיי אני לא יכולה להיות מושלמת. זה לא שאני שונאת את העובדה הזו או מוטרדת ממנה. זה המציאות שלנו. אנחנו משתנים עם הזמן ואני רואה את זה קורה לי. אני רוצה להיראות בגיל שלי אבל אני גם רוצה להיראות נהדר. אני חושבת שאם אהפוך לאובססיבית עם המחשבה 'אני רוצה להיראות צעירה יותר', אז אני אתחרפן".

כאילו, מה זה "גוף מושלם" אם לא מה שיש לה? למה ורגרה לא יכולה פשוט להגיד תודה על איך שהיא נראית, לשמוח עם מה שברא הטבע ולהתפנות להגג על נושאים אחרים?

סופיה ורגרה עירום

"בעלי בנה חדר כושר נחמד בבית אז אין לי תירוצים", ממשיכה ורגרה המסכנה. "אבל זה עינוי בשבילי. אני במצב רוח רע שעתיים לפני אימון ואני במצב רוח רע תוך כדי אימון ומהרגע שזה מסתיים כי אני יודעת שעלי לקבוע עוד אימון". בנוסף לכל הצרות, היא מספרת איך אנשים ניגשים אליה ומחמיאים לה "את נראית כמו בת עשרים!" אבל הם טועים, לדבריה. "העור שלנו שונה. אף פעם לא חשבתי על המילה 'נקבובית' ועכשיו אני בפאניקה וחושבת לעצמי 'שיט! מה עושים עם זה?'. מה עושים עם זה? ממשיכים להצטלם בעירום ולקטר.

סופיה ורגרה עירום