נשים יפות

הציירת תמי גוטמן מציגה בתערוכה החדשה שלה, "נשים יפות", את מי שנחקקו בתודעה כבעלות יופי בלתי נשכח ולצד שמות כגון אנג'לינה ג'ולי ואליזבת טיילור תוכלו למצוא גם נציגה ישראלית

האשה ומקומה במשפחה ובחברה הפך להיות נושא מרכזי בציוריה של גוטמן. בתערוכה הקודמת שלה היא ציירה נשים מאחור, כשהן מוצגות כחסרות זהות וחשיבות אבל בתערוכה הנוכחית, "נשים יפות", הן מופיעות בחזית. גוטמן הפעם הבליטה את יופיין, כשהרקע לא פחות חשוב מהן והתוצאה היא מפגן נשי חזק ומרשים.

בתערוכה הססגונית יוצגו ציורים של נשים אייקוניות כגון ליז טיילור, אנג'לינה ג'ולי, בריז'יט בארדו, סופיה לורן, ג'וליאן מור ותמצאו אפילו נציגה ישראלית: יובל דיין. הבחירות, חוץ מדיין, לא מפתיעות וגוטמן לא ניסתה להגדיר מחדש את כללי היופי אלא להציג את הקונצנזוס הקיים באופן מקורי.

גוטמן גרה ועובדת בירושלים וחברה באגודת האומנים והפסלים בירושלים. היא קיימה תערוכות יחיד רבות ברחבי הארץ והשתתפה בתערוכות בלונדון ובניו יורק. באפריל האחרון הציגה בארט אקספו בניו יורק ועומדת להציג בבזל ארט במיאמי בדצמבר השנה. היא מציירת בעיקר בגירי פסטל על נייר, אולי לזכר השימוש בגיר על הלוח בהיותה שנים רבות מורה לערבית בתיכון בירושלים.

"הציור בא ממקום מאד פמיניסטי", כותבת גוטמן ל"סלונה". "זה הביטוי האישי העצמי שלי בלבד. כאשהאני מממשת את רצונותי ומאוויו וגם נושאי הציור קשורים מאד לנשים. בתערוכה 'נשים יפות', עברתי עוד שלב בתחושת הבטחון שלי, גם האישי וגם ביכולת הציור שלי. ציירתי את הנשים היפות בחזית והתמודדתי עם ציור הדיוקן לפרטי פרטים, ללא פחד. הוספתי ברקע מימד נוסף לאישיות שלהן והוא האסוציאציה שהן מעוררות בדמיוני".

ליז טיילור ציור

מרלין מונרו

בריג'יט בארדו

אנג'לינה ג'ולי

יובל דיין

התערוכה נשים יפות תוצג בגלריה "טימורה" ברחוב שבזי 32, נווה צדק תל אביב. הפתיחה תיערך ביום חמישי 15.6.17 והתערוכה מוצגת עד לתאריך 29.6.17