נפילתו המהדהדת של ג'וני דפ

תחקיר ענק של מגזין "רולינג סטון" חושף כיצד הכוכב המפורסם התדרדר לאורך השנים, צבר חובות, התמכר לסמים ולאלכוהול והפך לטראבל מייקר הגדול של הוליווד

אחד השחקנים האהובים והמוכשרים בכל הזמנים הוא ללא ספק ג'וני דפ אך מאחורי הכריזמה והטוטאליות מסתתרת נפש אלימה, פרועה, בודדה ומתוסבכת מאוד, על פי תחקיר ה"רולינג סטון". לא שהמידע אודותיו אמור להפתיע מישהו בהוליווד אבל  דפ נקלע למצב עגום במיוחד בשנים האחרונות, בהן הוא צבר חובות, מצא נחמה בטיפה המרה והפריז בכמויות הסמים שצרך. בתמונות שפורסמו לאחרונה דפ היה נראה חולה וזקן מאוד וניכר כי הוא ידע ימים יפים בהרבה.

דפ, שפרץ לחיינו ב"סיוט ברחוב אלם" ו-"21 ג'אמפ סטריט", תמיד שידר את תדמית הילד הרע, כזה שמתלבש איך שבא לו, הולך לאן שבא לו ולא נותן דין וחשבון לאף אחד אבל כנראה שרק עכשיו הוא גם משלם מחיר יקר על המוניטין שיצר. הסיפור התגלגל מהרגע שעורך הדין של דפ, אדם ולדמן, הזמין את סטיבן רודריק, עיתונאי מה"רולינג סטון", לביתו של דפ בלונדון, שם בילה עם הכוכב השנוי במחלוקת 72 שעות. עורך הדין סגר את הכתבה במטרה לשפר את תדמיתו של דפ בתקשורת, שבדיוק היה בעיצומה של תביעת מיליונים נגד חברת TMG (שניהלה את כספו) וטען כי החברה מעלה בו, העבירה כספים ללא אישורו לגורמים אחרים ולא שילמה מיסים.

ג'וני דפ ואמבר הרד

אך הכתבה שהייתה אמורה לעורר אמתפיה כלפי דפ בן ה-55 הפכה לתחקיר על בזבוזיו חסרי התקנה והציגה אותו לסוג של מארי אנטואנט ממין זכר. בדרך לא דרך, הצליח דפ לבזבז הון של 650 מיליון דולר על נכסים (למשל ארמון בלונדון, מבנה ענק המכונה "טירתו של דרקולה") ועוד הוצאות מטורפות כגון סוללת עורכי דין יקרה במיוחד, שף פרטי, אי פרטי, יין בסכום של כ-30 אלף דולר בחודש, שירותי אבטחה לאורך כל השנה בסכום של כ-1.8 מיליון דולר, 45 מכוניות פאר, יאכטות ולא מעט אלכוהול וסמים אותם צרך בין רכישות.

התחקיר, שהיכה גלים בתעשיית הבידור, חושף זאב בודד, כזה שלא בוטח בהרבה אנשים ומוקף רק בבעלי תפקידים להם הוא משלם משכורות. למרות שדפ נחקק במשך שנים אחד הכוכבים הכי פופולאריים בעולם (רק מ"שודד הקאריביים" הוא עשה הון מטורף), שידע לרקוד על קו התפר הדק בין סרטים אנינים לשוברי קופות ותמיד הייתה לצדו אישה נחשקת ויפה מאוד, הוא נותר מרוחק מכולם ובתוך בועה משלו.

ג'וני דפ צילום:  John Phillips/Getty Images)

שרלין פן, קייט מוס, ואנסה פאראדי (אם ילדיו) ואמבר הרד (ממנה התגרש לאחר שטענה שהיכה אותה), היו חלק מהכוכבות הנוצצות שבילו במחיצתו של השחקן האניגמטי. למעשה, כבר בניינטיז ניתן היה להסיק שטמון בדפ צד אפל ואגרסיבי, לאחר שהוא ומוס הרסו חדר מלון באופן מוחלט במהלך ריב סוער במיוחד. אך לאחר הפרידה ממוס הוא שמר על פרטיותו באדיקות ולא ניתן היה לדעת איך הוא ניהל את חייו.

הפעם האחרונה שאופיו האלים של דפ הובלט בתקשורת היה לאחר שהרד, אשתו הצעירה ממנו בעשרים שנה, הפילה פצצה במדיה וטענה כי הוא היה אלים כלפיה. הרד חשפה את פניה החבולות בפני התקשורת כדי להוכיח זאת וברשת פורסם סרטון המתעד את אופיו האלים של דפ שהיה שיכור כלוט. אהובתו הקודמת, פאראדי, יצאה להגנתו ואמרה בתקשורת שהוא אף פעם לא היה אלים כלפיה אך תדמיתו התרסקה. דפ כבר לא היה הגבר העדין בעל הבייבי פייס אלא סוג של ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד.

ג'וני דפ ואנסה פאראדי

לאחר שתחקיר "רולינג סטון" פורסם, חטף  דפ מכה כשבית המשפט סירב לאפשר לו לדחות את מועד המשפט נגד חברת הניהול. לא רק חייו האישיים נקלעו למשבר, גם הקריירה שלו ספגה מכה בעקיפין בעקבות הבאזז השלילי שעטף את שמו. ברגע שנודע כי דפ לוהק לסרט "חיות הפלא: פשעיו של גרידנוולד" היו אנשים רבים שמחו נגד ליהוקו. גולשים רבים אף יצאו נגד ליהוקו בסדרת ההמשך לסרטי הארי פוטר וג'יי קיי רולינג צייצה בטוויטר שלה שהיא מכבדת את הסכם הסודיות של השניים ולכן אין סיבה להתערב בליהוק אך מעריצים רבים לא אהבו את תגובתה, במיוחד בעידן "מי טו".

סרטיו של דפ בשנתיים האחרונות לא הצליחו כבעבר והיה נראה כי השחקן המורכב איבד את טאץ' הזהב ואת הסקס אפיל שהחזיקו לו את הקריירה לאורך עשורים. העובדה שהוא כבר לא נראה כמו בימי הזוהר שלו וישנם כוכבים לוהטים וחדשים לא עזרה לו לשמר את מעמדו. לצד הסיפורים על אופיו חם המזג, הגירושים המכוערים מהרד, הבזבזנות חסרת המעצורים, נראה כי דפ נקלע למעגל של הרס עצמי ממנו הוא מתקשה לצאת. ספק רב אם יצליח לשקם את עצמו כי בקצב הזה הוא יככב בסרט על עצמו: "הנפילה לתהום".