נטע ברזילי מפרגנת (שוב) למעצבת ישראלית

נטע ברזילי הופיעה על בימת הקדם ארוויזיון באנגליה כשהיא לבושה בשמלה של המעצבת הישראלית ריקי דלאל שאף אירגנה עבורה הפגנת תמיכה אל מול המחאות של פעילי ה-BDS

נטע ברזילי  Photo by Tristar Media G

המון דברים חיובים אפשר לומר על נטע ברזילי ואחד מהם הוא הפרגון הגורף שלה (בשת"פ מלא עם הסטייליסט האישי איתי בצלאלי) למעצבים ישראלים, צעירים וותיקים כאחד (שלל דוגמאות ניתן לראות בחשבון האינסטגרם שלה). הם מצידם יותר משמחים לשתף איתה פעולה ומעצבים עבורה את השמלות הכי ייחודיות, גדולות מהחיים ואוונגרדיות שמתאימות בדיוק לסטייל שלה. זה לא מובן מאליו בעידן שבו נשים מלאות פעמים רבות מוקצות בעולם האופנה ולא פעם נשמעות טענות של שחקניות הוליוודיות מפורסמות במידות גדולות שמספרות שהן מתקשות למצוא שמלות להופעות שלהן על השטיחים האדומים כיוון שמעצבים מובילים לא מעוניינים להיות מזוהים עם אופנת פלאס סייז, או ללא מילים מכובסות – עם נשים שמנות.

בסוף השבוע הופיעה זוכת האירוייזיון הישראלית על בימת קדם האירוויזיון של אנגליה. לצד הפרגון והתמיכה בישראל, האירוע עורר קריאות לחרם מצד פעילי ה-BDS וזכה להתעניינות רבה בעקבות איומים מוקדמים לפרובוקציות מתוך כוונה להפריע למהלך התקין של ההופעה.

[youtube TP_qrX-fg7A nolink]

על הבמה נטע לבשה שמלת מחוך גיאומטרית אוונגרדית מבד הולוגרמה כסוף, עם שרוולים תפוחים שעוצבה עבורה במיוחד ע"י ריקי דלאל, מעצבת שמלות כלה וערב ישראלית שמחזיקה ב-2 חנויות דגל בלונדון ובברמינגהאם. דלאל עבדה בשיתוף פעולה הדוק עם נטע במשך שלושה חודשים על מנת לתכנן וליצור תלבושת שתשקף את אישיותה והסגנון יוצא הדופן שלה.

נטע ברזילי לריקי דלאל צילום איתי בצלאלי

בשעה שנטע הופיעה על בימת הקדם במנצ'סטר, מחוץ לאולם נערכו הפגנות פרו פלסטיניות שקראו להחרים את הארוויזיון בישראל ומנגד הפגנות פרו ישראליות. דלאל שידעה מראש על ההפגנות הצפויות, ארגנה במיוחד הסעות לעובדים מהחנויות שלה בכדי שיבואו להפגין תמיכה בישראל כנגד פעילי ה-BDS. לשמחתנו הם לא הצליחו להיכנס לאולם במהלך ההופעה שזכתה להצלחה אדירה.

***