מארינה מקסימיליאן: "תודה שקראת לי שמנה"

הזמרת העלתה צילום מסך מהוואטסאפ שלה, שהפך ויראלי ומציג תכתובת בין כתבת רכילות לבינה הממחישה עד כמה אנשים יכולים להיות חטטניים, חסרי גבולות וממהרים להידחף לרחם של נשים ללא טיפת רגישות

לפני פחות משבועיים העלינו פה פוסט, שעסק באיך גולשים רבים הניחו ששלומית מלכה השדופה בהריון על סמך בטן רגילה לגמרי והנה, מארינה מקסימיליאן נאלצת להתמודד עם מצב דומה. רק שבמקום גולשות חטטניות הייתה זו כתבת רכילות סקרנית שלא ידעה גבולות. הזמרת העלתה לדף הפייסבוק שלה צילום מסך שהציג תכתובת בינה לבין כתבת ששאלה את מקסימיליאן את השאלה הכי אישית בעולם: "האם את בהריון? זה מתפקידי לבדוק".

הזמרת ענתה לה "לא חמודה, פשוט יש לי בטן" והעיתונאית הוסיפה "תודה על ההתייחסות". מקסימיליאן סיכמה הדיון המעיק עם המשפט "תודה שקראת לי שמנה". הפוסט הצליח להפוך ויראלי ברשת וגרר תגובות רבות, כולל את זו של חברתה, הזמרת קרן פלס, ("אלילה"). שאר התגובות היללו את מקסימיליאן על השיתוף וההומור העצמי שהפגינה בפוסט. לא ברור עד כמה הזמרת באמת נפגעה מהפנייה של אותה כתבת.

"לא יכולנו שלא לתהות", ציינה הכתבת למקסימיליאן וחבל שהיא לא המשיכה לתהות והניחה למקסימיליאן לחיות בשקט. בניגוד לידיעות על מערכות יחסים חדשות ופרידות, עיתונאים בדרך כלל מחכים שהסלבריטאית עצמה תצהיר על ההריון בעצמה מאחר והם לא רוצים להיות אלה שמיהרו לפרסם אייטם רק כדי לגלות שבסוף הסלבריטאית עברה, חלילה, הפלה כואבת.

מרינה מקסימיליאן

אני לא מזלזלת בעבודה של אותה כתבת, שאולי קיבלה הוראה מהעורך שלה אבל אנשים שכחו מהמושג טאקט. עם כל הכבוד למרדף אחר הסקופ, כשעוסקים באייטם סביב הריון רצוי לגלות קצת רגישות. אם מישהי עונה שהיא לא בהריון, אז היא "רק שמנה" וברור שאין דרך נעימה לצאת מזה. בתקשורת מתפרסמות כתבות המעודדות נשים לקבל את עצמן כמו שהן ולאהוב את גופן אבל זה תהליך ארוך והרבה נשים לא משלימות עם מי שהן ואיך שהן נראות. הדבר האחרון שנשים רוצות זה שמישהו יגיד להן "השמנת", במיוחד כשלא שאלו את דעתו.

העובדה שהכתבת מבהירה שהיא יודעת ש"זה אכן מאד פרטי" אך ממשיכה לצפות לתשובה כנה מהזמרת, עוד יותר מרגיזה. ההודעה נשלחה מתוך מודעות מלאה לכך שהשאלה אינה במקום ואני תוהה, למה לא ניתן לחכות עד שהסלבריטאית תצהיר על כך בעצמה? לא מדובר בפרשת "ווטרגייט" שתזכה את הכתבת בפרס פוליצר לעיתונות.

לא סתם כוכבות רבות מעדיפות להעלות תמונת הריון ראשונה אצלן באינסטגרם לפני כתבי הרכילות וצלמי הפפראצי. בר רפאלי, גל גדות ואסתי גינזבורג, למשל, דאגו להקדים את חרושת השמועות ולבשר לכל העולם את הידיעה על הרחבת המשפחה בתנאים שלהן.  בחו"ל זכורה ביונסה, שיצאה עם הידיעה באמצעות תמונה מסוגננת במיוחד והפתיעה את מעריציה הרבים עם הבשורה. בדרך זו, הן שולטות על המסר, על התמונה ועל תזמון הבשורה. מיותר לציין, שלא בא להן להתמודד עם שאלות חטטניות, גם אם הן בחרו לחיות בצל אור הזרקורים.

מעבר לכך, התקשורת נוטה להפוך אקט נשי טבעי, כמו הריון, לאייטם גדול יותר ממה שהוא. כולנו יכולים לחכות עד שההריון ידבר בעד עצמו.