מייגן, הארי ושערוריית הבננות

הדוכס והדוכסית מסאסקס ביקרו ביחד עובדות בתעשיית המין במסגרת ארגון צדקה ומייגן מרקל חטפה ביקורת קשה לאחר שחילקה להן בננות ברחוב שכתובים עליהן מסרים "מעצימים"

הבריטים לא ידעו את נפשם מרוב מבוכה לאחר שראו את תמונותיה האחרונות של מייגן מרקל כשהיא רשמה בשחור על בננות מסרים "מעצימים" ("את חזקה!", "את מיוחדת!","את אהובה!"), אותן חילקה יחד עם הנסיך הארי לעובדות בתעשיית המין. הפרצוף המבועת של הארי אמר הכל והגולשים לא הבינו איך מרקל העזה לחשוב שלחלק בננות ברחובות, עם מסרים קצרים ושטחיים לנשים שהתגלגלו לזנות ונאבקות לשרוד, יכול להיות רעין מוצלח. אבל כידוע,"מה שמייגן רוצה, מייגן מקבלת".

אילו מרקל הייתה רוצה באמת לעזור היא הייתה יכולה להתמקד בלהפנות משאבים לארגוני צדקה שיכולים באמת להעניק בית חם ומענה לנשים אלו ולמצוא דרכים לתת להן הזדמנויות חיוביות על מנת להשתלב בחברה. לחלק בננות זה גימיק פאתטי ומעליב (שלא לדבר על הרמיזה הפאלית) שלא משיג דבר. אולי להפיץ מסרים חיוביים זה מה שמרקל, חובבת היוגה למדה בשיעורים הרוחניים שלה בקליפורניה אבל הנשים שנקלעו לסיטואציות עגומות בחייהן ראויות להרבה יותר. אחת הנשים שקיבלה את הפרי הודתה שזה היה אקט "מעליב" וכי מייגן יכלה לסייע הרבה יותר. "מה אני אמורה לעשות עם הבננה?" תהתה.

מייגן מרקל והנסיך הארי צילום Karwai Tang/WireImage

את הרעיון העתיקה מרקל מיוזמה באמריקה, שם חילקו בננות לתלמידי בית הספר. אבל זה דבר אחד לחלק בננות לילדים ודבר אחר לחלק אותן לזונות ברחוב. מה הן יעשו עם הבננות? יעלו אותן לאיביי? ישמרו כמזכרת עד שישחירו וירקבו? או פשוט יאכלו אותן לפני שיאלצו לקבל עוד לקוח ברחוב? מעבר למהלך החסר הרגישות של מרקל, שהגיעה לשם מצוידת בכוונות טובות, רבים התייחסו בבוז גם ללבוש של הדוכסית שבחרה שמלה יקרה להחריד של אוסקר דה לה רנטה והשלימה את הופעתה עם תיק ומגפיים בגוון חאקי. הלוק השלם לא היה מוצלח כל כך, למרות שהשמלה עצמה הייתה מקסימה וססגונית. היה עדיף להשלים את המראה עם אקססוריז בגוון אחר ולתת לשמלה לדבר בעד עצמה.

מייגן מרקל והבננה צילום Toby Melville - WPA Pool/Getty Images

רבים הרגישו שלא צריך היה בכלל להגיע לארגון צדקה באופנת עילית וכי מרקל מוכיחה שוב שהיא מנותקת מהעם ולא באמת מפנימה את השילוש הקדוש: צניעות, עדנה וטאקט. הנסיך הארי היה נראה אמנם אנרגטי ולא מדוכא וקפוץ כמו בתקופה האחרונה אבל הוא היה לבוש קצת מוזנח ובעיקר היה נראה כמו הצל של מרקל. איכשהו מתקבל הרושם באירועים האחרונים שמרקל היא הדמות החשובה מטעם עצמה וכי הארי הוא לא יותר מבן לוויה.

מייגן והארי ומגפי הזמש צילום  Chris Jackson/Getty Images

נדמה שאין דבר שמרקל עושה נכון לדעת הבריטים הרבים, שמגיבים באלפיהם באתרי הרכילות כגון ה"דיילי מייל" מדי יום. הגולשים חוזרים על אותן טענות קשות כלפיה ונראה כי היא פשוט לא מצליחה להתנהל באצילות נוסח קייט מידלטון. ככל שהיא מתאמצת יותר היא נכשלת בעיניהם של מבקריה. בניגוד למה שרבים חושבים, הסיבות להיעדר האהדה כלפיה אינן קשורות למוצא או צבע עור. התהגותה, התנהלותה, בחירותיה, שפת הגוף שלה, הבזבזנות שלה וכל המהות שלה מדאיג בריטים רבים שכל כך קיוו למישהי יותר נגישה, נחמדה וצנועה כמו קייט. אבל אי אפשר לקבל את כל מה שרוצים, משהו שאולי גם מרקל תפנים בבוא היום. ואם לא, תמיד היא תוכל לכתוב לעצמה "את חזקה!" על בננה.

מייגן והארי צילום  Toby Melville - WPA Pool/Getty Images)