מה הרג את קתריונה ווייט?

שנתיים לאחר שהתאבדה חברתו לשעבר של ג'ים קארי נחשפות שיחות שניהלה עם הפסיכולוג שלה ששופכות אור על מהות הקשר הבעייתי שניהלו השניים. היא האשימה את השחקן שהדביק אותה במחלות מין, גרם לה לחרדות, הקאות ובעיות שינה

בספטמבר 2015 נמצאה גופתה של קתריונה ווייט מוטלת במיטתה ללא רוח חיים. לא היינו שומעים עליה אלמלא הקשר הרומנטי והמתוקשר שניהלה המאפרת האירית המנוחה עם הכוכב ההוליוודי ג’ים קארי. בזמנו לא עלו פרטים רבים סביב התאבדותה, חוץ מהעובדה שבביתה התגלו מרשמים של תרופות, אולם בעולם הבידור הפריחו ספקולציות רבות לגבי הזוגיות הלא יציבה שהשניים ניהלו למשך שלוש שנים.

ווייט, 28, ניהלה משנת 2012 מערכת יחסית מורכבת עם השחקן בן ה-53. הם יצאו מספר חודשים, נפרדו וחזרו שוב זה לזו במאי 2015 אבל נפרדו סופית בספטמבר האחרון, החודש בו היא קיפחה את חייה. שעות לפני שווייט נטלה מנה קטלנית של תרופות מרשם, שאת חלקן גנבה בכלל מקארי ללא ידיעתו, היא העלתה ציוץ אחרון לטוויטר:

"מתנתקת מטוויטר, אני מקווה שהייתי קרן אור עבור הקרובים והאהובים עליי".

קתריונה ווייט

הפרטים שנחשפו עד כה על מותה של וויט כללו מידע מדוח הרעלים שלאחר המוות ותוכן מכתב ההתאבדות שהותירה מאחוריה ונמצאה על ידי המשטרה. דוח הרעלים חשף כי מותה של ווייט נגרמה כתוצאה מקוקטייל מסוכן של תרופות מרשם. עוד פורסם בדוח המשטרתי כי בחיפוש בהיסטוריית הסמארטפון של ווייט נמצאה הודעת טקסט מקארי ביום שקדם למותה, בה הוא תהה לאן נעלמו כדורי המרשם שלו.

במכתב שהשאירה מאחור כתבה וויט:

"אני פשוט לא מתאימה לעולם הזה", כתבה. "עברו שלושה ימים ולא האמנתי שאתה לא פה. האם אני יכולה להסתובב עם לב שבור ולנסות לאחות אותו? אני יכולה, אבל אין לי את הרצון לעשות את זה הפעם. אני מצטערת אם הרגשת שאני לא שם בשבילך. ניסיתי לתת לך את הצדדים הטובים שבי. בבקשה תסלח לי… אני פשוט לא מתאימה לעולם הזה".

ג'ים קארי

לאחר שהתגלה כי ווייט התאבדה, קארי היה מוכה יגון ותועד מתהלך מיוסר ברחובות. קארי שיחרר הודעה לתקשורת לאחר הבשורה הקשה:

"אני המום ועצוב. היא הייתה פרח אירי עדין וחביב ובעל רגישות רבה מדי לאדמה הזאת, שרק רצתה לאהוב ולהיות נאהבת. לבי יוצא למשפחתה וחבריה וכל מי שאהב אותה ודאג לה. מותה פגע בנו כמו ברק". 

עכשיו מצטיירת תמונה קצת אחרת סביב הקשר שלהם וקארי מתגלה כטיפוס קצת פחות אכפתי ומסור ממה שהאמנו. בימים האחרונים נחשפו הרישומים הרפואיים והשיחות שניהלה ווייט עם הפסיכולוג האישי שלה, ב-2013 (שהוזמנו על ידי עורכי הדין של אמה לטובת התביעה המתנהלת נגד קארי), שמראים כי היא הייתה במצב רגשי קשה, סבלה מהתקפי חרדה, הקאות, בעיות שינה ושלוש מחלות מין, שבהן נדבקה מהשחקן. לדבריה, כל הבעיות שלה נגרמו כתוצאה ממערכת היחסים שניהלה עם קארי.

קתריונה

מתברר, לפי השיחות, כי קארי ניתק עם ווייט את הקשר בפתאומיות לאחר שהחליטה לערוך כמה בדיקות על מנת לוודא שהשחקן לא הדביק אותה במחלות מין. היא חשדה כי קארי סובל מהרפס אך הוא הכחיש זאת. בבדיקות התגלה כי היא אכן נדבקה במחלה. "ווייט לא הפסיקה לבכות במהלך הפגישה", סיפר הפסיכולוג. "היא סיפרה כי ניסתה להתעמת עם קארי לגבי תוצאות הבדיקה ואילו הוא אמר שהוא רוצה חופש ממנה". כמו כן עלה שווייט רצתה להתחתן עם קארי כדי לאפשר לה לקבל אישור קבוע ולהישאר במדינה.

קתריונה

ברשומות הרפואיות נחשפה חוות הדעת של הפסיכולוג שהיה ער למצוקתה וטען:

"קתריונה ווייט סובלת מחוסר הערכה עצמית והיא מאוד חוששת ומפחדת ממצבי הרוח של קארי. עם זאת, היא מאוד רוצה להציל אותו ולעזור לו".

עוד נחשף כי גם בעבר ווייט ניסתה להתאבד בעזרת כדורים ומשככי כאבים שככל הנראה קיבלה מקארי. הפסיכולוג, שפגש אותה לאחר ריב דרמטי עם קארי,  הוסיף כי ווייט נראתה כמו מישהי ש"ממש רוצה לפגוע בעצמה" ודיווח כי בחודשים שלפני מותה  ווייט לא הפסיקה לרדת במשקל.

"ווייט מרגישה שאף אחד לא יהיה מעוניין בה כי היא חולה, גם נפשית וגם פיזית, בעקבות כל מחלות המין שנדבקה ממנו".

קארי טרם התייחס למידע החדש אך הסיפור הזה ממחיש עד כמה אנחנו לא מכירים אף אחד באמת ורב הנסתר מהעין. לא ניתן להאשים את קארי בכך שווייט קיפחה את חייה אך בהחלט ניתן לכעוס על התנהלותו כבן זוג לא תומך ברגעי המצוקה שלה. קארי יצטרך לחיות עד סוף ימי חייו עם הידיעה שהוא יכול היה לעמוד לצדה, לקחת אחריות על מעשיו ולהיות פשוט חבר טוב.