מהפך הפנים של קיילי ג'נר

האחות הצעירה לבית קרדשיאן עברה לא מעט שינויים דרמטיים בפנים לאורך השנים. האם בחורה צעירה, שלא מקבלת את עצמה כמו שהיא, אמורה להיות מודל הערצה לנערות בכל העולם? לא

לא מזמן התקלתי באבולוציה הקוסמטית שעברה קיילי ג'נר, האחות הקטנה לבית קרדשיאן ודי נדהמתי ממה שראיתי. הפרצוף שלה עבר מהפך רציני בעשור האחרון וקשה לזהות את אותה בחורה בכל התמונות. היא לא הראשונה ולא האחרונה שעברה בוטוקס, הרמת עפעפעיים, ניתוחים, ופילרים אבל היא אחת הכוכבניות המפורסמות בעולם ודמות נערצת על ידי אינספור נערות – וכאן הבעיה.

מה בעצם משדרת ג'נר ג'וניור, רק בת 19? המסר העובר הוא: איני מקבלת או אוהבת את עצמי כמו שאני. מרוב שאיני מקבלת את הפרצוף שלי, שיניתי אותו לגמרי כדי ליישר קו עם מודל היופי המקובל: שפתיים ענקיות, עיניים פעורות, אף קטן וצר. עם טונות של כסף הבחורה הזו שילמה למיטב המנתחים ואין כבר זכר לנערה ההיא. אפילו גופה קיבל קימורים שלא היו. לאם בעצם התדרדרנו?

קיילי במהפך

אז מצד אחד, שהיא תעשה מה שבא לה. זה הכסף שלה, הגוף שלה, הבחירה שלה. מצד שני, למה אנחנו, נערות ונשים, סוגדות לאנשים שטיפסו לצמרת בזכות כסף, קשרים והשפעה, כאשר עיקר מהותם הוא להתפרסם בשם הפרסום ועל הדרך לננתח את עצמם ללא הגבלה? מה זה אומר עלינו כחברה? מה זה אומר לכל שאר הנערות שם שנולדו כמו ג'נר? רק שהן לא מספיק יפות כמו שהן ושאם יתמזל מזלן, בבוא היום הן יוכלו "להתייפות" כמוה.

קייל מהפך פנים

מילא נשים בוגרות, שכבר גיבשו את ביטחונן העצמי, אבל נערות שבוהות בג'נר ועוקבות אחריה מעריצות בסופו של יום, נערה שהביטה במראה ולא אהדה את מה שראתה. עצוב לקלוט עד כמה ג'נר לא לבד. עברתי על לא מעט תמונות של סלבריטאיות לאורך השנים, ששינו את פרצופן. על חלק ידעתי ועל אחרות פחות. הוליווד לא מקבלת אותך כמו שאת וג'נר היא רק דוגמנית קטנה בים הכוכבות ששיפצו אף, מילאו שפתיים והפכו, בעיניהן, ליפות יותר. למקובלות יותר.

קייל מהפך שנים

כל משפחת קרדשיאן מנותחת, חוץ מקנדל, אחת הדוגמניות הידועות כיום, ששמרה על מראה טבעי וגם אם עשתה שינוי כלשהו הוא בלתי נראה. ג'נר עצמה לא הסתירה את השינויים שעשתה ולפחות היא אותנטית ולא מסתירה את התערבותה בטבע, בניגוד לרנה זלווגר לנמשל. מאחר והמשפחה הזו לא יורדת מהכותרות ורק זוכה לעוד ועוד הכרה והערצה, אנחנו נאלצות להתבונן בעצמנו ולשאול שאלות נוקבות לגבי הדמויות שאנחנו בקלות מדי "מעריצות" ורוצות לחקות.

יותר מדי נשים עוקבות אחריהן כדי שנתעלם מהתופעה ומהנזקים שהן עושות לדימוי העצמי. אם פעם סגדנו למראה הטבעי – קייט מוס, סינדי קרופורד, לינדה אוונג'ליסטה – כיום נערות שלא סיימו תיכון כבר מנפחות את שפתיהן כדי להידמות לאנג'לינה ג'ולי. נהיינו חברה חולה ואנחנו זקוקות ליותר צעירות שהצליחו כמו שהן, אשר חתומות על הישגים יותר גדולים מאשר לככב בתוכנית ריאליטי ולהיוולד למשפחה עשירה. הן שם בחוץ, פשוט קשה יותר לאתר אותן כי הן עסוקות בלהמציא משהו כדי לשפר את העולם מאשר לעשות סלפי.

קייל מהפך פרצוף

 צילום: אינסטגרם