מדונה אימצה תאומות ממלאווי

הכוכבת צועדת בדרכה של אנג'לינה ג'ולי ועומדת להפוך בקרוב אמא ל-6 אבל עם כל הכבוד למהלך האצילי, לא ניתן שלא לתהות, למה סלבריטאיות עשירות לא מאמצות ילדים עניים בארצם ומתמקדים בלהעניק תשומת לב לילדים הקיימים?

העולם נסער, מדונה מרחיבה את משפחתה ובימים אלה היא ממש בתחרות צמודה עם אנג'לינה ג'ולי על כ"מה ילדים היא יכולה לאמץ בעשור?" לאחר שבית המשפט המקומי באפריקה, אישר לזמרת לגדל תאומות ממאלווי בארצות הברית. אם הפסקתן לספור כמה ילדים כבר יש לה, אז לכוכבת בת ה-58 יש כבר יש 4 ילדים. מי שרצתה "לפוצץ את הבית הלבן" בימי דונלד טראמפ כנראה החליטה להשקיע את זמנה במעשים קצת יותר מרגשים.

כבר לפני כשבועיים החלו לזרום לתקשורת הדיווחים על כך שמדונה פנתה באופן רשמי לרשויות במדינה כדי לאמץ את התאומות. הן יצטרפו לאסתר וסטלה, דיוויד ומרסי (גם ממאלווי), ולילדיה הביולוגיים, לורדס ורוקו. מי שבקרוב תהיה אמא ל-6 עוררה הרבה באזז בעולם. "היא עושה את זה באהבה." מספר מקור באתר בחו"ל, "מדונה רוצה לעשות ככל שביכולתה לתת לילדים חיים טובים יותר, היא פועלת למען המדינה ומנהלת איתה יחסים הדוקים כבר יותר מעשור".

מדונה וילד

מאחר והזמרת שמרה על יחסים תקינים עם מלאווי, שופטת בית המשפט העליון, הסכימה להתניע את התהליך אך מדונה תהיה תחת פיקוח המדינה במשך כשנה לפני שיאושר באופן מוחלט וסופי. אם לשפוט את המהלך, מדונה כנראה עסוקה בלצבור נקודות זכות על כך שהיא הומניטרית פעילה. כאן המקום לציין שלגדל ילד זה לא רק לאמץ אותו לעיני המצלמות. עליך להשקיע בו זמן, אנרגיה, דאגה ואכפתיות עם אותו ילד וזה כבר מצריך הרבה יותר מרצון טוב.

כידוע, הקשר שלה עם בנה רוקו, מבעלה גאי ריצ'י, עלה על שרטון בשנה האחרונה ונראה שהיא איבדה שליטה עליו לגמרי.רוקו הצעיר מאס באורח חייה ובסיורים הרבים של אמו ברחבי הגלובוס והוא ברח לחיות עם אביו בלונדון. לאחר מאבק משפטי ארוך, בית המשפט פסק שהוא יוכל לחיות אצל האב ושהוא לא חייב לחזור לבית ספרו בניו יורק.

מדונה ורוקו

הסיפור סוקר בהרחבה ומדונה יצאה מופסדת ומושפלת בתקשורת. מכאן אני תוהה, האם לא עדיף להשקיע ביחסים לעומק במקום לאמץ עוד ועוד ילדים שצריכים להתחלק בתשומת לבה, הלא רבה ממילא?  נכון, כל ילד עני זקוק לאוכל, מחסה, אהבה ואם הוא יוכל לקבל אצל אישה עשירה כמו מדונה אז מה טוב אבל לצערי, אימוץ ילדים מארצות עניות הפך לטרנד פופולרי, שתורם למוניטין הסלב ולא ברור בהכרח איך העניין משפיע על ילד שנתלש מתרבותו, חבריו ומנהגיו.

שלא לדבר על איך תמיד התקשורת מעדיפה לצלם את הילדים הביולוגיים, הדומים להוריהם ולא רודפים אחרי המאומצים, מה שיכול לגרום להם להרגיש גם ככה כמו "ילדים סוג ב'". לצד כך, לא חייבים להרחיק עד מלאווי על מנת לעשות מעשה טוב, אצילי ונעלה שיזכה לכותרת ב"גרדיאן" וכו'.

maddd_575

ניתן ואף רצוי לאמץ ילדים חסרי משפחה ואמצעים גם בארצות הברית. לא חסרים כאלה. אז מה עומד מאחור ההחלטה להיראות אקזוטית ולהפליג עד למחוזות מלאווי כדי להצטייר כמי שאכפת לה מגורלם של בני אדם? אי אפשר לא להביט על כל העניין גם ממבט תרבותי-ביקורתי. אם מביטים על כל הביקורים של מדונה וג'ולי במדינות העניות הללו אז תמיד זה נראה כמו האדם הלבן, שעשה מיליארדים ומצא לו פנאי לשוטט בקרב הנתינים המסכנים של מלאווי שמביטים עליו בפליאה.

מדונה במאלווי

התמונות האלה, בו מדונה מחבקת תינוק שחור, משדרות לי "השתעממתי מכל מה שהעולם המודרני יכול להציע. נחנקתי מההשיטה הקפיטליסטית, שעזרה לי להתעשר כמו משוגעת ועכשיו אני מחפשת להתחבר לעולם פראי ותמים. בא לי לשחק עם הילדים ממלאווי ואחר כך אחזור להתפשט ולחשוף ישבן על השטיח האדום".

את אותה ביקורת אני יכולה להפנות גם לאנג'לינה ג'ולי ולכל מי שמרחיקה עד מעבר לים כדי לעשות מהלך אנושי שיכול לקרות גם בארצה. יש לי חדשות עבורכן: לא חסרים ילדים עניים בכל מקום. אימוץ זה לא ספורט. זה תהליך מורכב, עדין ורגיש שמצריך יותר מכסף והזדמנות. זו השקעה לטווח רחוק. זה מצריך יותר ממטפלות וכמה שעות של צחוקים בין צילומי שערים והקלטת שירים. אני מקווה שמדונה תוכל להעניק להם יותר מארמון חם.

ובלי קשר, נאחל להם חיים טובים.

צילומים: חשבון אינסטגרם של מלאווי