מאמי, את חשובה לי יותר מהפייסבוק!

אם אשתי היתה צריכה לכתוב פה משהו היא היתה אומרת שאולי זה יותר חשוב לי מכל שאר הדברים כולל אותה והילדים, אבל את ממש טועה מאמי, טועה בענק. עכשיו, כשאני משתתף בפרוייקט הצילום, Bpeople, אני מבין עד כמה צמחתי ברשת

הרבה מים עברו בניאגרה שלי מאז הפוסט הראשון שכתבתי בפייסבוק. משעשע לחשוב שאז לא הבנתי מה עושים שם והיום אני לא יכול בלי זה. הרשתות החברתיות ובעיקרן הפייסבוק והטוויטר הפכו עבורי לבמה יומיומית להצחיק אנשים סביבי (או לנסות לפחות).

מעבר להיותן מקור להטרדה יומיומית של טיפוסים כגון "תודה על אישור החברות", או "תעשה לי לייק בבקשה לעמוד שלי "מלקקים סנאים בחושך", הכרתי שם לא מעט אנשים שהיום הם החברים הטובים ביותר שלי ובסופו של דבר, הם אלו שדחפו אותי לעשות את מה שאני הכי אוהב לעשות – להצחיק אנשים. הבנתי שאם אני מצליח לעשות את זה ברשת, אין סיבה שלא אצליח לעשות את זה גם בחוץ, על הבמה האמיתית.

עידן ניידיץ בפייס

גייסתי עוד 5 חברים והעלינו מופע סטנדאפ המבוסס על חומרים מהרשת וקראנו לו "קורעים רשתות". הרצנו את המופע שנתיים, תמיד עם אולמות מלאים בחברים ועוקבים מהרשת. ההצלחה של הערב הזה דחפה אותי לקדם מופע יחיד שלי. במקביל המשכתי לייצר תוכן ברשתות החברתיות, עם אהבה גדולה לעולם הוידאו, סרטונים, מתיחות והרבה שטויות.

 היום אני עם כ-36K עוקבים וחברים בפייסבוק ועוד 15K בטוויטר.

פוסט עידן ניידיץ

אין ספק שהאינטרנט הוא חלק מאוד מרכזי בחיים שלי. אם אשתי היתה צריכה לכתוב פה משהו היא היתה אומרת שאולי זה יותר חשוב לי מכל שאר הדברים כולל אותה והילדים, אבל את ממש טועה מאמי, טועה בענק. מ'זתומרת לא טועה? מה, את רוצה לריב איתי גם פה מול כולם?! בכל מקרה, האינטרנט זה מה שנתן לי בסוף את הכוח להחליט לצאת להופעת סטנדאפ יחיד.

האינטרנט הוא מה שמביא את הקהל להופעות שלי.

אני אולי עוזר פה ושם עם תוכן, אבל האינטרנט הוא הכלי. בלעדיו אני אפס (מהנסחפים). לפעמים אני לא מעכל את החשיפה שאני מקבל ברשתות החברתיות. אנשים מזהים אותי ברחוב, מבקשים לעשות סלפי. זה מחמיא לי ומביך אותי באותה מידה. השיא היה כשפעם מישהי ניגשה אלי ברחוב ואמרה לי שהיא רוצה לעשות אותי כאן ועכשיו. זה מאוד הביך אותי, למרות שזה לא באמת קרה.

עידן ניידיץ

אני אמשיך ליצור, כל הזמן יש לי רעיונות מטופשים לתוכן. זה הכיף שלי. לראות את ה"חחחחח" למיניהם, לקבל הודעות פרטיות מאנשים (רק מגברים מאמי) שעשיתי להם את היום, מאנשים שהיו בהופעה שלי ורצו להודות לי שהצלחתי להצחיק אותם בתקופה קשה. זה מרגש. החלום שלי זה להמשיך לרוץ עם הסטנדאפ לאולמות גדולים יותר בכל הארץ. זה יקרה ממש בקרוב. אחר כך אתחיל לעשות קצת טלוויזיה. גם זה יקרה ממש בקרוב.

מאלה שפתאום נהיים רגשים: אבל את האינטרנט אני לעולם לא אעזוב *בוכה*

** הכותב הוא עידן ניידיץ, האיש הכי מצחיק ששווה לעקוב אחריו.

בימים אלה הוא משתתף בפרויקט צילום ראשון מסוגו המתעד קשת רחבה של ישראלים העוסקים במגוון תחומים. המשותף לכולם הוא השימוש באינטרנט כאמצעי העיקרי להשגת מטרתם. פרוייקט הצילום, Bpeople, שיתפרסם בעמוד האינסטגרם של בזק בקרוב, שואב השראה מהפרויקט"Humans of New York", המתעד את המרקם האנושי של רחובות ניו יורק. את הפרויקט, צילמו אורי טאוב ורונית כהן ומטרתם הייתה לתעד את המצולמים בעשייה היומיומית ולבחון בדיוק את הרגע בו השינוי התרחש בחייהם וכיצד הוא משפיע על כל אחד ואחת מהם.