לתעד יופי בכל העולם כולו

מהו יופי? הצלמת הרומנית, מיכאלה נורוק, יצאה לענות לשאלה הזאת ותיעדה נשים שונות, יפהפיות ומגוונות ביותר מ-60 מדינות. התוצאה? פרוייקט ויזואלי עוצר נשימה

מהו יופי? לשאלה הזאת ניסו חוקרים לפצח במשך עשרות שנים, כאשר חלקם הציגו נוסחאות, תיזות ותמונות שניסו להציג את היופי האולטמטיבי אבל כידוע, יופי הוא בעיני המתבונן ומה שנתפש כיפה במדינה אחת יכול להיחשב לפחות מושך בארץ אחרת. הצלמת הרומנית, מיכאלה נורוק, עומדת מאחורי פרוייקט יפהפה בהמשכים, "The Atlas of Beauty", בו היא מעלה לרשת תמונות של נשים מיוחדות מכל הגלובוס. היא ביקרה ביותר מ-60 מדינות במהלך 4 שנים, בהן תיעדה נשים מיוחדות שאינן מיישרות קו עם אידיאל היופי המקובל במערב.

"מטרתי היא להראות יופי מגוון ולאפשר לכל אשה לזהור ולא להראות רק מה שמוצג לנו במדיה", טוענת נורוק. "ליופי אין גיל, גוון או טרנד. יופי נמצא בכל אשה, בכל קמט, חיוך, מבט או מחווה. יופי שוכן בכל בן אדם בכל מדינה". הצלמת המוכשרת צברה יותר מ-500 תמונות מכל העולם וטרם נתקלתי בתמונה מישראל אבל אולי פשוט פספסתי אז אתם מוזמנים לעדכן אותנו אם מצאתם נציגה מארץ הקודש.

"אני רוצה להעביר מסר של אהבה וקבלה", מספרת נורוק, מתוך תקווה לפתוח את עינינו ולהציג בפנינו יופי עשיר, ססגוני וייחודי שאינו תלוי במקבלי החלטות או גורמי השפעה מתעשיית האופנה.

הנה חלק מהתמונות המדהימות שלה:

תורכיה

יופי תורכי

הודו

הודו

אירן

אירן

ברזיל

סאו פאולו

רומניה

יופי רומניה

גאורגיה

גאורגיה

אוקראינה

אוקראינה

מולדובה

מולדובה

בריטניה

בריטניה

ניו יורק

ניו יורק

 סרביה

סרביה

מקדוניה

מקדוניה

פורטוגל

פורטוגל

עירק

עירק

יוון

יוון

ארגנטינה

ארגנטינה

 

הודו

הודו

רוסיה

רוסיה

 

קובה

cuba1

 גואטמלה

גואטמלה

איטליה

milan

אפגניסטן

אפגניסטן

דרום אפריקה

דרום אפריקה

שוודיה

שוודיה

פינלנד

פינלנד

איסלנד

איסלנד

טיבט

טיבט

מונגוליה

מונגוליה

סין

סין