לראשונה: בובות ראווה מניקות

מרכזי הקניות בקולומביה מלאים בבובות ראווה מניקות, במטרה לשבור את הסטיגמה השלילית שיש לרבים סביב הנקה בציבור. אז מתי אצלנו?

אם במקרה תצאו לשופינג ותשוטטו בקניונים בקולומביה, אתם עשויים להיתקל במחזה נדיר: בובות ראווה מניקות. חברת "אבוט", המתמחה בתזונה לאמהות ותינוקות, פיזרה אותן בחנויות במטרה לעודד נשים להניק בציבור ללא חשש. כידוע, בשנים האחרונות נושא ההנקה הפך לשנוי במחלוקת ועורר דיונים אינסופיים בכל רחבי העולם. מפורסמות רבות העלו לרשתות החברתיות תמונות שלהן מניקות את תינוקיהן, על מנת להראות שזה לגיטימי ולחזק נשים שספגו קטילות וביקורת שלילית מעוברים ושבים.

בובות הראווה מוצגות בבגדים רגילים מחיי היומיום (כאשר שד אחד חשוף) והן מחזיקות בידיהן בובת תינוק. הן מוצגות בכל מיני פינות בתנוחות שונות – יושבות על ספסלים, עומדות ליד החלון, נחות על ספה ועוד במטרה להראות שפעולת ההנקה מתרחשת בכל מקום אפשרי. קשה להתעלם מהריאליזם המרשים המשתקף דרכן ובכלל, מהרעיון המבריק שעומד מאחורי היוזמה המבורכת.

חלון ראווה

עד היום מפרסמים רבים השתמשו בבובות ראווה על מנת לקדם אג'נדות חשובות – אם זו חברת אופנה שהציגה בובות בכל המידות כדי לעודד דימוי גוף חיובי או ארגון חברתי שהציב בובות ללא גפיים, כדי להמחיש את עולמם של הנכים. כידוע, אנחנו עדיין לא חיים בעולם מושלם ולהציב בובות זה דבר אחד ולעורר שינוי תודעתי זה משהו אחר.

לצערנו, אנשים רבים (לא רק גברים) לא יפסיקו להעיר לנשים, על כך ששלפו שד החוצה באמצע מסעדה, רק כדי להאכיל את תינוקם. הדרך עוד ארוכה, עד שנחיה בעולם אוטופי בו כל אחד מתעסק בעצמו, אבל לפחות הבובות מעוררות מחשבה ושיחה וזה לא מעט בימינו.

הנקה בקולומביה

 

חלון ראווה שתי נשים

 

חלון ראווה מניקות

 

חלון ראווה נשים