למה דיאנה חטפה עצבים על צ'ארלס בירח הדבש?

במהלך ירח הדבש של הנסיכה דיאנה והנסיך צ'ארלס, שהיה אמור להיות רומנטי, היא פרצה במתקפת זעם על בעלה הטרי והשליכה חפצים לכל עבר. ללא ספק, הפערים התגלו כבר מהיום הראשון

אמנם הנסיכה דיאנה כבר לא איתנו אבל הממלכה הבריטית מסרבת לשכוח אותה וכל כמה זמן צצות חשיפות חדשות על מי שהפכה להיות אייקון מלכותי נצחי, החקוקה בלבבות של כל כך הרבה אנשים. כידוע, הקשר בין הנסיך צ'ארלס למי שהוכתרה ל"נסיכת העם" היה מקרטע מהיסוד. אהבה גדולה אף פעם לא שררה ביניהם וכבר כשהנסיך מוויילס נישא לאירסטוקרטית התמימה ליבו השתייך לאישה אחרת – קמילה פרקר. גם כשדיאנה וצ'ארלס התחתנו ב-1981, בקתדרלת סיינט פול, בטקס חגיגי שצפו בו עשרות מיליוני איש הם לא היו מאושרים בלשון המעטה. מאחורי חיוכיהם הצחורים, הסתתרה אומללות רבה עוד לפני שאמרו "איי דו".
נישואיהם היו מנוכרים ולא מספקים בעליל במהלכם דיאנה בחרה להתמקד במטרות פילנטרופיות היקרות לליבה ובשני בניה האהובים, ויליאם והארי. במקביל, היא נאבקה בבדידות, דיכאון ובולימיה. סופה הטרגי, בתאונת הדרכים בפריז ב-1997 רק העצים את השנאה של בריטים רבים כלפי צ'ארלס ורבים עדיין מרגישים שהוא ומשפחת המלוכה "הרגו" אותה במובנים רבים.
דיאנה צילום Terry Fincher/Princess Diana Archive/Getty Images
בימים אלה פורסם מעבר לים שגם ירח הדבש של דיאנה והנסיך צ'ארלס היה רחוק מגן עדן ויותר נכון הוא הפך לסוג של גיהנום. לאחר "חתונת העשור", הזוג המלכותי עלה על ה"בריטניה", יאכטה מפוארת בה הפליגו לטירת המלכה, בלמורל אשר בסקוטלנד. מה שהיה אמור להיות זמן איכות רומנטי בין הזוג המלכותי היה בעיקר זמן מעיק לשני הצדדים. מה כל כך הרגיז את דיאנה, עד כדי כך שהיא השליכה חפצים ושברה דברים וכיצד הגיב צ'ארלס?

הנסיך צ'ארלס ודיאנה צילום Tim Graham Photo Library via Getty Images

הנסיך צ'ארלס ראה בחזיונו חופשה עמוסה בבילויים המועדפים עליו כגון שחייה, שיזוף, קריאה, ציור וניסוח מכתבי תודה לאנשים. לטענת הביוגרפית המלכותית, פני ג'ונור, "הוא ארז איתו צבעי מים, קנבסים וערימת ספרים אותם קיווה לקרוא ולשוחח עליהם בערבים עם אשתו הטרייה. אך תוכניות לחוד ומציאות לחוד. דיאנה הצעירה, שרק נפגשה עם צ'ארלס מספר פעמים בלבד לפני שהתארסו, לא באמת הכירה את האיש ובמהלך החופשה השניים גילו עד כמה מעט היה להם במשותף.

הנסיכה דיאנה וצ'ארלס צילום  Tim Graham Photo Library via Getty Images

בספרה "The Duchess: The Untold Story", חשפה ג'ונור ש"דיאנה לא הייתה תולעת ספרים גדולה ונפגעה מכך שהוא העדיף לשקוע בספר מאשר לשבת ולדבר איתה. היא שנאה את ספריו הישנים ונטרה לו טינה על כך שהוא ישב וצייר שעות והם ניהלו מספר לא מבוטל של ויכוחים". לטענתה של ג'ונור, יום אחד, לאחר שצ'ארלס ישב וצייר על הסיפון, הוא תר לחפש דבר מה למשך חצי שעה רק כדי לחזור ולגלות שדיאנה השאירה הרס מאחוריה.
הנסיכה דיאנה (צילום מסך מיוטיוב)
צ'ארלס היה מבולבל ולא הבין מה השתבש. ג'ונור סיפרה שאומללותה של דיאנה המשיכה גם כשהגיעו לסקוטלנד. "היא תיעבה את חיי הכפר, שנאה את תשוקת משפחתו לעברם של סוסים וכלבים, סלדה מהגשם שירד בלי סוף וההרגישה שבעלה נמנע מלתקשר עימה ברמה הנפשית". התמודדותו של צ'ארלס עם המצב התבטא כך שהוא יצא לטייל והשאיר מאחור אחרים, כמו המזכיר שלו מייקל קולבורן, לדאוג לאשתו.
דיאנה צילום  Anwar Hussein/Getty Images
למשך שש שעות ארוכות, ללא הסחות דעת, אל מול צלחות עם כריכים בזמן הלאנץ', ישב צ'ארלס וצפה בדיאנה בוכה. הוא בהה בה בועטת ברהיטים, צועדת בעצבים בחדר סחור סחור ומוציאה עצבים על כל אדם שהיה בסביבה. "היא שנאה אותו כל כך ואחרי מתקפת הזעם היא צנחה ושקעה לתוך שתיקה רועמת רק כדי להתקומם מחדש על אותם דברים".
אמנם דיאנה תיעבה את תחביביו של צ'ארלס אבל מה שבאמת הוציא אותה מהכלים היה לגלות שנוכחותה של קמילה, אהבתו הלא ממומשת של צ'ארלס בשעתו, ריחפה מעליהם בכל רגע נתון. בירח הדבש צ'ארלס הופיע עם חפתים עם האותיות C.C ודיאנה סיפרה בראיון לתקשורת, במסגרת סרט דוקו על חייה, שהיא שאלה אותו "אז קמילה נתנה לך אותם?" והוא ענה "כן, מה הבעיה? הם מתנה מחברה". באותו רגע דיאנה פרצה במתקפת קנאה מטורפת. כידוע, צ'ארלס בסוף נישא לקמילה ולמרות שעם השנים העם הבריטי סלד מהם, בשנים האחרונות הם זכו לעדנה מחודשת, לאחר החתונה של מייגן למרות שלעולם לא יאהבו אותה כפי שאהבו והעריצו את דיאנה.