לוסי אהריש: "אתמול היינו בכיכר העם שזעק את זעקתו!"

עליתי היום על הבמה הזאת לא רק בשביל הקהילה הלהטבית אלא גם כי מבחינתי ״הקהילה״ הזאת לא צריכה להיקרא ״קהילה״! עליתי על הבמה הזאת כי כבר שנים שנרמסות כאן זכויות של אזרחים!

היה יום שקשה להסביר במילים. אבל אני אנסה בכל זאת. וואוו. גאווה. מרגש. מעורר. ועוד הרבה מילים חיוביות שלא עולות לי עכשיו. אני אסירת תודה שחברי הקהילה הגאה התקשרו אלי הבוקר וביקשו ממני לבוא הערב להנחות את הערב העוצמתי הזה לצידו של נדב בורנשטיין, על אף שאינני חלק מהקהילה. אני כל כך שמחה שאמרתי כן מבלי להסס, כי במהלך ההפגנה קיבלתי תזכורת קטנה.

בין נאום לנאום, פנתה אלי אישה אחת שבגללה ההתעוררות של רבים מבני דורי התחילה לפני כמה שנים. התהלכה לה בין כולם חייכה חיוך ענק כזה שהיה שרוע על פניה ב-2011. ואם שכחתם קוראים לה דפני ליף… אותה אישה שהתחילה באוהל מחאה קטן ברוטשילד וסחפה אחריה מדינה שלמה. אותה אישה שבלי המחאה שלה ושל חבריה לא היו היום כמה מחברי הכנסת הבכירים ביותר יושבים בכנסת ועוד מעזים להצביע נגד, או סתם לשבת שם ולדבר גבוהה מבלי לעשות כלום! אותה אישה וחבריה שהיו הראשונים לצעוק ״העם דורש צדק חברתי״! וזאת אותה האישה שחיבקה אותי חזק היום ובכתה איתי כשאמרה לי באוזן ״תמשיכי. אני יודעת שלא פשוט, אבל תמשיכי״!

מחאה בכיכר לזכויות הלהט"ב צילום לוסי אהריש

עליתי היום על הבמה הזאת לא רק בשביל הקהילה הלהט"בית אלא גם. כי מבחינתי ״הקהילה״ הזאת לא צריכה להיקרא ״קהילה״! עליתי על הבמה הזאת כי כבר שנים שנרמסות כאן זכויות של אזרחים! א ז ר ח י ם! בני אדם! נשים, גברים, ערבים, יהודים, חילונים, דתיים, נכים, סטרייטים, ולהטבים א ז ר ח י ם! בני אדם! והיום בכיכר כולם, כל אלו שמניתי היו שם וזעקו את זעקתם!

אני אישה, ערביה, מוסלמית, ישראלית והמדינה שלי, כן המדינה שלי! היא לא הפקר בידיהם של הפוליטיקאים ששכחו שהם עובדים עבורנו ולא בעבור עצמם! היא לא בידיהם של הגזענים החשוכים ולא בידיהם של אלו שעובדים בעבורם! העם הוא הריבון ואנחנו היום בכיכר היינו העם שזעק את זעקתו! אנחנו היום בכיכר היינו הרוב! ואנחנו הריבון!

אז תרשו לי ביום הזה גם להודות לאלה שפילסו את הדרך: ליעל דיין שבגיל 80 עלתה והזכירה לנו שהיא נלחמה כדי שאנחנו היום נילחם גם בעבורה, ולהגיד תודה לדפני ליף שצעקה בשביל כולנו לפני שבע שנים והיום נתנה לי את הכוח לצעוק גם בעבורה! דפני תודה רבה לך על ההשראה, על המלחמה, ועל החיבוק!

הפגנה בכיכר מחאת הלהט"בים צילום לוסי אהריש

ותזכרו דבר אחד היום זה רק התחיל, רוחות השינוי נושבות אל תתנו להם לדעוך!
#העם_דורש_צדק_חברתי
#העם_הוא_הריבון

נ.ב שתי תמונות אחת מהיום אחת מ-2011 תסתכלו עליהן ותראו איזה כוח יש לנו!

** הכותבת, לוסי אהריש, היא עיתונאית ומגישת טלויזיה בכירה בישראל והפוסט עלה במקור בפייסבוק שלה