לואי מטריד, לואי מתנצל, לואי הוא כל הסיפור

השמועות על ההטרדות של לואי סי קיי הפתיעו, אופי ההטרדות הפתיע פחות, אבל מכתב ההתנצלות שלו מסכם את לואי עצמו ואת הבעיה האמיתית יותר טוב מכל דבר אחר

לואי סי קיי (צילום מסך)

לואי לואי לואי לואי.

בפעם הראשונה שצפיתי בסטנדאפ שלו, המוח שלי הותקף במילות ״קקי-פיפי״ בקצב מטמטם, והרגשתי כאילו אני מתבוננת ביצירה מודרנית במוזיאון- מאלה שלא ברור אם הן בולשיט מוחלט או תמצית הגאונות. זו היתה תמצית הגאונות. לואי הוא פילוסוף מודרני, כמו שכולם ממלמלים סביב בעצב. גאון שמגיע עם כל חבילת הגאון- הוא פגום לחלוטין- נפשית, מינית, ערכית. כמו אצל אמנים רבים, דוגמת וודי אלן, הפגמים שלו וההתבוננות והניתוח האינסופי שלהם, הם שהופכים את היצירה שלו לנוקבת ומדויקת. כששמועות ההטרדה ריחפו להן לפני מספר חודשים, הופתעתי- כי זה לא נראה היה לי כמו לואי להפעיל שררה על מישהי כמו איזה מאצ׳ו-מן. כששמעתי על אופי ההטרדה, זה התחבר לי הרבה יותר ללואי ולפרסונה הבימתית שלו, שכנראה קרובה מאוד למציאות, כפי שהוכיחה המציאות.

 בגלל זה לדעתי ההתנצלות שלו היתה הראשונה להגיע וכל כך מהר- זהו בעצם עוד פרק של לואי על לואי.

ההתנצלות של לואי סי קיי

לואי בנה קריירה על כנות וחשיפה אישית באופן האכזרי והמשפיל ביותר כלפי עצמו- הודאה באמת המכוערת היא ה-DNA שלו. הוא רגיל לזה, הוא זקוק לזה, רק תנו לו כל היום להתגלגל בתוך המיץ של הזבל של עצמו. הנה! הוא הוכיח לנו! הוא באמת באמת כזה, יש לו עצוב בעיניים ועקום בבולבול. אבל זה לא עושה אותו חמוד בעיני והוא רק קצת מכמיר את רחמיי, כי אני כבר יודעת שהנרקסיזם הוא ידידה הטוב ביותר של השנאה העצמית. לצד התיעוב העצמי מגיעה התחושה של ״אני ובלתי עוד״ (ע״ע השימוש החוזר במילה admire בהודאה שלו) ובעודו שקוע בהוכחה הניצחת של כמה דפוק ופגום הוא, הוא שכח שלקהל שלו באותו הרגע יש שם, חיים ותוכניות לעתיד, ושהקהל שלו נאלצת לשחק איתו בהצגה של עצמו, תוך התעלמות מוחלטת ומחיקה אישית שלה. והרי לכם הטרדת דושבג בעלת פן מיני.

לואי סי קיי (צילום מסך)

למה רק לואי שחרר הודאה כזו? אולי כי הודאה כזו משרתת את צרכיו ומבנה האישיות שלו. אולי במשחק התפקידים של לואי, הוא העבד. אולי אצל האחרים כשהם נחשפים ונתפסים, האינסטיקט הראשוני הוא (גם הפעם) להפעיל שליטה ולנהל את הסיטואציה על פי דרכם- לטייח, לשכוח או לשכור את שירותיהם של יוצאי 8200. ושלא תתבלבלו- לכולנו יש מוח שטוף זימה ופנטזיות מיניות שככל הנראה רובן אינן פוגשות את מסגרת החוק או לפחות הפוליטיקלי קורקט וזה בסדר גמור (כמו שאמרה לי לחברה שלי פעם הפסיכולוגית). הבעיה מתחילה כשמחשבות הופכות למעשים. זה דבר אחד לרצות לתפוס רקדנית בטן בחמוקיה, לנשק אותה בכוח ולחפון לה שד. זה דבר אחר לגמרי לעשות את זה בשידור חי, גבי גזית.

הטרדה מינית, בריונות ושאר מריעין בישין הם לא הכרח המציאות. יש הרבה מאוד אנשים שמוצאים סיפוק בעולם גם בלעדיהם. יש הרבה גאונים שלא מתנהגים חרא לאנשים אחרים- זה קטע ישן ואפשר כבר לוותר עליו. אני רציתי את לואי שלי גאון ודפוק אבל גם אציל נפש ובהיר מחשבה. יש לכם מחשבות מלוכלכות? תכתבו סדרה. כתבתם סדרה והמאפרת מחרמנת אתכם? לכו לשירותים לאונן ותנעלו את הדלת. שכחתם לנעול את הדלת, היא נכנסה והצעתם לאונן לה מול הפנים? באסה איתכם, ניפגש בפייסבוק.