''להעיר את הדב'' תוקרן בפסטיבל ברלין

ריספקט: הדרמה החדשה מאת היוצרת קרן מרגלית ("פלפלים צהובים"), בכיכובם של יוסי מרשק ונועה קולר, תוקרן בבכורה עולמית במהלך הפסטיבל היוקרתי

הדרמה החדשה של קשת, "להעיר את הדב", מאת היוצרת קרן מרגלית ("פלפלים צהובים") תוקרן בבכורה עולמית במהלך פסטיבל הסרטים בברלין. מדובר בכבוד גדול, השמור למעט יוצרים ולמעשה, זוהי הסדרה הישראלית השלישית שבכורתה תוקרן בפסטיבל היוקרתי, לאחר "כפולים" ב-2015 ו"התסריטאי" ב-2016.
"להעיר את הדב" היא דרמה פסיכולוגית, העוסקת במורה בתיכון לנוער בסיכון, המקבלת באופן מסתורי עמודים קרועים מיומן השיחות שלה עם הפסיכולוג שלה ויוצאת למסע רגשי מטלטל שייאלץ אותה להתמודד עם סודות שהסתירה גם מהקרובים לה ביותר. בסדרה מככבים נועה קולר, יוסי מרשק, אולה שור סלקטר, יעקב זדה דניאל, עלמה זק, שירז אדרי, גבי עמרני, אליאנה תדהר, דורון תבורי, יובל סגל ועוד. הסדרה תשודר בקשת ב-29 בינואר וכבר עכשיו היא מעוררת באזז רב.

קרן ודן מרגלית צילום אביב חופי

מרגלית, בוגרת בית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה, ביימה את סרט הדרמה לטלוויזיה, "כל מה שיש לי" אשר זכה בפרס התסריט הטוב ביותר בפסטיבל פיפא-ביאריץ בצרפת. מרגלית הצטרפה אל צוות תסריטאי העונה השנייה של הסדרה "בטיפול" וב-2010 עלתה בערוץ 2 הסדרה "פלפלים צהובים" שיצרה וכתבה ועוסקת במשפחה שמתמודדת עם האוטיזם של הבן. "זה עולם שהכרתי", סיפרה מרגלית בראיון ב"מאקו" בזמנו. "אני מצאתי אותו מרתק כפריזמה להבין את העולם. כמה זה מורכב – תקשורת".

להעיר את הדב צילום: פיני סילוק

בטקס פרסי האקדמיה הישראלית לטלוויזיה, שנערכה ב-2012 הסדרה "פלפלים צהובים" זכתה בפרסים המכובדים של הטקס: סדרת הדרמה הטובה ביותר, פרס התסריט הטוב ביותר, פרס הבימוי הטוב ביותר, ועלמה זק ויוסי מרשק לקחו את פרס השחקן והשחקנית הטובים ביותר בדרמה."פלפלים צהובים" – נמכרה על ידי קשת אינטרנשיונל ל-BBC בבריטניה ול-Sundance בארה"ב. העונה הראשונה בגרסה הבריטית הוכתרה לאחת מ-10 התכניות הנצפות ביותר בשירות הצפייה הישירה של ה-BBC, ונמכרה לעשרות טריטוריות.

הנה הצצה לסדרה: