כוכבות "סקס והעיר הגדולה": אז והיום

לפני 20 עלתה לאוויר סדרת הקאלט "סקס והעיר הגדולה" שגרמה לנו להתאהב בנעלי העקבים של מנולו בלאניק, בקוקטיילים ובשיחות סקס פתוחות וחסרות מעצורים. איך נראות היום קארי בראדשו וחברותיה?

סקס והעיר הגדולה גטיאימג'ס  1999 Paramount Pictures

הסדרה המדוברת והמצליחה, "סקס והעיר הגדולה", פרצה לחיינו אתמול, לפני 20 שנה.

קשה להאמין כמה מהר הזמן חולף ובפרספקטיבה לאחור, קשה למצוא עוד הרבה סדרות כמו זו שהצליחו למגנט למסך נשים וגברים כאחד ולהפוך לקאלט. כל כך הרבה נאמר ונכתב על הסדרה האמריקאית שהביאה לנו את קארי בראדשו (שרה ג'סיקה פארקר), שארלוט (קריסטין דיוויס), סמנתה (קים קטרל) ומירנדה (סינתיה דיוויס), ארבע נשים נפלאות ושונות זו מזו שהציגו בפנינו מודל אופטימלי של חברות הדוקה והחדירו למיינסטרים, בין היתר, את הלגיטימציה לדבר על סקס, סטוצים, בגידות וכל מה שקורה בין הסדינים.

סוד הקסם של הסדרה, שנמשכה 6 עונות ברשת HBO, היה נעוץ בקאסט המעולה אך גם בכימיה הנפלאה, ההומור השנון והתסריט המשובח שסיפקו לנו אינספור רגעים של צחוק ובכי (לעולם לא נשכח את מיסטר ביג!). הסדרה עסקה גם בנושאים חברתיים אקטואליים, כמו מעמד האישה, מעמד הקהילה הגאה ומחלת הסרטן אך ללא עוררין, הכוכבת הראשית של "סקס והעיר" הייתה הסטייל. בכל פרק היינו עדים לשיק המטריף, עקבי הסטילטו (מנולו בלאניק), שמלות הקוקטייל המטריפות ואווירת ההדוניזם הניו יורקי, שהוסיפו סקס אפיל לסדרה. כ-10 מיליון איש צפו בפרק הסיום בארצות הברית ב-2004 וכוחה טמון גם בעובדה שהיא העניקה לגיטימציה לסדרות נשיות נוספות כגון "בנות" של לנה דנהאם.

ב-2008 יצא סרט קולנוע, "סקס והעיר 1" עם ארבע הכוכבות. הסרט הצליח מאוד ובעקבותיו הגיע ב-2010 סרט ההמשך, "סקס והעיר 2" שזכה להכנסות של 294 מיליון דולר, אך למרות ההצלחה המסחרית, הסרט זכה לביקורות קטלניות. לא נוצרו סרטי המשך ועם השנים התגלו מחלוקות רציניות בין חברות הקאסט והתברר שמאחורי הקלעים המצב היה רחוק מהאידיליה שהוצגה בפני הצופים. יריבות מרירה התגלתה בין קים קטרל לשרה ג'סיקה פארקר ולאחרונה השתיים עשו שיימינג אחת לשנייה ברשתות החברתיות.

מאז שהסתיימה הסדרה לא זכינו לראות את הכוכבות בתפקידים בסדר הגודל הזה ולנצח כנראה הן יהיו מזוהות עם תפקידן.

 הקאסט ב-2000

כוכבות סקס והעיר צילום:  Dan Callister/Liaison

הקאסט ב-2010

סקס והעיר הגדולה צילום: Gareth Cattermole/Getty Images

קארי בראדשו בזמנו:

 

שרה ג'סיקה פארקר צילום:  Mark Mainz/Getty Images

 

ראו את החברות היום:

סינתיה ג'קסון (מירנדה)

סינתחיה ג'קסון Dia Dipasupil/Getty Images

 

שרה ג'סיקה פארקר (קארי בראדשו)

שרה ג'סיקה פארקר צילום:  Michael Loccisano/Getty Images

 

קים קטרל (סמנתה)

קים קטרל צילום: Jeff Spicer/Getty Images

 

קריסטין דיוויס (שארלוט)

קריסטין דיוויס צילום:  Rich Fury/Getty Images

 

ולסיום, מיסטר ביג בישראל:

מיסטר ביג צילום: Sasson Tiram/Israeli Tourism Ministry via Getty Images