יאיר נתניהו: ''להחרים את מירי מסיקה''

הזמרת מירי מסיקה מתבטאת נגד משפחת נתניהו ותוקפת את יאיר נתניהו "הבן החשוך של ראש הממשלה". היורש לא נשאר חייב וקורא ל"כל ימני וימנית להחרים את הזמרת"

ימים דרמטיים עוברים עלינו כאן. שבוע לאחר שרותם סלע יצאה נגד דבריה של השרה מירי רגב ועוררה סערה (וגרמה לבנימין נתניהו להגיב לה באופן אישי), הזמרת מירי מסיקה החליטה לצאת נגד משפחת נתניהו בשיר בו תוקפת את יאיר נתניהו. ללא ספק, ב-2019 אין זה מובן מאליו שאמן מביע את עמדתו הפוליטית. בשנים האחרונות רוב הסלבריטאים חששו מלקחת צד מובהק ובכך לאבד מעריצים מהמחנה השני. יוצא דופן היה שחקן התיאטרון איתי טיראן, שיצא נגד הכיבוש ודיבר בחופשיות חדה ובסוף ארז מזוודה ועזב לברלין.
אך בתקופה האחרונה, נדמה שיותר ויותר מפורסמים מתבטאים בחופשיות ויוצאים נגד העוולות והאנשים שללדעתם, פוגעים במדינה. זהו מחזה מרענן במיוחד וכנראה שהבשילו התנאים כדי לצאת החוצה ללא מורא. רותם סלע, גל גדות, יעל גולדמן, מיה דגן, אסי עזר, שלומית מלכה, יעל אבקסיס ומירי מסיקה הן רק חלק. משום מה, אלו הנשים שמפגינות יותר "אומץ" בימים חשוכים אלה. מה שעצוב הוא שהן נתקפות על ידי אנשים שבזים לחופש הביטוי ולא מסוגלים לכבד דעות שונות. על כולנו לזכור שישראל היא מדינה דמוקרטית. זהו זכותו של כל אדם להביע את דעותיו ללא פחד.

בפוסט שהעלתה מסיקה העלתה:

"אבא אמר: ״והמשכיל בעת ההיא יידום!״תשתקי ילדתי או שיעלו אותך על הגרדום. המלך ערום המלכה מטורפת והעם מאמין ומוחא כפיים מי שחושב אחרת יוציאו לו את העיניים ושלך הרי כל כך יפות חבל להתלכלך באמירות קשות היי שקטה ולא צודקת דברי בזמן אחר הבן של ראש הממשלה עם כפית של זהב בפה וצוללת בחצר לנשיא המדינה: ״בני עמך בחרו בטרור..״מה יגידו אזובי הקיר? מה יגידו עניי העיר? החכם יידום החלש יסתתר.."

מירי מסיקה צילום עדי אורני

מסיקה הוסיפה: "זה לא זמן טוב לדבר, בסוף הטוב מנצח ההיסטוריה כבר הוכיחה בסוף אנשים מבינים עד אז שנאת חינם עד אז הסתה פרועה. אין דין ואין דיין בסוף יש סוף. השעה שתיים לפנות בוקר ואני לא נרדמת. לא הייתי פה כשרותם כתבה וראש הממשלה הגיב ואז הנשיא הגיב (וגם וונדר וומן) ואחרון אבל ממש לא חביב, יאיר נתניהו הבן החשוך של ראש הממשלה שהרשה לעצמו להשתלח בנשיא המדינה ובעוד כמה על הדרך. ולא קראתי (אולי פספסתי) שום גינוי מצד ראש הממשלה או התנצלות בשם בנו שאולי, רק אולי הגזים הפעם. קראתי את כל השתלשלות העניינים ואני לא מצליחה להרדם. 
מירי מסיקה נגד יאיר נתניהו
"הדעה הפוליטית שלי היא (כמו המציאות הישראלית) מאוד מורכבת – יש לי חברים מכל קצוות הקשת הפוליטית שאיתם אני מנהלת דיונים עמוקים ונוקבים, מתוך הבנה שיש אחוז אחד שאולי אני טועה, שאולי אני יכולה ללמוד משהו גם מאנשים שאני לחלוטין לא מסכימה איתם. אבל יש דבר אחד שאני בטוחה בו ואלחם עליו תמיד והוא הזכות להביע דעה במדינה שהיא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. במדינה שלי! שלנו! לא יתכן מצב שבו כל אדם שאומר משהו שלא מתיישב עם הדעה הרווחת , מקבל איומים על חייו, תגובות אלימות ומכוערות ואין אף מנהיג מהימין אף לא אחד!!!!! שמגנה את התגובות, שמרגיע ואומר (לדוגמא) שלמרות שהוא לא מסכים עם הדברים שנאמרו (מצד רותם סלע לדוגמא) הוא מגנה כל תגובה אלימה ומתלהמת. שלמרות שהוא לא מסכים עם מה שנאמר, הוא מברך על האפשרות לנהל דיון, שזה בסדר ואף רצוי שאזרחים יביעו דעות מגוונות שאחרת אין נתקיים כמדינה דמוקרטית?!?!? אבא שלי אומר לי: ״והמשכיל בעת ההיא יידום״. מבקשת סליחה אבא יקר על שלא הקשבתי לך (שוב) ועל כל תגובות הנאצה שאתה עומד לקרוא".
יאיר נתניהו נגד מירי מסיקה

 היורש של נתניהו לא נשאר חייב וקרא להחרים את הזמרת:

"בחיים היא לא העלתה פוסט אחרי פיגוע. לא העלתה אחרי האונס והרצח המזעזע של אורי אנסבכר לא מזמן. היא שוכחת כנראה שרוב העם הוא ימני והיא תלויה בעם הזה כדי להתפרנס", כתב נתניהו הצעיר והוסיף, "קורא לכל ימני וימנית להחרים את מסיקה ולא ללכת להופעות שלה. הגיע הזמן שהאמנים האלה שרגילים לירוק לעם בפנים ואז להתפרנס מהם, ילמדו את הלקח".