הדיוקן של של מלניה טראמפ מעורר סערה

הרשת גועשת בעקבות התמונה הרשמית של הגברת הראשונה, ששיחרר הבית הלבן. הגולשים לא מפסיקים להגיב על המבט הקפוא שלה, לנתח את שפת הגוף שלה, להשוות למישל אובמה ולתהות: כמה פוטושופ?!

נדמה שחצי עולם מצא במה להתעסק בימים אלה, בדיוקו הרשמי של הגברת הראשונה, מלניה טראמפ, ששוחרר ביום שני על ידי הבית הלבן. במבט ראשון, רואים תמונה של אשה יפה ומנותחת מאוד. לא משהו שלא ראינו עד היום. אבל הגולשים הנסערים לא מפסיקים לנתח, להגיב, לרכל ולהתעסק בפריים הזה, כאילו שחיי האומה האמריקאית תלויים בכך.

למה בעצם התמונה הזו הפכה לניוז מסעיר, כמו מדיניות ההגירה המקוממת של בעלה? אפשר להתחיל מכך שמזמן לא נראתה גברת ראשונה מצולמת כמו דוגמנית-על בעלת חושים אופנתיים חדים. היא בהחלט מהווה נוף מרענן מהחדר הסגלגל. אבל התמונה מסגירה יותר. אם מתנתחים את שפת הגוף שלה, טראמפ רוצה להעביר כוח, עוצמה ומודעות עצמית. זרועותיה שלובות זו בזו – ההפך מאשת הנשיא לשעבר, מישל אובמה, בדיוקן הרשמי שלה  בזמנו. אובמה שידרה פתיחות, לבביות וצולמה ליד שולחן עם פרחים.

מעצב העל שהלביש אותה פרסם את הפריים גם אצלו:

מלניה טראמפ רשמי

אולי עוד תרצו לקרוא:

מלניה טראמפ לוהטת בשמלה אדומה

מלניה טראמפ לבשה שמלה שעוררה זעם גדול

אצל טראמפ אי אפשר להימלט מהמבט החודר המשדר "אל תתעסקו איתי!" ומפניה המטושטשות עד אימה מרוב פוטושופ. לעומתה, אובמה שידרה יופי טבעי ומרגיע יותר ולא חששה אפילו לחייך. אובמה, שצולמה בשמלה של מייקל קורס האמריקאי, רצתה לתת לאזרחים תחושה טובה לגבי כניסתה לתפקיד ולא להיראות מאיימת. היא שידרה לאומיות עדינה כמו שרשרת פנינים ובישרה בדרכה ש"אני פה בשבילכם".

טראמפ, דוגמנית לשעבר, בחרה ללבוש לתצלום הרשמי את בגדיו של מעצב העל האיטלקי, סטפנו גבאנה ולתפוס מרחק מכולם. בחשבון האינסטגרם של המעצב ניתן למצוא עוקבים זועמים, כאלה שמאיימים להפסיק לעקוב אחריו, שנכנסים בלוק של מלניה, קוטלים את בעלה אך במעצב לא נשאר חייב והגיב: "לך לעזאזל!".

כהרגלה בקודש, טראמפ נראית קפואה, כמו בובת שעווה במוזיאון מאדאם טוסו ואם ניתן לנבא את העתיד על פי תמונה זו – היא לא תהיה יותר מקישוט חינני, עציץ אנושי ודיפלומטי. היא תיראה נהדר וזה יהיה העיקר. בדרכה היא מהווה אנטיתזה לאובמה, שהייתה פעילה חברתית, קידמה אג'נדות, נאמה בכשרון רב ובגדול, הייתה יכולה לרוץ לנשיאות ולהיבחר.  לאובמה יש את הקלאסה, הכריזמה והאכפתיות והיא הוכיחה מספר פעמים שאינה לא נופלת בכישוריה מבעלה, ברק אובמה.

כעת הזוג יעשה הון בלתי נתפס – עשרות מיליוני דולרים – מלכתוב את ספר הזיכרונות שלהם מהבית הלבן בעודם יושבים תחת עץ קוקוס על איזה אי.

מישל אובמה ברשמי

בינתיים, אם לחזור לטראמפיאדה, כל הקדנציה הנשיאותית הנוכחית נראית כמו בדיחת ריאליטי שהלכה רחוק מדי וחלחלה לתוך המציאות. התמונה הרשמית של טראמפ מעוררת בי כמעט גיחוך מבחינת הרצינות התהומית, בה היא נלכדה. טראמפ, בדרכה, הפכה תצלום רשמי של הבית הלבן לסט צילומים א לה "ווג".

לא אמורים להיות לנו ציפיות ממנה והיא מעולם לא התיימרה לחשוף אספירציות פוליטיות כמו מישל אובמה, חביבת הקהל האמריקני. היא בסך הכל ליידי אנינה, אשתו של, בעלת התעניינות בעיצוב וחובבת מותגים ועקבים ואין לה שום עניין "לרדת" אל העם. מה שבטוח, יהיו לנו 4 שנים של יופי ושיק. גם משהו.

בעלה, הנשיא דונלד טראמפ, מבהיר שזו תמונה חדשה:

מלניה טראמפ דונלד

כמובן, היו מי שצחקו על זה:

מלניה טראמפ השוואה