הפוטושופ שהרגיז את אמילי רטאייקאוסקי

סלבריטאיות רבות שמחות לגלות שעשו פוטושופ לתמונות השער שלהן אבל פעם בכמה זמן מישהי מפורסמת מעלה פוסט זועם ויוצאת נגד תרבות המניפולציות והאשליות

בעידן הנוכחי קשה להימלט מתמונות שעברו פוטושופ ומחקו כמעט כל זכר למציאות. לא משנה כמה תמונות אותנטיות יעלו סלבריטאיות ללא איפור לאינסטגרם, עורכי מגזינים עדיין מעדיפים שערים שעברו ריטוש עד כדי היעדר זיהוי של המצולמת. הן לא מקטרות בדרך כלל כי מה אכפת להן שיטשטשו להן את השקיות מתחת לעיניים, יעלימו פצעונים, ויצרו את היקפיהן? רובן נושמות לרווחה לאחר שגילו שחזרו אחורה במכונת הזמן אבל פעם בכמה זמן מתעוררת דמות מפורסמת ומעלה פוסט זועם ברשת על האמת מאחורי תעשיית האשליות והמניפולציות.

האחרונה שהביעה את מורת רוחה מעבודת הפוטושופ המאסיבית שעשו בדמותה, הייתה הדוגמנית והשחקנית אמילי רטאייקאוסקי. היא צולמה לשער מגזין צרפתי וגילתה שבמערכת הצרו את שפתיה והקטינו את החזה שלה. במילים אחרות, הפכו בחורה עם שיק אקזוטי לוהט וסקסי למישהי בעלת יופי פריזאי וסטייל של קולב מסלול. כידוע, בצרפת מעדיפים סקס אפיל מרומז ומעודן יותר ונשאלת השאלה: למה שמו אותה בכלל על השער אם בפועל הם לא עומדים מאחורי היופי שלה?

רטאייקאוסקי התבאסה מהתוצאה ולצד שתי התמונות הוסיפה טקסט שהפך ויראלי בכל העולם:

"כל אחד יפה בדרכו הייחודית ולכולנו יש חוסר בטחון לגבי דברים שגורמים לנו להיות שונים מאידיאל היופי הטיפוסי. אני, כמו רבים וטובים, ממנסה כל יום להתמודד עם חוסר הבטחון הזה. הייתי מאוד מאוכזבת לראות איך השפתיים והציצי שלי עברו פוטושופ בשער הזה. אני מקווה שתעשיית היופי תפסיק להעלים את אותם דברים שמייחדים אותנו ותתחיל לחגוג אינדיבידואליות". 

היא לא המקרה הראשון (ותאמינו לנו, לא האחרון), שמייצג בחורה שמתעוררת בבוקר ומגלה שבשער מחייכת מישהי שמזכירה אותה אבל אינה ממש היא. אין ספק, מעליב לדעת שמלהקים אותך רק כדי לשנות אותך. היא לא חייבת לככב על השער הזה אם לא מיישרת קו עם החזון האסתטי של העורכת. אבל חבל שלא בוחרים פשוט מישהי אחרת וחוסכים לכולם את אי הנעימות. ולחשוב שפעם, לפני הרבה שנים, הופיעו דוגמניות על השער בטבעי. היו ימים.

לפני

אמילי על שער

אחרי

אמילי על שער

***