הנסיך הארי לוקח אחריות על עצבותה של מייגן מרקל

מקורות מארמון המלוכה מדווחים כי בתקופה האחרונה הנסיך הארי חש "אחראי" לכך שרעייתו מייגן מרקל אינה אהודה בקרב בריטים רבים ושהוא מאשים את התקשורת כפי שעשה לאחר מות אמו דיאנה

בכל הנוגע לבני משפחת המלוכה הבריטית, אין רגע דל. בתקופה האחרונה נדמה שאין יום בו לא מתפרסם אייטם מביך על מייגן מרקל, אם זה סביב אביה, אחיה או אחותה למחצה, קייט, ויליאם או עובד נוסף בצוות שלה שלא יכול יותר ומתפטר. קשה לשמור על אדישות כשחיצי הביקורת חודרים מבעד לחלונות הארמון ואם להאמין לדיווחים האחרונים, הלחץ מתחיל להשפיע על הנסיך הארי ביג טיים.

הג'ינג'י המיוחס, שהיה פעם בחור שובב ומלא שמחת חיים, נראה יותר ויותר מכונס בעצמו והוא מתחיל להבין שמייגן לא תהיה אהודה כפי שקיווה בקרב הבריטים. הארי כנראה חשב שמייגן תהפוך לדיאנה 2 ותתקבל על ידי הבריטים באהדה אבל ככל שהזמן חולף, רעייתו האמריקנית צוברת יותר ויותר אויבים שרואים בה בזבזנית כפייתית (פי כמה וכמה מקייט מידלטון), הומינטרית בשקל (מתחבקת עם זרים ומנוכרת לאביה הזקן), מישהי שבלתי אפשרי לעבוד עימה (בימים אלה גם שומרת הראש שלה התפטרה, בנוסף לעוד שתי עובדות שנטשו ספינה). בניגוד לדיאנה, "נסיכת הלבבות של העם" שמהרגע הראשון הפכה לדמות אהובה, מייגן מתקשה להשתלב במשפחה האריסטוקרטית ולהסתגל לפרוטוקול בית המלוכה השמרני.

מייגן מרקל באדום וסגול והנסיך הארי Karwai Tang/WireImage

מקורות מתוך הארמון חושפים כי מייגן ממש מתקשה להתמודד עם כל הטענות השליליות כלפיה (והייתי בטוחה שאינה קוראת את ה"דיילי מייל") וכי הארי, בתגובה, חש רגשות אשמה ואחריות למצב הכאוטי שנוצר מאחר ואינו יכול "לגונן עליה". הנסיך סיפר בעבר כיצד התמוטט נפשית מהאובדן של אמו דיאנה והתקשה להתמודד עם חסרונה. רבים מאמינים שהוא רואה במייגן את אמו במידה רבה. הוא משליך כלפיה את תחושותיו מהאובדן אין זה סוד שהנסיך מנהל יחסים אמביוולנטיים עם התקשורת מאז מותה של דיאנה בתאונת הדרכים בפריז ב-1997.

הארי מרגיש שהתקשורת אחראית במובן רב להרס של דיאנה ושהסיקור הבלתי פוסק הוביל למותה ושאותה תקשורת חסרת רחמים היא זו שגם היום הורסת את מייגן. גולשים רבים התקוממו מעצם ההשוואה בין מייגן לדיאנה ומרגישים שמייגן, במניפולטיביות, גרמה לו לחשוב שהיא "קורבן" בסכנה כשבפועל היא מתמוגגת מהעובדה שלכל מקום שהיא הולכת עדר של צלמים דולק בעקבותיה.

 מייגן והארי Karwai Tang/WireImage

כשהנסיך ומייגן רק התחילו לצאת הוא מיהר לפרסם הודעה בה ביקש ש"יפסיקו לצאת נגד אשתו". בזמנו אף אחד כמעט לא ידע שהם בכלל זוג וההודעה הייתה בעצם אישור רשמי לקשר ביניהם. אם חשב שיוכל לשמור עליה אז אז הוא גילה עד מהרה שהעם הבריטי אינו חש כלפיה כפי שהוא. הגולשים תמיד היו שם על מנת לפרגן להארי בעבר אבל למרות שהנסיך יכול לרכוש כל דבר כאוות נפשו, הוא לא יכול לקנות את אהדת הציבור.

המשבר המתוקשר שנוצר גם בין הסאסקסים לקיימבריג'ים לא עוזר להתמודדותו ורק מוסיף אש למדורה. אין להארי כל כך למי לפנות לתמיכה מאחר והוא ואחיו ויליאם כבר אינם קרובים כמו פעם. הרי, הארי נפגע מהעובדה שוויליאם לא התלהב מכך שאחיו הקטן נמהר להתחתן עם מישהי שלא באמת הכיר. מייגן הצליחה לבודד אותו מסביבתו הקרובה וגם היחסים עם קייט קרירים מאז שהיא נכנסה לחייהם.

 מייגן והארי Karwai Tang/WireImage

לא ברור כיצד הלחץ ישפיע על הארי בעתיד. בקרוב הוא ומייגן יהפכו להורים וסביר להניח שיזכו לפופולאריות מחודשת סביב התינוק/ת אבל אחרי ההתרגשות הראשונית הם יאלצו שוב להתמודד עם הביקורות הרעות. אולי העניינים ירגעו כששניהם יעברו לבית פרוגרמור וישמרו על פרופיל נמוך. אם הלחץ ימשיך הם תמיד יכולים לעזוב את משפחת המלוכה ולנסות את מזלם באמריקה. שם יוכלו לחגוג ממעמד הסלבריטאות שלהם בלי כל גינוני המסורת ובלי לתת דין וחשבון לעם הבריטי.