המספרה של חני

"המספרה של חני" היא סדרה קומית מוקומנטרית על ספרית רווקה בת 35 במספרה שכונתית ברמת גן. החלום שלה הוא להיות ספרית ידועה ומצליחה אבל היחס ללקוחות שלה מכוון בשביל מטרה אחרת לגמרי – למצוא חתן, ומהר

קוראים לי תומר ורכזון, אני בן 30, נשוי + 1 , במאי ועורך, בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב. לפני ארבעה חודשים נולד הבן הבכור שלי. מצאתי את עצמי מצד אחד מאוהב כמו שלא הייתי מעולם ומצד שני כלוא בין שתי אהבות ענקיות שיש לי, היצירה והבן שלי שהוא יצירת מופת בפני עצמה. מכיוון שאני לא באמת יכול לבחור בין השניים, החלטתי לנצל את השעות הבודדות שהיו לי בכל ערב או בלילה כדי לכתוב סדרה קומית על השילוב בין זוגיות\משפחה לקריירה.

"המספרה של חני" היא סדרה קומית מוקומנטרית על ספרית רווקה בת 35 במספרה שכונתית ברמת גן. החלום שלה הוא להיות ספרית ידועה ומצליחה אבל היחס ללקוחות שלה מכוון בשביל מטרה אחרת לגמרי – למצוא חתן, ומהר . הסדרה מצולמת במספרה של חמתי, חני, שהיא גם הספרית שלי. בכל פעם שהייתי מגיע אליה למספרה הייתי נקרע מצחוק מהדינמיקה במספרה.

המספרה של חני

הגיעו לשם כל מיני טיפוסים הזויים, מכל הסוגים ומכל המינים. יש לה אפילו לקוחה שמגיעה כבר איזה 20 שנה להסתפר אצלה ותמיד אומרת שהיא לא מרוצה. החלטתי לבוא עם מצלמה ולצלם יום במספרה כדי ללמוד את המקום. בתוך שעות של חומרי גלם מצאתי המון רגעים שעל בסיסם כתבתי את חלק מהסצינות. שלא לדבר על זה שהיום אני מכיר את כל סוגי החלקות השיער, עם ובלי פורמלין.

המספרה של חני בשידור

המקום והסיטואציה קרצו לי והרגשתי שמספרה היא מקום ששווה לעשות עליו סדרה. מה גם שבגלל שידעתי שבתור התחלה לפחות אני אצטרך לממן את ההפקה, כדאי לי לכתוב משהו שבאמת יהיה לי כסף להפיק אותו. אז פניתי לתמר רצאבי, שהיא חברה טובה ושחקנית קומית מדהימה וסיפרתי לה על הרעיון ועל הדמות שרציתי שהיא תשחק.

ספרית רווקה בשנות ה30 לחייה, חסרת מודעות ומלאת תשוקה, מניפולטיבית שאוהבת שגברים מחזרים אחריה אבל לא פחות אוהבת לחזר אחריהם ומתחת לכל הקרקס הזה יש נפש עדינה שבאמת רק רוצה לאהוב ולהיות נאהבת. כתבתי פרק ויצאנו לצילומים יחד עם חברים טובים ומוכשרים שבאו לתת יד. המטרה שלנו הייתה להשתתף בתחרות של "יוצרים ברשת" ועל הדרך אולי לזכות בכמה לייקים בפייסבוק.

תומר המספרה של חני

לא עלינו לגמר של התחרות לצערי אבל אנשים לא הפסיקו לשתף את הפרק ולהגיב ופתאום הפרק הגיע לעשרות אלפי צפיות. אתה יוצר משהו ואתה לעולם יודע מה צופן לו העתיד, בטח ובטח בקומדיה שלאחד תראה הדבר הכי מצחיק בעולם ולאחר שעמום טוטאלי. התחלתי לשלוח את הסדרה לכל מיני תחרויות ופסטיבלים בעולם ובינתיים לשמחתי יש המון תשובות חיוביות ובמקביל אני מציע את הסדרה לכל מיני חברות הפקה ותוכן. אולי יילך, אולי לא, בכל מקרה בינתיים אני נהנה מכל רגע של העשייה עצמה.

הנה כמה פרקים:

** הכותב הוא תומר ורכזון, יוצר "המספרה של חני"

צילום: דרך תומר ורכזון