המלכה נינט הגדולה מכולם

שידורי ערוץ 2 הגיעו אתמול לסיומם בערב שידורים נוצץ ומרשים, אבל מעל כל מאמצי ההפקה לרגש אותנו, ניצחה נינט בקלילות האופיינית לה ובחיוך קטן שהסגיר הכל – נינט היא המנצחת הגדולה

כבר שבועות שאת מרבית מרחב המסכים שלנו תופסת התחרות על תשומת ליבנו לקראת פיצול הערוץ השני לשני אפיקי תוכן חדשים, שמבקשים כל אחד מהם להפוך למנצח על קהל הצופים הגדול ביותר ולחלוש על גזרת התודעה הציבורית והתרבותית. שבועות שבהם חוגגים המפעילים והטאלנטים את מסיבת הפרידה הגדולה, לקראת ההשקה הגדולה עוד יותר, לקראת הלא נודע.

אתמול התקיים ערב השידורים האחרון בערוץ השני, שמעתה יקרא ׳הערוץ השני המיתולוגי׳, ושייזכר לטוב ולרע כערוץ ששינה את התודעה הישראלית, פרץ את גבולות האליטה, פתח במה לפרצופים ולסגנונות שלא הורשו להגיע אל קדמת הבמה לפניו, כערוץ שהפך את חיינו ללוח המודעות הגדול של המפרסמים ואת כולנו למשתתפים בריאליטי של החיים של עצמנו.

מה שלפני עשרים שנה ודאי היה מסתכם בשקופית ׳תודה ושלום׳, אתמול הפך לאירוע בסדר גודל של ארוויזיון, במיוחד במשדר האחרון בניצוחו של ארז טל, שיותר מכל אחד אחר מזוהה עם עולמות הריאליטי טראש והתכניות שהפכו את הקהל לדמויות ולכוכבים. אך בכל המאורע המנוצנץ הזה, מעל כולם בלטה והבריקה באופן מיוחד פליטת ריאליטי אחת, הלוא היא המלכה נינט.

ninetsec

נינט, שאת דרכה התחילה בכוכב נולד של צביקה הדר, כשהשידור בערוץ 2 עוד נראה כמו אינסטגרם לפני אפליקציות הפילטרים, באה לחתום עידן עם אותו שיר שבישר על פרוץ העידן שחיבר מזרח עם מערב, אז ועכשיו – ים של דמעות של זוהר ארגוב, בביצועה.

קרוב לוודאי שאין בארץ מי שלא מכיר את הביצוע של נינט מאירוע הגמר בניצנים מלפני 14 שנה, ומפיק המשדר, ארז טל, חשב שיהיה זה גאוני להביא את נינט ׳לכבות את האור׳ עם ביצוע עכשווי לאותו שיר, שבו תשיר עם עצמה של 2003. אכן גאוני.

אבל נינט, היום כמו אז, מתעלה על כל מפעיליה ומוקיריה וגוזרי קופוניה, עלתה אל הבמה במראה העכשווי, 180 מעלות מהסטיילינג של המאמי הלאומית שהעניק לה הערוץ, עם עיבוד פחות סכריני מאז אבל עדיין לא מספיק בועט כמו אילו נתנו לה את מלוא הבמה לעשות בה כרצונה, וחצי חיוך שכאילו הסגיר את מחשבותיה: היא יותר גדולה מכל זה. היא כל כך מעבר לשטויות האלה שהם עושים כאן. הם מזמן לא במידה שלה.

צילום מסך

נינט היא הגולם שקם על יוצרו. היא פליטת הריאליטי שלא מוכנה להמשיך לשחק לפי חוקי המשחק, שלא מסכימה להצטמצם למשבצת שסימנו לה יוצריה, שלא מוכנה לתחזק את תדמית הילדה הטובה מקריית גת שנמשתה מן הפריפריה והובאה ברוב חסדו של האח הגדול אל הטופ, שצריכה להיות יפה ולשיר.

נינט נתנה אתמול לא סתם ביצוע, אלא הופעה שלמה בת חמש דקות וקצת, שבהן במיוחד כשהביטה לאחור על עצמה מאי-אז שרה בקול צלול ובדיוק לפי הקיו, הסבירה לכולם שאם יש דבר טוב בכל התרבות הזו שערוץ 2 יצר, זה שהיא מזמן התקדמה משם והלכה לחפש ולגדל את עצמה למימדים שלה היום – בטוחה, עצומה, מחדשת, איכותית, לא קונבנציונלית, שאין עוד אף אחת כמותה.

צילום מסך

ואם יש דבר אחד שאפשר לאחל למפעילים שרואים בעצמם את יוצריהם של גיבורי התרבות שלנו, זה שיסתכלו על חמש הדקות האלה שוב ושוב וילמדו מה עבד שם. לא במשדר, בדרך של נינט. מי ייתן, אנשי טלוויזיה יקרים, ש׳ערוץ 2 המיתולוגי׳ יהיה לכם הקריית גת ממנה תימשו את עצמכם ושממנה תתפתחו, תגדלו ותתקדמו. אל תשכחו מאיפה באתם, אבל לכו תמציאו את עצמכם מחדש. תהיו נינט. לא בשבילכם, בשבילנו.

הנה היא, לצפייה מלאה. עדיין וכל פעם מחדש – ים של דמעות בשתי עיני.