הלנה כריסטנסן – אז והיום

דוגמנית העל משנות ה-90, הלנה כריסטנסן, תחגוג בקרוב 49. את המסלול בשבוע האופנה בניו יורק היא פינתה לבנה בן ה-17 שצעד לצידה של קאיה גרבר, בתה של סינדי קרופורד. האמהות הגאות נצפו בשורות הראשונות של מיטב התצוגות

נהוג לדבר בטון נוסטלגי על דוגמניות העל של שנות ה-90, אלו שהשמות שלהן הצליחו להגיע למרחקים עוד טרום עידן האינטרנט והרשתות החברתיות. לצד סינדי קרופורד, קלאודיה שיפר, נעמי קמפבל כריסטי טרלינגטון, לינדה אוונג'ליסטה ואל מקפרסון היתה גם היפהפיה עוצרת הנשימה – הלנה כריסטנסן.

ביחד הן כונו 7 המופלאות, אלו שמספיק היה להזכיר את שמן הפרטי כדי לדעת במי מדובר ובלטו בזכות האישיות המיוחדת שלהן לא פחות מאשר בזכות מראן.

HELENA13917

HELENA14917

כריסטנסן, היום בת 48, נולדה בקופנהגן לאבא דני ואמא פרואנית. היא זכתה בתחרות מלכת היופי של דנמרק בשנת 1987 כשהיתה בת 18 ולאחר שהשתתפה בתחרות מיס תבל עזבה את מולדתה כדי לנסות את מזלה בעולם הדוגמנות בפריז.

HELENA139172sdg

בעברה עשרות שערי מגזינים, תצוגות, קמפיינים ופרסומות. בין היתר תפקדה גם על תקן מלאכית של ויקטוריה סיקרט והיתה הפרזנטורית של רבלון, אבל רבים זוכרים אותה דווקא מהוידאו קליפ של השיר Wicked Game משנת 1991 ששודר בלופ ב-MTV.

[youtube 5D3Nl1GZzuw nolink]

מקריירת הדוגמנות לא פרשה מעולם ומדי פעם היא עדיין כובשת שערי מגזינים ומככבת בקמפיינים, אבל במהלך השנים הוסיפה לא מעט עיסוקים.

בין היתר היתה ממייסדי מגזין Nylon וכיהנה כעורכת הקריאטיבית שלו, ניסתה את מזלה במשחק בתפקידים משניים בסרטי קולנוע, עיצבה בגדים אותם מכרה בבוטיק שפתחה בניו יורק. היום היא הבעלים של חנות עתיקות נחשבת במנהטן, שם היא מתגוררת. בנוסף היא נחשבת לצלמת מוכשרת ותמונותיה התפרסמו במספר מגזינים ואם זה לא מספיק, היא גם פעילה הומניטרית בתחומים שונים ופועלת רבות למען העלאת המודעות לסרטן השד.

2017 Stephan Weiss Apple Awards

Debenhams Hosts Summer 17 Salon Show With Global Supermodel Helena Christensen

Zadig & Voltaire - Front Row - February 2017 - New York Fashion Week

Tom Ford Spring/Summer 2018 Runway Show - Arrivals

Helena Christensen & Elizabeth Gaynes Launch Their Niche Fragrance Line - strangelove nyc - At VIP Luncheon in Bergdorf Goodman

ולמה נזכרנו בה דווקא עכשיו?

לכריסטנסן יש ילד אחד, בן 17, ושמו מינגוס רידו (בנו של השחקן נורמן רידו שהיה בן זוגה בשנים 1998-2003). מינגוס, כך מסתבר, ממשיך את דרכה של אימו והשבוע צעד על המסלול בתצוגה של קלווין קליין בשבוע האופנה בניו-יורק. באותה תצוגה ממש ראינו גם את קאיה גרבר, בתה של סינדי קרופורד בהופעת הבכורה שלה על המסלול.

האמהות הגאות הפעם הסתפקו בפגישת מחזור בשורה הראשונה.

MINGUSREEDUSHELENAMario Batali Foundation Hosts A Screening Of "Fantastic Mr. Fox"

MINGUSREEDUS

 

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק