הייתי בהופעה של בריטני ושרדתי כדי לספר

בניגוד למה שניתן לצפות מהופעה שלמה בפלייבק, נהניתי לצפות מרחוק בכוכבת הנעורים הבלתי מעורערת שלי. היא נתנה שואו חזק אבל נרשמו כמה רגעים מביכים

אז הייתי בהופעה של בריטני אתמול.

אני מודה שהתרגשתי. אפילו בתור בן אדם די ציני, הגרופיות מפעם השתלטה עלי וגרמה לי להתרגשות של ממש כשדלית רצ'יסטר ירדה מהבמה ופינתה אותה למלכה הבלונדינית במיל'. כן, ה-ת-ר-ג-ש-ת-י. בהתבגרותי רכשתי כמה אלבומים שלה וכבר אז נחשבתי לגרופית השרופה שלה בחבורה שלנו. תרמה לכך העובדה שאנחנו חולקות את אותו תאריך יום ההולדת שמשום מה הרגישה לי כמידע חשוב ומרתק כשהייתי טינאייג'רית חובבת פופ.

אי אפשר להגיד שלא ידעתי למה לצפות.

בריטני ספירס בהופעה

כבר לפני שנחתה בארץ שמעתי שהמופע שלה בוגאס הוא עתיר פלייבק, לא הדבר הכי מזהיר שרוצים לשמוע ובכל זאת – הגעתי עם ציפיות. לא בכל יום זוכים לראות בלייב את כוכבת האלבומים, זו שהאזנתי לה מבעד לטייפ השחור שלי. עד היום אני זוכרת איך היא התנגנה בדיסקמן בלופים.

להופעה אמש הגעתי עם האחיות שלי ובליל של חברים, מהם התנתקתי באיזשהו שלב. מה אגיד? היה עמוס, חם, ולח ועם כל הכבוד לבריטני, בחרנו להתמקם בגבעה יחסית רחוקה ולהנות מההופעה במרחק סביר מהאנשים שעמדו לידינו. לראות אותה בקלוז אפ אוכל ביוטיוב. הייתי זקוקה לבריזה קלילה בגובה.

בריטני עלתה באזור 21:15 והתחילה עם הלהיט "Work Bitch", לקול התלהבותן של למעלה מ-50 אלף מעריצות (וגם כמה מעריצים). אחרי החלפת תלבושות מהירה המשיכה הסטארית ל-"Oops I Did It Again" והפגיזה גרסא מעניינת של "Baby One More Time".

בין לבין, בריטני ניסתה לשלהב את הקהל עם משפטי "שלום תל אביב", "בואו נרים את המאדר פאקר הזה", בקול צווחני שהגיע בסתירה מלאה לקול שבקע רק קודם לכן מהרמקולים. אלו אכן היו רגעים מביכים, כפי שנכתב ברוב הביקורות. ברגע מסויים אף הבטיחה שנהיה "שובבים" והעלתה בחור לבמה למופע קטן של זחילה על ארבע. זה השלב בו התעופפתי למחוזות אחרים ורק בדיעבד קראתי שהעלתה בחור לבמה.

סה"כ בריטני נתנה מופע של כשעה וחצי, עם הדרן קצרצר בסוף. אפילו שהורגש הפלייבאק היא הזיעה על הבמה, רקדה והחליפה כמה פעמים תלבושות קצרצות. ביחס לחום וללחות של אתמול זו כבר הייתה סיבה להערכה. ממקומי לא הצלחתי להבחין אם השפתיים מותאמות לפלייבאק וכבר הספקתי לקרוא ביקורות שבהן נכתב שהתיאום בינה לבין הפלייבאק מקרי בהחלט. אבל זה לא הפריע לי – גם בצפייה במסכי הענק שהוצבו לצד הבמה.

בריטני ספירס על הבמה

ההופעה התאפיינה בעליות וירידות, היו שירים שהלהיבו יותר את הקהל כמו "Toxic ו-"Womanizer" וגם שירים מהתקופה האחרונה, שבהם הרגישו את מפלס ההתלהבות יורד. כחצי שעה לקראת הסוף כבר היה זמן מצוין לנשום קצת אוויר. מרחוק. הסיומת כללה את הלהיטים "CRAZY" האהוב, "STRONGER", ו-"TOXIC" והורגשה התלהבות בקהל. התעוררנו שוב וצרחנו את כל המילים ברצף מעורר התפעלות כאילו אנחנו בגולדן ממש מתחתיה.

בהשוואה להופעה של ריהאנה ב-2014 בה נכחתי, ניכר שבריטני התאמצה לתת תמורה ראויה למעריצים שלה, בהפקה שכללה חילופי תלבושות, ריקודים לאורך כל ההופעה, ו-וידאו ארט מושקע. לא היה זלזול כפי שהורגש מהופעתה של ריהאנה או תסכול כפי שבא לידי ביטוי בהופעה של סיה, שבה הדגש הוא על הקול והשירה הנקייה שלה ולא על ריקודים ותזוזה. לעומתה, בריטני לא עמדה באופן סטטי כמו עציץ.

בריטני היא סוג אחר של זמרת ומוכרת לנו מוצר פופ לכל דבר – שואו שמורכב מריקודים, החלפת תלבושות, שליטה בבמה, ושירה. מוצר שלם, שגם אם הפגמים בפלייבק הורגשו פה ושם, זה היה בסך הכל מוצלח. לא היה קל, אבל היה שווה את המסע הלחות הנוראי של אתמול.

 ** הכותבת, 27, לא הצטערה על כך שהלכה להופעה