למה ג'ניפר לורנס הפסידה למרגו רובי?

ג'ניפר לורנס ומרגו רובי היו מועמדות לגלם את שרון טייט, שנרצחה על ידי חברי הכת של מנסון, בסרטו החדש של קוונטין טרנטינו, "היו זמנים בהוליווד". אחותה של המנוחה הבהירה למה לדעתה לורנס לא הייתה ראויה לקבל את התפקיד

כשקוונטין טרנטינו מלהק כוכבת לסרט חדש שלו הוליווד נעמדת דום. כל סרט של הבמאי האגדי הופך לשובר קופות שמעורר באזז מטורף בכל העולם. כשהוא ליהק את השחקנית שתגלם את שרון טייט (אשתו של הבמאי רומן פולנסקי) לסרטו החדש, "היו זמנים בהוליווד", הגיעו לשלב הסופי שתי שחקניות אהודות במיוחד, ג'ניפר לורנס ומרגו רובי. שתי הכוכבות הגדולות התחרו על הזכות לגלם את טייט בסרט שמתכתב עם סיפור הרצח הנוראי שהתרחש בביתו של פולנסקי ובו נרצחה טייט, בחודש השמיני להריונה, על ידי חברי הכת של צ'ארלס מנסון.

הטבח הנוראי, שהתחולל באוגוסט 1969, העסיק את העולם במשך עשורים והשאיר את העם האמריקאי מזועזע עד היום. בזמן הרצח פולנסקי עצמו שהה באנגליה, לצורך סרט שביים ואשתו בילתה ערב נעים בביתם לצד חבריה הטובים. בשעת לילה, פרצו מאמיניו הצעירים של מנהיג הכת, מנסון ורצחו את טייט ועוד 4 אנשים אשר שהו במקום. טייט התחננה בפני הרוצחים לא לרצוח אותה ואת תינוקה ואף הציעה להם לקחת אותה בתור בת ערובה אך לבסוף חברי הכנופייה דקרו אותה 16 פעמים בצווארה ובבטנה ההרה.

מנסון (שלא היה במקום עצמו אך נתן את ההוראה) ושותפיו נידונו ל-4 מאסרי עולם. בעוד שמנסון מת בכלא, האחרים עדיין יושבים בכלא. ומדובר גם בנשים שרצחו בדם קר, שהיו בזמנו צעירות מאוד.

שרון טייט ופולנסקי

ברגע שנודע שטרנטינו הרים את הכפפה והתכוון להפיק את הסרט, כל שחקנית שנחשבת לשם דבר הציעה את עצמה. לורנס ורובי שלחו לטרנטינו מיילים, הודעות ואף יזמו ארוחות צהריים איתו, על מנת לשכנע אותו שהן צריכות לקבל את התפקיד. אבל כנראה שההחלטה הייתה תלויה גם באחותה של טייט, דברה, שהאמינה שהתפקיד צריך להגיע לרובי. הסיבה הייתה קצת מסיכה עבור לורנס.

מרגו רובי

"שתיהן שחקניות מוערכות", הסבירה דברה. "אבל עלי לומר בכנות שאני בוחרת את מרגו מהסיבה הפשוטה שהיא יפה ואפילו מתהלכת באופן שמזכיר לי את אחותי. לג'ניפר לורנס אין את זה. אני לא חושבת שהיא מתאימה. אין לי דבר נגדה אבל היא לא יפה מספיק כדי לגלם את שרון. זה דבר נוראי לומר אבל יש לי סטנדרטים.

"לא הייתי מתעקשת על מראה חיצוני אלמלא כך ששרון נודעה ביופיה הטבעי ובמראה המושלם שלה מבפנים ומבחוץ בששת השנים בהן הייתה דמות ציבורית". לפני שטרנטינו בחר את רובי, דברה אמרה בתקשורת "טרנטינו צריך לפנות אלי. אני מאוד מוטרדת לגבי מי שתגלם את אחותי והייתי רוצה לשבת איתו על זה".

ג'ניפר לורנס בלבן

קשה לשכוח את טייט היפה, האדיבה והנאיבית שהייתה רק בת 26 במותה ונרצחה באופן הברוטאלי ביותר. עוד יותר קשה להביט על פניה המלאכיות ולדעת שהיא, כמו חבריה, היו במקום ובזמן הלא נכון. בהמשך התברר שמנסון בכלל לא התכוון לרצוח אותם ספציפית ורצה בכלל רצה לנקום במפיק של להקת ה-"Beach Boys", טרי מלצ'ר, שאיכזב אותו במסגרת היכרותם. למנסון היו שאיפות להפוך למוזיקאי אך הוא קיבל תשובה שלילית ממלצ'ר לגבי חוזה להקלטת אלבום. כאשר שלח את חברי הכת שלו לבית המפיק, הוא לא ידע שפולנסקי ואשתו שכרו ממנו את הבית.

הסרט "היו זמנים בהוליווד" מומלץ לצפייה והוא עלה בימים אלה לאקרנים בקולנוע. למרות שבהתחלה נדמה שאינו מוביל לשום מקום, הסצנות נפלאות ועומדות כל אחת בזכות עצמן הוא נחקק ונשאר עמוק בתודעה. לצדה של מרגו רובי, משחקים צמד הכוכבים בראד פיט ולאונרדו דיקפריו המעולים, כל אחד בדרכו הייחודית ואי אפשר שלא להתאהב בהם לגמרי. למרות כל ההייפ, תפקידה של רובי זעיר ואין בו בשר אבל היא החוט המקשר שמעבירה מצוין את רוח התקופה לצד הקסם, הכריזמה והמתיקות שהיו בה. סוף הסרט מפצה על כל הצפייה.

והנה תיעוד של שרון טייט:

[youtube YE36L3FVEME nolink]