ההשקעה המפתיעה של אשטון קוצ'ר

הכוכב ההוליוודי אינו דואג רק לקריירה שלו או למשפחתו אלא מקדיש מזמנו ומכספו למען מטרה נעלה במיוחד. כשהוא נשאל איך להתפלל למענו הוא הפתיע בתשובתו המדהימה

אחד הכוכבים הגדולים בהוליווד, אשטון קוצ'ר ("אחי, איפה האוטו שלי?", "אפקט הפרפר"), אשר נבחר בעברו לאחד השחקנים הרווחיים ביותר בטלוויזיה, הופיע ב-Today show וכאשר הוא נשאל על ידי המנחה, קתי לי גיפורד, על "מה הן יכולות להתפלל עבורו" הוא ענה תשובה מפתיעה. קוצ'ר, בלי להסס לרגע, נתן תשובה שהשאירה לא מעט אנשים נפעמים. אולי הוא מוכר לכם בעיקר ככוכב בידור אבל קוצ'ר גם מנסה בכל כוחותיו לטפל בבעיה עולמית.

[youtube t6Vw6df2M_w nolink]

קוצ'ר חשף בפני המנחה שהוא ייסד בשנת 2008 ארגון בשם Thorn שבונה כלים דיגיטליים שנועדו להילחם בסחר בבני אדם. מדובר במאמץ שהשחקן בן ה-40 שמר לעצמו בשקט ובצניעות. בעולם בו סלבריטאים מייחצנים את עצמם למוות, מפתיע שלא שעטו בתקשורת על המיזם החשוב של קוצ'ר ושהוא לא דאג כל כך לדבר על כך. מה שהוביל את קוצ'ר להקים את הארגון, כפי שמדווח אתר SoShareThis, הוא מעורבותו בתנועה הפועלת נגד סחר בבני אד בעקבות צפייתו בתכנית טלוויזיה על סחר בנשים למטרות מין בקמבודיה. הארגון שלו רשם לעצמו מספר הצלחות בבלימת הסחר בנשים. ב-2016 הארגון Thorne הצליח לחלץ 6000 קורבנות וללכוד 2000 עברייני מין.

אשטון קוצ'ר ומילה קוניס צילום: Alberto E. Rodriguez/Getty Images for Disney)

קוצ'ר הסביר שהדבר אשר הניע אותו לפעול הוא ה"רצון למצוא את האדם שאונס ילדות בנות 7 ולפוצץ לו את הצורה". הוא נותר גם כיום מלא במוטיבציה להילחם והוא נשבע שימשיך במלחמה כל עוד צריך. "ההרגשה הזו לא תשתנה אצלי גם עוד 5, 10 או 20 שנה, לרצות לקחת את הבחור הזה למחסן לא ישתנה, להילחם עבור הילדות, זה לא ישתנה. אז גם אם אני נלחם עבור המטרה הזו במימדים גדולים או שפשוט אהיה אדם שמחזיק שלט קטן, אני אעשה את זה גם עוד 20 שנה".

תודו שזה פשוט מקסים לגלות, ככה בהפתעה, איך סלבריטאי מקדיש את ממיטב כספו לנושא משמעותי.