ההבדל בין יופי נצחי לחולף

ג'וליה רוברטס, קייט וינסלט ופנלופה קרוז, הפרזנטוריות הראשיות של מותג הקוסמטיקה "לנקום", הן השוקולד-מנטה-מסטיק הכי רותחות בתעשייה. הן רחוקות מאוד מהנראות לה הורגלנו וגם נהנות מנגישות לאמצעים בהם ניתן להילחם במפלצת הזמן

הם בכלל לא פראיירים שם ב"לנקום", לקחו לעצמם שלוש פרזנטוריות שמרצפות את העשור שבין 40 ל-50, ומנצחות ביד קשורה מאחור את כל הדוגמילדות שמחלקות שש עשרה שנים על ארבעים ושלושה קילו (ועודף). ג'וליה רוברטס, קייט וינסלט ופנלופה קרוז, הפרזנטוריות הראשיות של המותג, הן השוקולד-מנטה-מסטיק הכי רותחות בתעשייה. רחוקות ממעגלי הזמן שאנחנו נוטים להכתיר כגילאים הנכונים של היופי, אבל – הנה הן פה – מושלמות.

העשור הלא-ממש-נחשק הזה, בעיקר עבור נשים, בעיקר בתעשיית הבידור, משמש על פי רוב גזר דין של מוות תקשורתי. ג'וליה רוברטס, שדורכת השנה בחמישים, אמנם נראית נפלא וגם זכתה בפעם החמישית (!) בתואר האשה היפה ביותר בעולם של מגזין "פיפל" ועם זאת, בואו נודה, הותק שלה טומן בחובו יותר פוטנציאל לקמפיינים לדיור מוגן מאשר לבתי אופנה.

ג'וליה רוברטס

אולי יעניין אתכן לקרוא:

30 דברים שלמדתי על גיל 40

סודות היופי של כוכבות מעל גיל 40

אבל וזה אבל משמעותי, "יש לה את זה". הנשיות שהיא מייצגת, היום, עשרים שנה אחרי "אשה יפה" היא הרבה יותר קולית, מרובדת, אינטיליגנטית, והכי חשוב – היא יפה כמו אשה בגילה ולא כמו ניסיון נואש לשחזר נעורים שאבדו. זה אחד הדברים שמבדילים בין אייקון אמיתי של יופי לבין סלבריטי-בשקל שיש לו מיליון עוקבים באינסטוש.

גם שתי הדיוות שלצידה הן שיחוק גנטי מן המעלה הראשונה. מי שמעדיף את ה"מילף" שלו מהצד הלטיני אז  פנלופה קרוז בת ה-42 עם רזומה רומנטי שכולל את הקרוז-הלא-נכון במחלקת האקסים ואת חאוויר ברדם במחלקה הנוכחית, מספקת את הצלע הסופר-סקסית של הטריו הצבעוני.

פנלופה קרוז

ובפינה הבלונדינית – קייט וינסלט שחולקת את אותה משבצת גיל ומייצגת את הקסם הבריטי של הממלכה המכובדת. מאז שהיא ניצבה על החרטום של הטיטאניק, (עם הבחור הזה שגם הזדקן רע וגם פספס את בר רפאלי), היא מספקת לעולם יופי מהסוג האיכותי. קייט שלא עושה דיאטות, לא עושה פוטושופ וגם לא עושה את ליאונרדו, כנראה, כן עושה כבוד לגיל ולקלאס.

 נכון, שלוש האמהות בנות הארבעים-פלוס האלה לא נראות כמו רוב המקבילות הלא-הוליוודיות שלהן. זאת אומרת הן לא מייצגות את חתך הגיל שלהן יותר משעושה זאת בתן בת העשרה. הן רחוקות מאוד מהנראות לה הורגלנו וגם, מותר להודות, נהנות מנגישות לאמצעים בהם ניתן להילחם במפלצת הזמן.

קייט וינסלט

אני מניח, בלי הוכחות של ממש, שהפנים המפורסמים האלה פגשו בוטוקס ואולי גם סכין מנתחים אקראית. וגם אם לא סכין, אז לבטח המעמד והכסף מאפשרים גישה למאפרים קפדניים, צלמים משובחים, תאורה ידידותית ופוטושופ ועדיין, הבחירה של "לנקום" דווקא בהן כפרזנטוריות ראשיות של המותג היא ניצחון לא-ענק-אך-משמעותי על הגילנות שכה מאפיינת את תעשיית היופי. שלא לדבר על הנוק-אאוט הליהוקי מול חברת "ג'ייד" שבחרה ב-פרידה גוסטפסון בת ה-24 לפרסם את קרם האנטי-אייג'ינג של החברה.

 "ג'וליה והבנות" הן מגדלור בודד בעולם שאיבד את היכולת שלו לחיות בשלום עם גילו. בינתיים מסביב, אני מהמר, ימשיכו להעריץ נעורים, ועור מתוח, ותובנות חיים של חתלתול.