האם פציעתה של שלומית מלכה הייתה תוצאה של רשלנות?

נפילתה של שלומית מלכה מקורקינט חשמלי מעלה שאלות לגבי הסכנות בנהיגה על כלי רכב קטנים חשמליים. עוברת אורח שתיעדה את מקום התאונה חושפת שביל רטוב ולדבריה, ביחד עם פירות שצנחו מעצי הפיקוס נוצר כאן "שילוב קטלני"

הבוקר דווח על נפילתה של הדוגמנית שלומית מלכה מקורקינט חשמלי בשדרות רוטשילד. היא פונתה מיד לאיכילוב במצב קשה, מורדמת ומונשמת. בצהריים פורסם ב-Ynet שהיא "עברה בדיקת סי.טי שקבעה כי אין נזק מוחי או דימום מסוכן. לא נשקפת סכנה לחייה".

התאונה הקשה מעלה שאלות רבות לגבי הסכנות הצפויות בנהיגה על קורקינט או אופניים חשמליים ואמצעי הזהירות שצריך לנקוט כדי להימנע ככל הניתן מפגיעה פיזית. עוברת אורח בשם קלאודיה לוין חלפה ליד מקום הנפילה ותיעדה את הפינוי של מלכה על כל שלביו. מהתמונות עולה שהמקום עצמו לא היה בטוח לכאורה. השביל היה רטוב, ולטענתה של לוין, פירות שנפלו מעצי הפיקוס אף התגלגלו באזור. "שילוב קטלני", הגדירה לוין את המחזה שהתגלה בפניה.

שלומית מלכה ברוטשילד

האם יש פה מקרה של רשלנות לכאורה מצד עיריית ת"א? לא יהיה מופרך לטעון שברגע שמלכה תתאושש ותתחזק יהיה מי שיתעמק ויחקור מה בדיוק קרה שם. לא נופתע לגלות אם תוגש תביעה כלשהי נגד העירייה מאחר ושביל כה רטוב הוא הזמנה לאסון. בהחלט יתכן שלא ננקטו כל אמצעי הזהירות הנדרשים כדי לשמור על בטיחותם של הנוהגים על אופניים או קורקינטים חשמליים אך עוד מוקדם לדעת בדיוק מה התחולל שם.

תאונה שלומית

מי שבוחר לנסוע על קורקינט או אופניים חשמליים חייב להיות מודע לסיכונים ולהיערך בהתאם. בעבר פורסם בתקשורת סקר שנערך במשרד לביטחון הפנים, שקובע כי כל אדם רביעי במדינת ישראל נפגע או מכיר מישהו שנפגע מתאונה שבה היו מעורבים אופניים חשמליים. לפי הסקר, הרוב המוחלט בציבור (כ־80%) סבורים כי הרכיבה על אופניים חשמליים מסוכנת במידה רבה מאופניים רגילים.

שלומית מלכה שנפלה

ב-2016 ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה תקנות חדשות בנושא השימוש בקורקינטים חשמליים. על פי התקנות החדשות, ניתן יהיה לרכב על קורקינט בעל הספק מרבי של 250 וואט ושמהירותו לא תעלה על 25 קמ”ש – בדומה לאופניים חשמליים. בנוסף, משקלו העצמי של הקורקינט לא יעלה על 30 קילו. הגיל המינימלי של הרוכב יהיה 16 שנים, חלה חובת חבישת קסדה ובלילה תחול חובת לבישת אפוד זוהר. על הקורקינט חייבת להימצא מדבקה שתציין את הגבלת גיל הרכיבה, מספרו הסידורי של הקורקינט, משקלו ומהירותו המרבית.

נאחל למלכה החלמה מהירה ושנשמע בשורות טובות מבית החולים.

הביטו על השביל הרטוב:

שלומית מלכה שביל רטוב