האם יאיר נתניהו לא אסף אחרי קאיה?

הרשת גועשת סביב בנם של בנימין ושרה נתניהו בעקבות פוסט שהעלתה לפייסבוק שכנה של המשפחה ובו סיפרה שיאיר לא אסף את צרכי הכלבה קאיה בזמן שטייל עמה. כשהעירה לו, הגיב באצבע משולשת, לדבריה

משפחת נתניהו עם הכלבה המאומצת קאיה. צילום מתוך פייסבוק

קאיה, הכלבה של משפחת נתניהו, שוב עלתה לכותרת והפעם בעקבות פוסט בפייסבוק שגרף יותר מ-2,000 שיתופים. אשה בשם טלילה עמיתי העלתה בשישי האחרון פוסט בו סיפרה כיצד יאיר נתניהו יצא עם המאבטח והכלבה לטיול בגינה השכונתית ולא פינה את צרכיה. היא אפילו צירפה תמונות המתעדות את הזוועה. לטענתה, כאשר העירה לו על כך הוא הגיב באופן הבוגר הבא: הפנה כלפיה אצבע משולשת.

טליה השכנה

באופן מפתיע, יאיר נתניהו הגיב ולא הכחיש:

"מדובר באישה שכדרך קבע – בכל פעם שהיא רואה את יאיר נתניהו או בן משפחה אחר מטיילים עם הכלבה קאיה – פונה אליהם ללא כל סיבה, מטרידה, מעירה הערות פוגעניות ונוהגת באגרסיביות ללא כל אינטראקציה מצידם. יאיר כלל אינו יודע אם קאיה עשתה את צרכיה כטענת האישה, או לאו, שכן היה עסוק בשיחת טלפון במכשיר הסלולרי כאשר היא פנתה אליו באגרסיביות כהרגלה. לאור נסיונו המר איתה, יאיר מיד ניתק מגע ועזב את המקום".

כמו אביו, למד גם נתניהו הבן שההגנה הטובה ביותר היא התקפה. לא משנה מה עשית, כולם מחפשים אותך.

הגולשים הסתערו על הקקה של קאיה כאילו היה זהב טהור והעלו ברשת אינספור פוסטים שעסקו בסאגה הזו. רבים קבעו ש"זה החינוך שמקבל בנו של ראש הממשלה!" בעוד שתומכיו כמובן ציינו שבמקום להתעסק "בדברים החשובים" (פרשת הצוללות?), הרשת עוסקת בשיט. אבל למען האמת, אפשר ללמוד הרבה מאוד מהתנהלותם של אנשים בריטואלים היומיומיים שלהם. האמת על אופיים יוצאת החוצה כשהמצלמות כבויות.

משפחת נתניהו עם הכלבה המאומצת קאיה. צילום מתוך פייסבוק

במקרה של נתניהו ומשפחתו – אין לי כבר ציפיות מהם ומעולם לא היו לי. הם לא משפחת המלוכה ויאיר אינו הנסיך ויליאם. יחד עם זאת, אם הדברים אכן נכונים, אז לפנינו בן אדם שלא אכפת לו מהסביבה וזה אכן מזכיר לי זוג מסויים. נניח שלא ידע אם הכלבה עשתה את צרכיה, ברגע שהשכנה עידכנה אותו הוא יכול היה להתנהל בהתאם. למשל, להתנצל ולהרים את צרכיה או לפחות לבקש מהמאבטח לעשות את "העבודה המלוכלכת" בשבילו. אם תרצו, הסיטואציה הזו ממחישה תמונת מצב קיומית בישראל עבור לא מעט אזרחים שחשים ש"מחרבנים עלינו".