דמי מור: "נפלו לי השיניים מסטרס"

השחקנית המפורסמת חשפה בתוכנית האירוח של ג'ימי פאלון שסבלה מלחץ רב, שהוביל לאובדן שיניה הקדמיות והיא הציגה בפני הצופים הנדהמים תמונה מהימים ההם

דמי מור היום
<> at Hauser Wirth & Schimmel on November 15, 2016 in Los Angeles, California.

חייהם של סלבריטאים נראים לרובנו נוצצים והסיבה לכך, היא שכאשר נוחת עליהם איזה אסון, הם יעשו הכל כדי להסתיר אותו ואנחנו נמשיך לתחזק את האשליה שהכל אצלם דבש. הכלל הזה נשבר במקרים שבהם הם נדרשים לקדם אלבום או סרט חדש בכיכובם ואז הבעיות האישיות הופכות לנכס יח"צני יקר מפז. מי שהפתיעה את הצופים עם חשיפה לא שגרתית היתה השחקנית דמי מור, שסיפרה השבוע בתוכנית האירוח של ג'ימי פאלון, איך בשנים האחרונות איבדה את שיניה הקדמיות. היא אפילו הציגה בשידור תמונה שלה מאותם ימים.

"זה הדבר הכי מטורף שראיתי!", הגיב פאלון לאחר שבהה המום בסלפי שלה. "פשוט נפלו לי השיניים", הסבירה מור. "הייתי שמחה להגיד שזה קרה אחרי שנפלתי מסקייטבורד, כי זה קול יותר אבל חשוב לי לשתף את האמת. סטרס נמצא במקום השני, לאחר מחלות לב, כגורם למוות באמריקה. סטרס גרם לשיניים שלי ליפול".

דמי מור

מור הספיקה מאז להגיע לרופא השיניים ("תודה לאל על רפואה מתקדמת").  נראה שיש לה כשל סדרתי כי אין זו הפעם הראשונה שהשחקנית חשפה בשידור שאיבדה את שיניה. באוקטובר 2010 היא סיפרה לאלן דג'נרס איך איבדה שיניים כתוצאה מחריקת יתר. "הילדים שלי דווקא אוהבים לראות אותי בלי שיניים כי אני נראית להם יותר פגיעה ואנושית".

הנה הקטע אצל ג'ימי פאלון:

[youtube byMXWn4PbCk nolink]

החשיפה של מור הטרידה צופים רבים שתהו, האם סטרס יכול לגרום לשיניים ליפול?

עד כה פורסמו מספר מחקרים שמצאו קשר בין לחץ לבעיות דנטליות. למשל, מחקר מ-2006, שנערך בברזיל בקרב אנשים בני 50 ומעלה, גילה שבעיות פסיכולוגיות גרמו לדימום בחניכיים אצל הנבדקים. מחקר ב-2009, שנערך על ידי חוקרים מארצות הברית וקנדה, מצא שאנשים בדרגות סטרס גבוהות ודיכאון, היו בסיכון גבוה יותר לפתח דלקת חניכיים. אבל המחקרים אלו נערכו ולא הוכיחו קשר ישיר בין סטרס לבעיות שיניים. ידוע שסטרס מתמשך פוגע במערכת החיסון ומחליש אותה ואנשים מדוכאים ולחוצים יותר חשופים למחלות זיהומיות ודלקות שונות, גם בחניכיים.

דמי מור עם שיניים

מי שנחשבה לאחת הכוכבות החזקות בניינטיז וגרפה סכומי עתק על תפקידיה ("רוח רפאים", "סטריפטיז"), הורידה הילוך בשנים האחרונות. השחקנית, נעלמה מהתודעה לאחר הפרידה המתוקשרת מאשטון קוצ'ר, שמוטטה אותה פיזית ונפשית. בזמנו פורסמו לא מעט כתבות שסיקרו את נפילתה לאחר שקוצ'ר שצעיר ממנה באי אלו שנים עזב אותה. דיווחו שהיא התמכרה לטיפה המרה, איבדה הרבה ממשקלה ושוטטה ברחובות "מרוסקת". החתונה עם השחקנית מילה קוניס והפיכתו לאב מאושר לא תרמו לבריאותה הדנטלית הרופפת ממילא. לא פורסם עם מי בילתה מור מאז אבל היא לרוב מגיחה לאירועים בליווי בנותיה וכיום נראה כי היא התאוששה לגמרי.