דונה וקלי בארץ בניסיון להחיות את נעורינו האבודים

הניינטיז חזרו בדמותן של דונה (טורי ספלינג) וקלי (ג'ני גארת'), כוכבות העבר מ"בוורלי הילס 90210", שקפצו לארץ לצילומי פרסומת ומשתלטות על כל האתרים כאילו היו ג'יג'י וקנדל. אם קיוויתן שהנעורים ישובו אליכן, תשכחו מזה

אם יש דבר אחד מדכא יותר ממותו של לוק פרי, דילן הנצחי מ"בוורלי הילס 90210" הוא הניסיון להחיות את נעורינו האבודים וללהק את צמד החמד מהסדרה, קלי (ג'ני גארת') ודונה (טורי ספלינג) לקמפיין קסטרו קידס. ספק מתוך ניסיון נואש לייצר גימיק שרוכב על אדי הנוסטלגיה שהתפזרו ברשת בעקבות מותו הפתאומי של פרי וספק הברקה שתוכיח את עצמה. אולי הכוונות טובות, כי אין כמו נוסטלגיה אבל נראה כי בפועל שתיהן עשו טיפולים בפנים על מנת להישאר בדיוק כפי שהיו אז. בחברת האופנה מסבירים כי הליהוק שלהן הוא מחווה להורים של הילדים שגדלו על קלי, ברנדון, דונה, סטיב, ברנדה וברנדון וכמובן דילן מקיי והוא צולם בהשתתפות ילדים מוזיקאים שינגנו את שיר הפתיחה של הסדרה.
מאז שנחתו קלי ודונה בארץ, הגלאם גירלז תפסו נפח תקשורתי בכל אתר כאילו מדובר בג'יג'י חדיד וקנדל ג'נר. הן מצולמות משוטטות בארץ כמו שתי מגה סטאריות ובטח לא מאמינות איך כל זה קרה וכיצד במזרח התיכון הן עדיין מושא לוהט לצילום. עד שהפרסומת עצמה תעלה לאוויר נותר לתהות מה שוות בעיני הצופה קלי ודונה בלי ברנדה, הציר המרכזי של השילוש הקדוש והיכן נעלם ברנדון, הגוד גאי, הבסטי והנמסיס של דילן. בכל זאת, עד עכשיו עיניו הכחולות של ברנדון נחקקות במוח.

קלי ודונה צילום שוקה כהן

קשה להאמין אבל אנחנו עומדים במרחק 29 שנה מהסדרה שהפכה למגה פופולארית בניינטיז וריתקה למסך הקטן מיליוני אנשים. בעשורים שבאו אחר כך, לא ידוע לנו על הצלחות מעניינות מכיוונן של השתיים שנעלמו מעשייה מצליחה על המסך ופה ושם ביקרו באתרי הרכילות, בעיקר דונה שעברה לא מעט קשיים בחייה האישיים. אין דרך נעימה לומר זאת אבל דונה וקלי הן תזכורת מהדהדת לאכזריות של הוליווד, ששורפת אלילי נוער עד שאין להם פרנסה יותר ומחליפה אותם במודל צעיר, לוהט ורענן יותר. במקרה של שתיהן, הסדרה שבנתה אותן היא אותה סדרה שהפכה לרועץ ומנעה מהן להתקדם בקריירה. מדובר בתהליך נפוץ בלוס אנג'לס, במיוחד כשהדמות הופכת לכל כך מזוהה עם השחקן שגילם אותה.
קלי, דילן, דונה וברנדון צילום Jeff Kravitz/FilmMagic, Inc
בישראל בהרבה מקרים יחשבו שפרזנטור מחו"ל יעשה את העבודה וימכור יותר, גם אם הוא כבר עומד בתור ללשכת האבטלה בקליפורניה. השתיים נחתו בארץ כשפניה של קים קרדשיאן מתנוססות על שלטים ענקיים בנתב"ג. קרדשיאן, שהשיקה עם קרולינה למקה קולקציית משקפי שמש והפכה לשותפה במותג בארה"ב, צולמה לצד בר רפאלי בשיא תהילתה בעוד שדונה וקלי אינן סלבריטאיות אלא לשחקניות עבר מדשדשות. בימים אלה, לא קל להיות נוסטלגי כי כולם רוצים לראות את אותן איט גירלז ופליטות הריאליטי מהאינסטגרם.

קלי ודונה צילום שוקה כהן

בקסטרו רצו פרסומת שהיא מחווה אבל דונה וקלי לא עומדות בזכות עצמן אלא כחלק מקבוצת צעירים מצליחה מפעם וללהק שתיים (ואפילו לא ה-שתיים שהן ברנדה וקלי) רק משאיר טעם של חוסר ותחושת ריקנות עגומה. קצת כמו להיות מוזמן למסיבה של החבורה ולגלות בכניסה רק את סטיב.  למי שלא פספס פרק מהסדרה האהובה ואף הזיל דמעה מהאובדן של פרי, להסתכל עליהן צובט את הלב. לא נותר אלא לתהות בתסכול כיצד הזדקנו ולמה דברים לא נשארים כפי שהם (כי הם לא) ונשאל לאן ברחו השנים והאם באמת ניתן לחזור אחורה בזמן (כנראה שלא). בקיצור, נראה כי עדיף להתקדם הלאה בחיים. לחתיך ההוא מ"שולחן לחמישה". אם כבר נוסטלגיה, אז שתהיה מרגשת.