גל גדות לניצולת שואה: ''את וונדר וומן!"

הכוכבת הישראלית המצליחה ביותר בהוליווד, גל גדות, הוכיחה שהיא יודעת להירתם ליוזמות חשובות באמת כשהגיבה לניצולת שואה בת 84

גל גדות, אחת השחקניות המפורסמות בעולם כיום, הוכיחה שמעל לכל הפרסום והתהילה שלה היא קודם כל בן אדם. אנחנו רגילים לראות את הכוכבת הישראלית במגזינים, בתוכניות אירוח וצועדת על שטיחים אדומים בטקסים נחשבים אבל לא מובן מאליו לראות אותה נרתמת ליוזמות החשובות באמת. לאחרונה הגיבה גדות לציוץ של אשה העונה לשם טובי לוי באופן מחמם לב במיוחד. לוי כתבה בטוויטר שהיא ניצולת שואה בת 84 אשר פועלת על מנת שהשואה לעולם לא תישכח. לוי ביקשה מגדות לעזור ולעודד אנשים ביום השואה הבינלאומי (ב-27 לינואר) להצטרף לקמפיין WeRemember#. תגובתה של גדות לא איחרה לבוא: "את וונדר וומן וכמובן שאעשה זאת!" וצירפה לב אדום. לוי הודתה לגדות מכל הלב, על כך שהכוכבת הישראלית תרתום את כוחותיה לשימור זיכרון השואה.
ציוץ גל גדות וטובי
נכון, קשה לסרב לבקשתה של ניצולת שואה מול כל העולם אבל אין זה אומר שתגובתה של גדות היא מובנת מאליה. ציוץ אחד של גדות נחשף לעיניהם של מיליוני בני אדם בכל העולם וסביר להניח שלאחר פרסום הידיעה אנשים רבים יצטרפו ליוזמה החשובה בזכותה. סביר להניח שהיא מקבלת הרבה מאוד פניות מגופים שונים והיא חייבת לברור מתוכן לאיזה היא מוכנה לתת את קולה. והנה היא:
גל גדות בקמפיין לניצולי שואה מתוך אינסטגרם
אז מה זה בעצם הקמפיין WeRemember#? מדובר בקמפיין שיזם הקונגרס היהודי הבינלאומי (WJC), אשר פונה לאנשים בכל העולם, על מנת לעודד אותם להשתתף ולהעלות תמונות של עצמם לרשת. הקמפיין קורא לאנשים בכל מדינה להצטלם עם שלט/דף בו כתוב We Rememberמאז השקתו של הקמפיין הצטרפו אליו אלפי אנשים שלא שכחו גם לצרף את ההאשטאג WeRemember# ליד התמונה. "המטרה היא להגיע לכל מי שלא כל כך מודע לשואה או למי שמכחיש את קיומה כליל ולהזכיר לעולם שזוועות כאלו יכולות לקרות שוב", סיפר מנכ"ל WJC, רוברט סינגר. "אנחנו נעזרים ברשתות החברתיות כדי לעודד את הדור הבא להשתתף בגלל שבקרוב זה יהיה אחריותם לספר את מה שקרה ולוודא שהאנושות לא תשכח".
דף קמפיין weremember
הקמפיין החשוב הזה מגיע בתוך מציאות מעציבה מאוד. ישראל 2018 חווה כעת ימים אפלים סביב הנושא הכאוב של גירוש הפליטים. קבוצות רבות של אנשים בעלי השפעה, מתחומים שונים ומגונים, מתלכדים נגד המהלך: טייסים, סופרים וניצולי השואה לא מוכנים לשתוק מול צעד זה המכונה על ידם כאקט אנטי הומני מדרגה ראשונה. לצערנו, נראה כי רבים במדינה קצת שכחו מהיכן באו ולאן הם צועדים אבל קמפיין אחד חשוב במיוחד בא לנסות לתקן זאת. ישנם הרבה יוזמות סביב יום השואה אבל מעט מאוד מהן פועלות דרך הרשתות החברתיות ומועברות בשפה הוויראלית של הרשת. כן ירבו קמפיינים כאלה ונותר לקוות שמספר המצטרפים יהיה רב.

משתתפי הקמפיין מוזמנים להעלות את תמונותיהם לחשבונות הפייסבוק, טוויטר או אינסטגרם שלהם עם צירוף ההאשטאג #WeRemember או לשלוח מייל לכתובת weremember@wjc.org. תוכלו לראות את כל התמונות כאן: https://tagboard.com/weremember/338063