ג'יליאן אנדרסון: "לא רציתי לצאת מהבית"

כוכבת הסדרה "אקס-פיילס" נפתחה בראיון על ההתמודדות הקשה שלה עם חרדות בגיל המעבר, התמכרות לסמים בנעוריה ודיסלקציה אבל יש לה גם פתרון אפקטיבי שעזר לה: מדיטציה

אין זה סוד שהחיים בצל התהילה יכולים לחרפן כל אדם וכי אין יום בו כוכבת הוליוודית לא חושפת על התמודדותה עם הלחץ. האחרונה שנפתחה על מצבה הבריאותי הייתה ג'יליאן אנדרסון, שהתראיינה ל"הגרדיאן". כוכבת "אקס-פיילס" בת ה-48 הוציאה ספר חדש עם ג'ניפר נאדל  "We: A Manifesto for Women Everywhere", ושיתפה את הקוראים במצבה המנטלי. "הרגשתי לפעמים שמשהו נכנס ומשתלט לי על המוח".

"היו תקופות שזה היה ממש גרוע. הגעתי למצב שלא רציתי לצאת אפילו מהבית", היא סיפרה. כאשר השחקנית הרגישה שחייה התפרקו מסביבה היא הבינה שעליה לחקור בתוך עצמה מה יכול היה לגרום לכך."הייתי בן אדם שהיה שולט בכל מה שקורה לו והגעתי למצב שלא שלטתי בשום דבר", סיפרה בראיון.

אולי יעניין אתכן לקרוא:

הת'ר לוקליר אושפזה במכון גמילה

התמוטטות העצבים של סלמה בלייר

הבחורה הזו הצטלמה לפני ואחרי התקף חרדה

אנדרסון גם חשפה שהיא הייתה בטיפול פסיכולוגי מגיל 14, השתמשה סמים ולטענתה "הייתה יכולה להיעצר בקלות" באותה תקופה. המאבק שלה בהתמכרות לסמים גבה מחיר יקר והימים הקשים נמשכו גם אחרי שנות התיכון. היא גם סבלה מבעיות זיכרון והסבירה שהיא מתקשה לזכור דברים. חבר שלה טען בפניה שהיא כנראה סובלת מדיסלקציה. "תמיד פחדתי להיכנס לזה ולבדוק כי חששתי שאגלה משהו. אני לא רוצה לגלות שאיני יכולה לעשות כל מה שאני רוצה".

ג'יליאן אנדרסון

למזלה, היא לא שכחה את הטקסטים שלה בצילומים עד היום. "אבל זה מבהיל אותי כי אני לא יודעת מה יהיה בהמשך חיי ואולי הבעיה תחריף?". בספרה, מתארת אנדרסון טכניקות למדיטציות כדי לשמר על מצב מנטלי חיובי. "הדבר היחיד שהוא חשוב זה להיות במצב רגוע וללמוד איך להגיב נכון לדברים. כשאני עושה מדיטציה, אני מגיעה למצב שהמנטלי מתעלה על המימד הפיזי ואני חווה אושר".