''קרא לי בשמך''

סרטו של לוקה גואדנינו מעורר חושניות ענוגה ומציף בניחוחות של זיכרונות העוטפים אותך בהבנת התקופה שהייתה אך לא מזמן. סלונה מחלקת כרטיסים אז אל תפספסו!

מאת ליאת אדרי

״קרא לי בשמך״ הוא סרטו החדש והמופתי של לוקה גואדנינו, המביא לקידמת הבמה את היחסים העדינים והחושניים בין שני גברים ועושה את מה שאנג לי עשה בשנת 2005 עם "הר ברוקבק". זהו סרט ההתבגרות של אֶליו בן ה-17, כוכב הסרט. העלילה מתמקדת בצמיחתו הפסיכולוגית והמוסרית בקיץ יחיד במינו של שנת 1981. גיבור הסרט, אליו, עובר מסע התפתחות אישית ושינוי אישיותי גדול. הדיאלוגים והתגובות רגשיות שלו בתחילת הסרט אינן דומות לאלו אשר בסוף הסרט. בקיץ הזה מבלה אֶליו את ימיו בווילת הקיץ של משפחתו באיטליה, מנגן מוזיקה קלאסית וקורא ספרים בשפות שונות. כבן לאמא מתורגמנית צרפתייה ואב אמריקאי, פרופסור לארכאולוגיה ותולדות האמנות, אֶליו מתפלפל, מתפלסף ומשתף את הוריו בדברים רבים.

אֶליו הוא בעל ביטחון רב, כפי שיש לא פעם למתבגרים שחושבים שהם יודעים הכל, עד לאותו הרגע שמשהו או יותר נכון מישהו מערער את המקום הבטוח הזה. יום אחד מגיע אוליבר, גבר יפה תואר בנוי לתלפיות, המעורר באֶליו רגשות לא מוכרים ולדעתי האישית חלה אי נוחות רגעית בכל הצופים בסצנות מלאות תשוקה (נצפו מספר בחורות שהזילו ריר בקולנוע). אוליבר הוא סטודנט אמריקני מקסים ולא ברור אם הוא עוזר הוראה של אביו או שהוא עובד על עבודת הדוקטורט שלו וזה לא גם לא כל כך משנה. הנוכחות הקולנועית של אוליבר מלאת החושניות והמיניות היא מהפנטת ולא עובר זמן רב ונרקמת מערכת יחסים לא ברורה בין אֶליו לבין אוליבר. במהלך הסרט אֶליו עובר מספר התנסויות מיניות וסיפורי אהבה, אהבות קיץ של גיל ההתבגרות, האם סיפורים אלו יוכלו להתממש בזמן ובמקום זאת השאלה הגדולה?

רוצות לראות את הסרט? מלאו את הטופס למטה ואולי תהיו בין הזוכות!

קרא לי בשמך יחצ

הסרט מעורר חושניות ענוגה ומציף בניחוחות של זיכרונות העוטפים אותך בהבנת התקופה שהייתה אך לא מזמן אבל טלפון על אסימונים או חוגה זה באמת עידן הדינוזאורים. מאפיינים נוספים של התקופה מלווים את הסרט כשמגיעים למונולוג המרגש והנדיר ביותר של האב מבינים שאמנם הטכנולוגיה השתנתה ובעקבותיה היו שינויים רבים אחרים אך השינויים החשובים ביותר שחלו הם ההתנהגותיים: הפתיחות, הנאורות וקבלת השונה כפי שהוא.

קרא לי בשמך יחצ

מעניין לציין שסממנים יהודיים מופיעים בסרט מהרגע הראשון ולצופה היהודי הגאה יש חיבור מידי. "קרא לי בשמך" הוא סרט שמאלץ אותך להתבונן עמוק פנימה ולהרגיש רגשות שמהדהדים עוד הרבה זמן לאחר שמסתיימת הקרנת הסרט. אחרי התחלה קצת איטית ולא ברורה, הסיפור שואב אותך פנימה, הדמויות מרתקות ומרגשות, כל אחת מהן בדרכה. הנופים בסרט מרהיבים וישנו משחק עם הצילום והמצלמה שהולם את אווירת התקופה.

קרא לי בשמך בחור יחצ

השחקנים המככבים בסרט: טימות'י צ'למט, המגלם את אֶליו פרלמן, ארמי האמר החתיך הורס המגלם את אוליבר ומייקל סטולברג המגלם את מר פרלמן- אביו של אֶליו, משחקים בצורה יוצאת מן הכלל. ראוי לציון במיוחד המונולוג של השחקן הותיק, הידוע והמוערך עד מאד מייקל סטולברג, אי אפשר שלא להתרגש מהמילים שלו כאב גאה, אוהב וחומל. כל אחד צריך אבא כזה לצידו.

״קרא לי בשמך״ הינו סרט שזורק אותך שנות אור אחורה לשנות ה-80, יצאתי מהסרט בהתרגשות ובהוקרת תודה על היום בו כמעט כל אחד יכול למצוא את מקומו בעולם. על הרגע הזה שסטיב ג׳ובס השכיל להמציא את הקונספט ״כל המוזיקה שלך בכף ידך״  ולחייג מכף ידי ללא הצורך באסימון או לשלוח הודעת וואטאפ ולהמליץ לחבריי ללכת לראות את הסרט עוד היום.

הטריילר:

[youtube prvcw3Si268 nolink]

רוצות לראות את הסרט? מלאו את הטופס למטה ואולי תהיו בין הזוכות!

כרטיסים לסרט "קרא לי בשמך" תקפים לרשת רב חן ויס פלאנט לימי חול בלבד  א-ה , החל מיום 25.1  ועד יום  21.2 וכל עוד הסרט מציג.