ביקורת סרט: "מאחורי המספרים"

העלילה, שמבוססת על סיפור אמיתי, מגולל את סיפורן של 3 נשים כהות עור בארצות הברית בשנת 1961, תקופה בה יש הפרדה מוחלטת בין לבנים לשחורים. סלונה מחלקת הזמנות אז אל תפספסו!

מאת: אתי כהן

כשהגעתי להקרנת הסרט "מאחורי המספרים"' כנציגת סלונה והתרווחתי על הכיסאות הנוחים בהקרנת הבוטיק, חולקת את השורה עם עוד כותבי דעה מהמדיה כבר הרגשתי ב"שורה אחת" עם המבקרים מהשורה הראשונה וגבהתי בעוד 2 ס"מ שבאותו רגע יכלו לפרוץ איזו תקרה קלה.

העלילה, שמבוססת על סיפור אמיתי, מגולל את סיפורן של 3 נשים כהות עור בארצות הברית בשנת 1961, תקופה בה יש הפרדה מוחלטת בין לבנים לשחורים, שלא הורשו ללמוד בבתי הספר של לבנים. אסור היה להם אפילו להגיע לספריה שלהם או להשתמש בשירותים לצדם. שלושת הנשים, קתרין גונסון, דורותי ווהן ומרי גקסון, עובדות בנאס"א, בחדר של חשבונאיות צבעוניות (כך רשום על הדלת שלהן).

מאחורי המספרים

הן חכמות, שנונות, מצחיקות, יפות, כובשות את המסך ובדרכן הנעימה והשקטה, שמתנהלת לצד המאבקים הכוחניים בין השחורים ללבנים, הן מצליחות כל אחת להגיע להישגים פורצי דרך ולהיות הכוח המוביל בתהליך של בניית חללית לשיגור האסטרונאוט הראשון לחלל.

רוצו לראות מקסים ובהחלט מעורר השראה. ככותבת בלוג, בנושא מגדר, אי אפשר לפספס את הסיפור שמסתתר מתחת לפני השטח. העובדה היא שבנאס"א, רוב העובדים הינם מתחום ההנדסה והטכנולוגיה ואין כמעט נשים בתהליכי העשייה שם או בעמדות של מקבלי ההחלטות. גם היום,45 שנה אחרי 1961, עדיין אין מספיק נשים בתחום הטכנולוגיה. אותן הנשים, בסרט נהדר זה, מצליחות על ידי תעוזה, תושייה ורוח גבית. הן מבינות שהן צריכות להאמין בעצמן.

מאחורי המספרים סרט

אתן תתענגו על הבוס השרמנטי וההורס, בדמות של קווין קוסטנר, שמנפץ את חוסר הצדק ומספר להן שצבעו של השתן זהה לכולם או אותו שופט שרוצה להיכתב בדפי ההיסטוריה ומהמר על החלטה תקדימית. לפעמים צריך רק דחיפה קלה ואמונה של הסביבה, בשביל להצליח ולהגיע רחוק. אם הן, נשים אפרו אמריקניות בתקופה של גזענות חמורה, מצליחות ובגדול אז כל אחד וכל אחת יכולים. לכו לראות את "מאחורי המספרים" ועל הדרך קחו איתכן את שר החינוך, שר המדע ועוד כמה שרים שיפנימו איך יוצרים שינוי אמיתי.

מאחורי המספרים סרט

זאנר: דרמה
אורך: שעתיים ושבע דקות (ניתן היה לקצר באיזה 10 דקות)
שחקנים קווין קוסטנר אוקטביה ספנסר ג'אנל מונה טראג'י פי. הנסון קירסטן דאנסט ג'ים פרסונס
במאי/ תטד מלפי
הפקה תסריט: אליסון שרודר, טד מלפי
בכורה: 2/2/2017

הנה הטריילר:

[youtube DU7dgtKX30g nolink]

** הכותבת: אתי כהן בלוגריסטית בסלונה חברת מועצת עיר כותבת ב"קול הקהילה" על נשים, פוליטיקה מוניציפאלית ומגדר, היתה אורחת בהקרנת הסרט

רוצות להגיע לסרט? סלונה מחלקת כרטיסים! 

כרטיסים לסרט "מאחורי  המספרים"  תקפים  לרשת רב חן ויס פלאנט  לימי חול בלבד ימים א-ה.  החל מיום  2.2.  ועד יום  1.3   וכל עוד הסרט מציג