בחייאת, הניחו לגל גדות

אין גבול לחוצפה הישראלית: גולשים רבים הפנו טענות כלפי השחקנית גל גדות על כך שהיא לא העלתה פוסטים נוטפי לאומנות ביום הזיכרון או ביום העצמאות ה-70 של המדינה

לא קל להיות גל גדות. מצד אחד, היא הכוכבת הישראלית המצליחה ביותר בעולם, שגורפת מיליוני דולרים על קמפיינים יוקרתיים ונבחרה רק לאחרונה להיות אחת מ-100 האנשים המשפיעים של "טיים" ומצד שני, גדות גילתה שלא מעט מהעוקבים הישראלים שלה מאוכזבים ממנה, המאמי הלאומית, שהביאה למדינה רק גאווה וכבוד מאז שלוהקה ל"וונדר וומן". מתברר שגדות הרגיזה לא מעט אנשים כשלא העלתה (אבוי לנו!), פוסט ליום הזיכרון או ליום העצמאות ה-70 של המדינה (היא אגב כן ציינה את יום השואה).

שיטוט בתגובות שהשאירו לה הגולשים המשועממים, שסובלים כנראה ממנת יתר של לאומנות מוקצנת בהשראת השר נפתלי בנט, חושף שאין גבול לחוצפה. רק בישראל אפשר למצוא תגובות הזויות כגון "גל, אני מאוכזבת ממך. לא כתבת מילה על יום העצמאות של המדינה שלך" או "את מתביישת במדינה שלך שחגגה 70?", כאילו שהם משלמים לה על קידום.

גל גדות טיים  צילום מסך

גדות היא מסוג הכוכבות שאפשר רק לחבק חזק ולהגיד תודה רבה על כך שהיא מייצגת אותנו בגולה באצילות, נעימות ובצניעות. בכל ראיון היא מזכירה את אהבתה לארץ, היא עשתה צבא, שלא כמו בר רפאלי, היא מתגייסת לבקשות של ניצולי שואה, מדברת עם מבטא כבד ולא מתכחשת לשורשים שלה. יותר מזה לא נקבל כנראה לעולם אבל ישנם אנשים שחושבים שגדות היא סלבריטאית בשירות המדינה, שמקבלת שיק כבד ממשרד התיירות, אחרת איך אפשר להבין את הציפיות ממנה להעלות בכל חג תמונה או פוסט. היא אדם פרטי ולא שרת ממשלה. אין לה שום מחוייבות כלפינו.

הביקורת כלפי גדות מזכירה את השאלה הפולשנית והבלתי נסבלת המופנית לנשים בישראל, שהביאו ילד ראשון לעולם, "מה, רק אחד? לא יהיו לו אחים?". שום דבר אינו מספק לאזרח הישראלי כפוי הטובה. הציפייה המופרכת שסלבריטאים יתחפשו לדגל כחול לבן בכל ימות השנה עלתה מדרגה. הרשתות החברתיות הגבירו את הדרישות מעוקבים שלא יודעים לבלום את עצמם. לא מספיק חטפה נטלי פורטמן ביקורת קשה על כך שלא בא לה ללחוץ את ידו של ראש הממשלה בטקס קבלת פרס, עכשיו גם מתנפלים על גדות.

גל גדות שואה סרטון

מה שבוחרת גדות לעשות בחייה בחשבון וברשתות החברתיות אינו עניינכם. אמנם מדובר בפרסונה בינלאומית עם 18 מיליון עוקבים באינסטגרם אבל היא בסך הכל שחקנית ששיחקה אותה בגדול אבל הבחירות שלה לציין את יום הזיכרון או לפרגן ליום העצמאות לא אמורות לערער או לחזק אף אחד. העולם יודע שגדות ישראלית כפי שאתם יודעים שבמבה הוא ישראלי. היא לא חייבת להוכיח את נאמנותה למדינה כאילו הייתה במבחן לקבלת תעודת זהות ושוב קיבלנו תזכורת לבעיה העיקרית של ישראלים שהיא הם עצמם. נותנים להם אצבע, הם מושכים את כל היד. לא אתפלא אם גדות תעלה פוסט "70 דברים מעצבנים שביקשו ממני גולשים".